Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szégyellnem kéne magam, hogy...

Szégyellnem kéne magam, hogy nekem csak segítséggel megy?

Figyelt kérdés

Nulla életkedvvel és romokban lévő önbizalommal, szociális fóbiával egészen idáig csak épphogy evickéltem, aztán másfél, lassan két éve munka nélkül vagyok. Most egy nagyon kedves valaki elhatározta, hogy segít nekem, és felkarol. Az elején nem is hittem, de mostanra kiderült hogy tényleg komolyan gondolja. Beismerem magamnak, hogy én ilyen selejt vagyok, hogy nekem csak segítséggel megy, egyedül béna vagyok mindenhez. Már szégyent sem érzek, elfogadtam, hogy nekem lassabban mennek a dolgok, és sokkal nehezebben, mint másoknak. Gondolom mások úgy gondolják, hogy egyedül kéne boldogulnom az életben, és nem szabadna segítségre támaszkodnom?


Ez a valaki segít nekem munkát találni, és felajánlotta, hogy ha a munka miatt majd esetleg költöznöm kell, abban is segít anyagailag. Szerintetek is normális, ha vannak olyan emberek, akik nem a nulláról, hanem eleve hátrányból (mínuszból) indulnak, és nekik csak segítséggel tud beindulni az élet? Félfeértés ne essék, én baromi hálás vagyok, és soha nem vártam el senkitől semmit. De egyszerűen szerintem vannak ilyen emberek, akiknek a családi hátterük miatt úgy sérült a személyiségük, vagy a családjuk miatt olyan hátrányba kerültek, hogy nekik sokkal nehezebb. Persze vannak kivételek, akiket az anyagi és/vagy lelki nyomor arra ösztönöz, hogy hatalmas sikereket érjenek el a karrierben, de szerintem a többség nem ilyen, a többség szerintem ilyen mint én, akinek kell egy kis lökés, hogy boldoguljon. Érdekel más mit gondol.


Nem tudom más szociális fóbiás hogy boldogul az életben, és a munka világában, majd erről is ki szeretnék tenni később egy kérdést.



2022. márc. 4. 14:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi minden eddigi választ! Igazából hatalmas elszántságot érzek magamban, és úgy érzem végre sikerül kitörnöm a gyári munkákból! Érzem, ha ez most sikerül, akkor új életet kaphatok. Soha nem reménykedtem még ennyire az életben.
2022. márc. 4. 17:34
 12/13 A kérdező kommentje:
Ha sikerül, nem csak a segítőmnek fogom visszafizetni, hanem elmegyek önkéntesnek, és segítek a rászorulóknak is, ételosztás, ilyesmikre gondoltam. Mindenképpen szeretnék a hasonló embereken segíteni.
2022. márc. 4. 17:36
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit szeretnék mondani, hogy nem, semmiképpen sem vagy púp a segítőd hátán. Azért segít, mert neki örömet okoz, a legjobbat akarja neked (én is csináltam már ezt, nekem akkor örömet okozott). Plusz ne feledd, hogy a világ nem lát téged annyira negatívan, ahogy te látod magad.

Igen, vannak emberek, akik mínuszból indulnak bármi miatt, ebben igazad van. De gondolj arra, hogy innen szép nyerni :)

2022. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!