Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak szerintem nem volt...

Csak szerintem nem volt egyáltalán korrekt, vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Most pénteken autó-balesetet szenvedtem, eltört a kezem, illetve a kulcscsontom, és egy súlyosabb agyrázkódásom lett.


Mielőtt elindultam volna az egyik kollégám odaadott nekem egy csomagot, hogy vigyem el a megadott címre, valamelyik rokonának ajándék. Mondom rendben, de ugye az autóbaleset miatt nem tudtam aznap átadni.


Még a kórházban voltam másnap és csöngött a telefonom, a kollégám volt, hogy hogy vagyok, és mikor tudom szerintem odaadni a csomagot?


Mondom figyelj nem tudom, még kórházban vagyok, nem tudom azt se szinte mi történt, azt mondta oké. Mondtam neki, hogy majd ha tudok valamit, akkor telefonálok.


És összesen az elkövetkezendő napokban még 4x hívott fel, hogy megkérdezze, hogy na és most már tudom vinni?


Nem értem miért nem lehetett tiszteletben tartani, hogy pihenni szerettem volna, összeszedni magamat, és a gondolataimat, és nem az volt az első dolgom, hogy azt az ajándékot továbbítsam? Miért élt abban a hitben, hogy nekem abban a pillanatban az a sz*r csomagja a legfontosabb?


Én értem, hogy neki az volt, de megkellett volna értenie, hogy nem az szerepelt a teendőim között az első helyen, hogy pont az ő csomagjáról gondoskodjak (amit egyébként átadtam az egyik ismerősömnek, hogy vigye el, tehát nem felejtettem el, de nem ez volt éppen a prioritásom)


2021. dec. 22. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben az első telefonnál, amikor értesült a balesetemről, elmondtam volna, hogy a fenti okok miatt nem tudtam és a közeljövőben sem tudom elvinni a csomagját. Legjobb lenne, ha átvenné tőlem, és vigye el maga vagy vitesse el a címzetthez mással. Elnézést kérnék, hogy nem tudom teljesíteni, amit ígértem, de erre a balesetre nyilván nem számítottam.


Ha péntek óta négyszer felhívott ezügyben, negyedszerre már biztos nagyon kiakadtam volna. Ha előbb nem, akkor mondtam volna, hogy jöjjön el a csomagért, és intézze ő.

2021. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Micsoda érzéketlen, önző bunkó...
2021. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

Talán azért, mert két nap múlva karácsony?

Miért agonizálsz és váratod, ahelyett, hogy megmondanád, nem tudod odaadni, kórházban vagy. Megmondod hol az autó, hogyan tud hozzájutni a csomaghoz és oldja meg. MIndenki dolgát megkönnyítenéd

2021. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi a bajod? nem tűnt fel, hogy a csomag kérdése már megoldódott?
2021. dec. 22. 15:47
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
De feltűnt, de nem kellett volna hisztizni, ha nem váratod. Vagy most igazából csak együtt kell érezni?
2021. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még hogy én várattam lol, majd kifutok a korházból csak, hogy kézbesíthessem azt a fost nem?
2021. dec. 22. 16:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira fontos lett volna a kollégának, hogy az a nyamvadt csomag célba érjen, akkor érte is tudott volna menni, és nem csak telefonba nyígott volna miatta.

Első hívásnál közöltem volna, hogy hol van a tetves csomagja és vigye, ahova akarja.

2021. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrszt ez így bunkóság a kollégádtól, hiszen tiszteletben kell tartani a másikat.


Nekem egyszer volt olyan, hogy külföldön voltam és egy egyetemi csoporttársam egy projekttel kapcsolatban írkált fb chaten hogy fussunk össze. Amikor elmagyaráztam, hogy nem vagyok otthon, azt kérte, hogy amint hazajövök, rögtön találkozzunk. Itthon Ferihegyről kb rögtön vele találkoztam, elég "jó érzés" volt, hogy ki sem csomagoltam, ki sem fújtam magam, már rögtön jött a projekttel, amikor várhatott volna legalább 1 napot.


Illik a másik embert tiszteletben tartani, ráadásul Neked baleset volt.


De,


mivel tudtad, hogy napokig nem fogod tudni teljesíteni a kérését, elmagyarázhattad volna, hogy ennyi napig lábadozol és csak utána tudod teljesíteni a kérését és ebből kiindulva javasolhattad volna, hogy, ha nagyon sürgős, akkor a kórházba jöjjön a csomagért és próbálja ő elintézni.


De ezt nem csak te tehetted volna meg: ha ilyen fontos volt a csomag a munkatársadnak, a helyében inkább azt mondtam volna, hogy akkor bemegyek a kórházba és visszaveszem a csomagot, megkérek mást vagy feladom postán.

2021. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Gondolj amúgy abba bele, hogy rendelsz egy könyvet és kiküldi a cég a számlát, jön az értesítés, hogy átadták a futárnak a csomagot, majd napokig nem érkezik semmi. Felhívod a céget és mondják, hogy már átadták a futárszolgálatnak. Felhívod a futárszolgálatot és elmondják, hogy Gipsz Jakabnál van a könyv, de ő kórházban van és majd, ha felépült, akkor kiviszi neked. Sajnálnád Gipsz Jakabot, de lehet megkérdeznéd, hogy tulajdonképpen miért nem adják akkor át egy másik futárnak a könyvet, hogy kivigye neked.
2021. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

#6: Amennyi energiát arra fordítottál, hogy újra és újra lerázd, bőven elég lett volna megoldani a helyzetet.

Annyit kellett volna mondani, hogy "nem tudok vele foglalkozni, mert balesetem volt, kórházban vagyok, a cucc a roncsban van, ami X.Y. utca Z házszám alatt áll, menj oda és vedd ki"

De látom tényleg a hiszti volt csak a lényeg

2021. dec. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!