Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem alkalmazzák azt a módszert, hogy ha egy dolgozó beteget jelent, akkor házhoz küldenek egy orvost ellenőrízni, hogy tényleg az-e?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európában eléggé el van ez terjedve, mint bevált módszer. Például Hollandiában sem úgy működik a dolog, hogy elmész a háziorvosodhoz, és ő majd ad neked igazolást. Hanem hogy betelefonálsz a munkahelyedre, és ők beregisztrálnak a munkaügyi központnál, mint beteget. És a betegszabadságot és a táppénzt a központ fizeti. De csak ha legalább 2 napot vagy beteg, ha csak 1 napot, akkor azt a munkahelyed szabadnapként írja ki. És a betegség alatt bármikor rádtelefonálhatnak, közben figyelik a háttérzajt, valamint szúrópróbaszerűen kiküldhetnek a címedre egy felülvizsgálóorvost.

Magyarországon miért nem alkalmazzák ezt? Kevesebb lenne a lógós meg a táppénzcsaló.



2022. febr. 28. 09:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már az is fura, hogy 2 nap tappenz utan elvesznek jutattasokat, mintha direkt lenne beteg az ember.

Még azzal se értek egyet, hogy csak az beteg, akiből jön valami valahonnan , vagy még se mozdul x ízülete

A miénk pl írt ki olyannal is, hogy valaki kimerült, nem bírta, kellett pár nap, és már nem volt szabija se..a mentális egészség is fontos

2022. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
Ha valaki depressziós annak dirrekt jó ha kimegy sétálni. Ha valaki beteg az gyakran jár kezelésre, akkor sem ül otthon. Szerintem te csak simán irigy vagy. Az sem igaz, hogz ha valaki bemondja, hogy megy a hasa akkor jár egyből két hét betegszabi.. Az egyik munkatársam mondta, hogy őt egyből elküldték székletvizsgálatra, másnap meg hívták, hogy semmit nem találtak.
2022. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
12: De ha depis, akkor is nyilván meg van szabva, hogy mikor mehet ki. A kezelésre járás is világos indok, de ezt írom is fentebb.
2022. febr. 28. 10:59
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
De miért van megszabva?
2022. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

13 , miről beszélsz?

Mi az, hogy meg van szabva, mikor mehet ki depis? Naponta kezelesre se jár.

2022. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

14: Nem én írom a törvényt, ne engem kérdezz! De amúgy érthető, ha van valamilyen korlát. Mert akkor ennyi erővel bárki kiírathatná magát depivel, és élhetne, mint hal a vízben, munkába járás nélkúl.


De akármivel is írja ki az enbert az orvos, azt biztos nem fogja tanacsolni, hogy a táppénz alatt járjon kocsmába, didzsibe, vagy utazzon el.

2022. febr. 28. 11:05
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

De nem hónapokra irjak ki depivel.

Ez nem egy akut dolog...

2022. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben eleve nem akarnak táppénzre menni, mert akkor jóval kevesebb a fizetés. Így nem ez a legnagyobb probléma. Sokan betegen is dolgoznak, vagy szabadságot vesznek ki betegség esetén is.
2022. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
De nem is kocsmába vagy dizsibe menne, hanem sétálna a környéken.
2022. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%
Ja mert a depresszió napszakhoz van kötve... Én pl délután mozdulok ki szívesen.
2022. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!