Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben Ti hogyan...

Ilyen esetben Ti hogyan tudnátok elengedni a haragot?

Figyelt kérdés

Egy kollégám egy munkát érintő dologban nem szándékosan hosszabb időn keresztül félrevezetett. Váltig állította, hogy valami úgy van, ahogyan azt ő mondja, azt tanácsolta, hallgassak rá stb. (amit én meg is tettem), majd ma, amikor tök véletlenül megtudtam, hogy végig tévúton jártam, és ezt jeleztem neki, arrogáns lett, kerülte a szemkontaktust, elkezdett kibúvókat keresni, és kvázi nem vállalta fel, hogy ő volt az, aki hülyeséget tanácsolt. Sőt, még visszatámadt olyan módon, hogy előráncigált egy teljesen másik ügyet, amiben szerinte én nem korrektül járok el, és közölte, hogy ő abból kiszáll. (Megjegyzem, abban az ügyben sincsen igaza...) Szóval, ez volt a válasza arra, hogy félrevezetett engem. Pedig ha annyit mond, hogy "bocsánat", én azon nyomban túlléptem volna az egészen. Így viszont haragszom, mert gyakorlatilag semmibe vesz - ebédkor már jót röhögcsélt a többiekkel, egyáltalán nem érdekelte, milyen sz.rul esett nekem az, hogy annyit nem tett meg, hogy felvállalja előttem (mert ezt csak előttem kellett volna, a vezetőséghez el se jutott a híre), hogy hibázott.

Ti ilyen esetben hogyan tudtok túllépni a haragon, és megbocsátani magatokban annak, aki egyébként bocsánatot sem kért?

(Az még hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem először vett semmibe. Régen baráti kapcsolatot ápoltunk, de aztán összejött az egyik kollégával, szóval rám már nincsen szüksége..)



2022. márc. 30. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ezekkel a mtársakkal csak a gond van..igaza van az én mtàrsamnak házi nyulra nem lövünk majd kirugatott..
2022. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem teljesen értem...
2022. márc. 30. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Ugyanigy jàrtam..számonkértem és ràm se nézett lerázott..
2022. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezentúl óvatosabb leszel vele. Nem kell haragot tartani, mert az a te lelkednek lesz rossz.
2022. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem ez azért esik különösen rosszul, mert én nagyon előzékeny vagyok, és nálam alap, hogy elnézést kérek, ha vmiben hibázom. Csak sajnos lassan megtanulom, mennyi a sunyi, lapító érdekember, akinek csak addig vagy jó, amikor hasznodat veszi. :(
2022. márc. 30. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Meg kellene tanulnod önállóan dolgozni, ne mások mondják meg, mit hogy kell csinálni!
2022. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló! Az a vicces, hogy már csalódtam benne máskor is, szóval nyilván én vagyok a hibás, hogy emberséget várok tőle...
2022. márc. 30. 18:38
 8/14 anonim ***** válasza:
7: sajnos akkor el kell fogadnod, hogy ő nem olyan, mint te.
2022. márc. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os!Ha nem tudod, mi a konkrét szitu, ne gyárts történeteket arról, én mit miért nem tudtam (ez egy továbbképzéssel kapcsolatos dolog - ő már elvégezte, én még csak most végzem). A kérdés arra irányul, hogy miért nem képes egyszerűen csak belátni, hogy félrevezetett, és annyit mondani, hogy "bocs, Te szerencsétlen, hogy olyan hatalmas mellénnyel állítottam vmit , ami egyáltalán nem úgy van". Ha annyit mond, hogy "bocs", már nem érzem úgy magamat, mint valami utolsó hülye.
2022. márc. 30. 18:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon gyakori, hogy az emberek nem vállalják a felellősséget a hibáikért. Te megfizetted a tanuló pénzt, legközelebb majd nem bízol benne. Tudom közhelyesen hangzik, de utólag már semmit nem tudsz csinálni, csak továbblépni.
2022. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!