Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt táppénzre...

Próbaidő alatt táppénzre menni mennyire tolerálható?

Figyelt kérdés
most kezdek ápr 1.-én és már korábban kaptam időpontot füll- orrgégészetre. 3 hónap próba idő alatt 2 hét tp-t kivenni problémás lehet?

2022. márc. 27. 17:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért az úgy nem biztos, hogy szerencsés, hogy elsején kezdesz, 1 hetet vagy, majd 2 hetet táppénzen lennél. Ez max akkor férne bele, ha már interjún szólnál róla és alapból így beszéltétek volna meg. De értem, hogy neked erre nem volt lehetőséged. Így viszont én a helyedben biztosan megpróbálnám átteteni az időpontot, ha lehet és a munkát is szeretném. Ha 1-2 napról lenne szó, azt mondom oké, de 1 hét munka után 2 hét kihagyás próbaidőn nem jó ötlet, főleg nem a legelején.
2022. márc. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én próbaidő alatt voltam táppénzen. Nem volt választásom, mert korona volt.. Megérették, nem volt probléma. Ha valami bajod van és úgy mész be akkor az még rosszabb, hiszen nem tudsz normálisan dolgozni, csak úgy ott vagy.. Annak sincs értelme
2022. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Cége válogatja, hogy mennyire toleráns, van ahol elnézik, de egy idő után ott is belelt a pohár, mert sokan jöttek a céghez akik 1 hetet se bírtak, és már kiiratták magukat. Alcoánál, Fehérváron viszont egyből repült az emberke, ott nem tolerálták ezt.
2022. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg helyen munkaherőhiány van és nem tudnak embert találni. Szóval, ha kellesz nekik simán elnézik ezt. Ha nem kellessz, mert van sok jelentkező akkor felmondhatnak neked próbaidő alatt, mindenféle indoklás nélkül.
2022. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!