Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkakörben dolgozik a...

Milyen munkakörben dolgozik a legtöbb buta/ tudatlan/ műveletlen ember?

Figyelt kérdés

Egy ideig gyári munkàra kényszerültem, és rendesen kiàbrandito volt mennyi ott a buta, tudatlan ember. Kivételek mindig vannak, nem mindenki ilyen ,de a többség igen.

A fogaik kirohadva, szívják a cigit doboz számra, a hajuk lenöve, letörve vállig , és ehez társul még a 3 centis műköröm.Semmi más témájuk nincs mint az aktuális tiktok trendek, meg hogy mit láttak a facebookon. Emelett ami megy még az a Győzike, meg az Irénke. Nevetnek rajtuk, de nem veszik észre hogy kb azonos szinten vannak ezekkel a " sztàrokkal". Minden második szavuk káromkodás, igazán dolgozni sem akarnak, csak huzzàk a szájukat, és várjàk a nap végét.

Megveszik a legujabb iPhonet, és hasonló luxus cikkeket részletre, mintha olyan létfontossàgu lenne. Az életüknek semmi célja nincsen.. csak vàrjàk a hétvégét.

Sok ilyen dolgot csinálnak, amit én nem értek, de nem is akarok. Amíg ott dolgoztam abban a fel évben kb ezeket vettem észre.

Másnak is vannak ilyen észre vételei? Más munkahelyeken/ gyárakban is ilyen emberek vannak?


2022. jan. 12. 16:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Önkormányzati munkahelyen is vannak ilyenek az irodán. Életük legnagyobb problémája, hogy most az epres, vagy a málnás tusfürdőt rendeljék az Avonból. Viselkedni nem tudnak, még az ügyfelek előtt is úgy üvöltenek, mintha a seggüket nyúznák.
2022. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

Én dolgoztam gyárban az irodai részlegen és sokat kellett beszélnem a gyári dolgozókkal. Nem tapasztaltam butaságot és ostobaságot (pláne a munka terén). Az, hogy a magánéletben és a cigiszünetben milyenek, nem izgat.


Egyébként fizikai fájdalmat éreztem az írásképedtől és a helyesírásodtól olvasás közben, szóval mielőtt másokat lenéznél, érdemes lenne a saját képessegeiden is csiszolni.

2022. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12-es.

Csak azért nem tapasztaltad ezeket, mert valamivel fölöttük àllsz, így veled szemben kénytelenek megeröltetni magukat, és normálisan beszélni, normálisan viselkedni.

Az már más dolog, hogy ha hátat fordítassz mit is mondanak rólad. 🙂

2022. jan. 12. 20:25
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyár első helyen,sok értelmes embernek nincs más lehetősége,de legnagyobb részt az a baj,hogy max általánosuk van meg.

De mindenféle munkakörbe vannak ilyenek.

Tipikusan az ipari cégeknél ezek a kisfőnökök akik el vannak szállva maguktól,fontoskodó kávézgató trécselő nagyszájú stílusú barmok.

Aztán vannak még talán az építőiparban értelmes emberek is.

Hát ja,nagy valószínűséggel 50-50 az arány.

Ott is sok okos van,de azért nem mondhatni,hogy ne tudj megtanulni valamit rutinból ha sok évig csinálod,és attól még túrhatod az orrod,köpködhetsz,ihatsz ezerrel,stb.

2022. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

Engem nem érdekel mások mit mondanak rólam, az az ő bajuk nem az enyém. :D szerencsére nem szorulok rá arra, hogy vadidegenek szeretetéért pedálozzak, szóval az sem zavar ha utálnak.

Dolgoztam már néhány helyen, a közhiedelemmel ellentétben a biztonsági őrök között is van meglepően intelligens ember. Ahogy a gyárimunkások között is. És van az irodai részlegen is ostoba.

2022. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%
Szomorú képet fest, hogy a fent leírtak alapján a hatos válaszoló egyből a roma kisebbségre asszociált. Ezeket az előítéleteket mikor dobjuk el? Ismerek rákkutatót aki roma, de mindenféle tudományos tevékenységtől mentes akár szellemi akár fizikai területről ismerek roma származásút, aki kötelezettségeinek eleget téve látja el tevékenységét akár mennyiségre, akár minőségre. A szegregálást be kellene fejezni, ugyanis az semmit nem visz előre és old meg. Sajnos az alacsonyan képzett, alacsony iskolázottságú emberek különösen is kiszolgáltatottak a munkaerő piacán. Képzeljük csak el, hogy ők azok, akik tájékozatlanságuk okán sokszor már azt sem tudják, hogy milyen egy jó CV, egyáltalán mi az a CV. Nem tudják, hogyan illik megjelenni egy felvételi beszélgetésen, mit szabad és mit nem. Ezen emberek többségét ne sajátítsuk ki a roma kisebbségnek, szép számmal akad köztük nem roma származású is. Az, hogy valaki műveletlen abból nem feltétlenül következik, hogy buta és így fordítva, de alapvetően értem, hogy mire célozna a kérdező. Ezek az emberek jó eséllyel jelennek meg gyárakban, gyártósorokon, összeszerelési műhelyekben, termelésben, egyszóval fizikai munkában. Viszont ne gondolja senki, hogy valaki (legalábbis én biztosan nem) lenézné ezeket az embereket, ettől óvaintenék mindenkit, hiszen értékes erőforrásai lehetnek egy szervezetnek, a lényegi munkát ugyanis sosem a pénzügyes vagy az értékesítő végzi el, hiszen az értéket pont ezek az emberek hozzák létre gyakran teljesen manuális úton, puszta kétkezi munkával, mindazonáltal itt sem szabad és lehet általánosítani hiszen találkoztam már buta és/vagy műveletlen menedzserrel is, míg teljesen értelmes és dolgos fizikai munkással is.
2022. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Buta tudatlan, agyatlan prosztók dolgozhatnak bárhol. Lehet egyszeru robot s menedzser is, sőt cégvezető is. A tudatlanság ostobaság nem az iskoláktól függ. Nap mint nap szembesulok a magyar társadalom primitív viselkedésével, plane a jelenlegi helyzetben. Nincs kultúránk nem tiszteljük egymast paraszt módon kozlekedik, s néz ki a legtobbje a maszk mogul ures tekintettel sorolhatnám napestig hogy milyen távol állunk a nyugati kulturátol es a nyugati vállalatoktól de teljesen felesleges. Ostoba prosztókkal van tele ez az ország mindegy hogy hol keresi a pénzt. Tisztelet a kivételnek.
2022. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az eladók és árufeltöltők a legbutábbak és bunkók is.

Éhbérért robotolnak, nem ismerik az illemet, köszönni nem tudnak. A társadalmunk legalja.

2022. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy takarítót, 8 általánosa van, de az szín ötös. Tovább kezdett tanulni, de a családjában történt haláleset miatt depressziós lett, elhagyta a sulit.

Egymaga állt talpra, azért dolgozik takaróként, mert most a családján kell segíteni. Mellette folytatja a tanulást.

Az a lány olyan szelíd, önzetlen, tiszta empátia, szeretet és alázat.

Kóbor állatokat is befogad.

Gyönyörű a lelke.

Nem kéne ítélkezésni, általánosítani, mert így te tűnsz butának, főleg az írásod stílusa és minősége alapján (a kérdésedben 18 helyesírási hibát találtam).

2022. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én biztonságiőr voltam. Hiába vagyok helyes, okos, normális stb. ha a többség nem az. Hiába van egy kivétel, ha általánosságban nem az a jellemző. A legtöbb takaritó nem volt szín ötös ártatlan lányka.
2022. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!