Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A műkörmösök szellemi vagy...

A műkörmösök szellemi vagy fizikai munkát végeznek?

Figyelt kérdés

A körmös barátnőm szerint inkább szellemi (ha nem vesszük figyelembe a körömreszelést + takarítást).

Ti melyik kategóriába sorolnátok és miért?



2022. febr. 23. 20:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
97%
17 Élősködünk rajtuk? Segítünk abban, hogy jobban érezzék magukat, és ezzel pénzt keresünk. Hol itt a gond? Valamiért nagyon a begyedben vagyunk.... :D
2022. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem vegyes, de inkabb a fizikaira nyomtam. Oke, hogy koncentralni kell, de a gyartosoron is van olyan melo, ahol osszerakod az alkatreszt es koncentralni kell. (Gondolom, nem dolgoztam gyarban, de feltetelezem amikor meg nem 20 eve csinalod, akkor nem csukott szemmel rutinbol illeszted ossze a cuccokat.) Es az is fizikai munka, szoval hiaba kell koncentralnod, hogy egyenesen huzz vonalat, akkor is fizikai melo marad, ahogy a szobafestes is, stb, a koncentralas nem egyenlo a gondolkodassal, problemamegoldassal, ennyi erovel akarmire ra lehet huzni, hogy szellemi munka, mert nincs olyan pillanat, amikor valamin ne gondolkodnal, koncentralnal :D

Az meg, hogy mennyire felesleges… Ennyi erovel persze az egesz szepsegipar tok felesleges, vegul is jarhatnank torott kormokkel, 2 meteres kocos, toredezett hajjal, szoros labbal, citromsarga fogakkal, pattanasos arccal, a legtobb dolgot ugyanugy el tudnank latni az eletben igy is :DDD

2022. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
39%

#20

Ezt kinek írtad? Ha nekem (#19) akkor eléggé benézted, mert nem vagyok műkörmös, se takarító. :D Viszont rakta már rendbe körmös a kezemet, mikor baja volt. :)

(Amúgy őszintén szólva nem is tudom, milyen orvoshoz kellene menni benőtt / leszakadt / gombás körömmel? Utóbbival talán bőrgyógyászhoz, oké. De a többi?)


Azt meg nyilvánvalóan tudom, hogy baja lehet az embernek a kosztól, épp ezért írtam hogy "ennyi erővel"..... :D


Aki lepontozta a 18-as válaszom, az melyik részét tudja cáfolni, és pontosan mivel?

2022. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
54%

Szerintem is meg lehet lenni ezek nélkül. De mindenkinek szive joga.

Én régen festettem a hajam, szoliztam, meg volt csináltatva a körmöm, műszempillám volt, szemöldököm is szedettem és festettem. Évekig költöttem a pénzt ezekre.

A hajfestéstől csak hullott és tört a hajam.

A szolitól kiszáradt a bőröm és pingmentfoltom is lett.

A körmöm gyenge lett, nagyon elvékonyodott a sok reszeléstől.

A műszempillától a saját pilláim is kihulltak pedig előtte hosszú és dús volt.

A szemöldököm meg azóta se nőtt vissza rendesen a sok gyantázástól.

Már legalább 2 éve nem voltam se szoli, se körmös, se kozmetikus közelében és egyáltalán nem hiányzik. Fodrászhoz is évente 1× megyek mert hosszú a hajam és nem törik mert vigyázok rá.


Az előző válaszolók kicsit túldramatizálják a dolgot. Mintha mindenki ronda ősemberré fejlődne vissza ha nem jár szépségszalonba. Pedig nincs annál felszabadítóbb érzés ha elfogadod a külsőd a maga természetességében.

2022. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%
24, Akkor remek szakembereket sikerült kifognod. :D Ezek egyike sem következik bele, ha rendes szakemberhez mész. Igen, lehet gúnyolódni, hogy mennyire szakember egy körmös, vagy fodrász, de a jobbak igenis sokat tanulnak a maguk területén azért, hogy a legjobbat nyújtsák.
2022. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%
Az en kormom meg azota normalis, hogy kormoshoz jarok. Sok por eri a kezemet, attol vekonyodott es tort. Most a plusz reteg (gellak) megvedi. Lehet ha leszednem es naturba mennek, torne, de mivel elotte is igy volt, ezt nem tudnam a kormos hibajanak felroni.
2022. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
85%
26 Én anyukámon sokat gyakoroltam, amikor kezdtem a körmös szakma tanulását. Kétkezi munkát végez, aminek következtében iszonyatosan kiszárad a keze, és az ujjbegyek kirepedeztek (ha volt valakinek ilyen, az tudja, hogy rohadtul tud fájni). Hiába a sok folyadék, a kollagén, a vitaminok, a gyógyszertári kézkrémek, semmi nem használt. Amióta én készítem a körmét, és hagyok neki 1 mm-es hosszt az ujjbegye végétől, azóta nem volt kirepedve egy ujja sem. Szóval azért nem csak egy kis lakkozás a mi szakmánk :)
2022. febr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
23%

Szóval azt akarjátok mondani hogy a köröm felületének lereszelése és mindenfélével lekenése, a vegyi anyag rákenése hajra, a ragasztó a szempillán az nem okoz semmilyen kárt bárki is csinálja?

Pedig nekem okozott, és nem egy szakembernél jártam.

Amióta visszaálltam a természetes állapotra azóta semmi gond nem volt.

2022. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem nem szokta lereszelni a feluletet. Rafuj valami gombaolot es annyi. Csak a veget reszeli formara.
2022. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
15%
Igen tudjuk a kormosok mindenhez IS ertenek. Kepzettebbek az orvosoknal is. Szerintem egy dokori cimet is siman adhatnanak nekik.
2022. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!