Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm meglop?

A főnököm meglop?

Figyelt kérdés
Gyümölcsöt árulok egy bódéban. Ráteszem a mérlegre, megszorzom annyival, amennyibe kerül és azt az árat levonom.!!! számológéppel!!! abból, amit a vevő ad, ha többet ad persze. Napközben számolom folyamatosan, hogy mennyi pénznek kell lenni és mennyi van, mindig jól jön ki. Este, amikor jön a főnök, visszamérjük, ő írja és kb 10ezer Ft mínusz jön ki. Az még érdekes számomra, hogy reggel 8-ra van megbeszélve, hogy találkozunk és mikor ott vagyok 8 előtt, ők már ki vannak pakolva oda, ahol én leszek egész nap egyedül és ők már le is mérték mire ott vagyok. Tegnap is mínuszt számolt nekem, így ki sem fizetett. Ott ültem és adtam el majdnem mindent neki, egész nap ingyen, úgy, hogy pár ezer Ft borravalóm is lett volna. A család és a barátok biztosak benne, hogy ő csinálhatott valamit, hogy ez így legyen. Kicsit furcsa, mert ennyire kedves emberrel még nem találkoztam, mint ő és úgy beszélt, mint akit tényleg érdekli, hogy mi van velem. Már én is gondolkoztam azon, hogy én vagyok e a hülye, de számológéppel csak tudok számolni 19 évesen, és gyanús, hogy nélkülem pakolnak ki.

2022. máj. 17. 07:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%
Ezért nem érdemes feketén dolgozni. Igen, elég valószínű, hogy átver. Szerintem keress más diákmunkát, például iskolaszövetkezeten keresztül Spar, Tesco, stb. Ott elég jó kis órabérek vannak, főleg hétvégén. (Én is azt csináltam iskola mellett.)
2022. máj. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Elképzelhető, hogy igen. A legtöbb ember egy igazi mocskos szemétláda lesz, ha kiszolgáltatott neki a másik. Tényleg akkor mutatkozik meg, hogy milyen ember valaki, ha "hatalma" van a másik felet.
2022. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Biztos, hogy meglop.

Keress másik melót. Ja, és jelentsd is fel fekete munkáért.

És tanuld meg, a kedvesség sokszor csak álca.

2022. máj. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan jelentsd fel ezt a gazembert, mert igenis az. Úgyse fogja megtudni, hogy te voltál. Ha meg mégis rájön, sokat nem fog tudni csinálni.
2022. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shaddark ***** válasza:
100%

"mert ennyire kedves emberrel még nem találkoztam mint ő, és úgy beszélt, mint akit tényleg érdekEl, hogy mi van velem."

Jah, pont jól leírtad a szélhámosok hogyan tudnak átverni embereket. A bizalom megszerzése, majd átverni amíg csak engedi. Ha elmegy jön a másik...

2022. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval IGEN


Több szóval igen, de...


Akkor szép sorjában.

Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nem írta a kérdező, csak gyanítható, hogy feketén dolgozik.


Ilyen esetben is simán fordulhat rendőrséghez, ill. munkaügyi bírósághoz, nem fognak sittre vágni, a bejelentés a munkáltató dolga.

A szóbeli szerződés is érvényes, igaz, nehezebben bizonyítható, és számon kérhető, de ha van tanú, stb. akkor oké.


Csak abban az esetben vonhat le kártérítést, ha tudja bizonyítani a kárt, ill. te elismered a károkozást.


Ilyen esetben átadás-átvétel kellene, hogy legyen, a terméket le kellene mérned átvételkor, és átadáskor neked is, és a pénzt is úgy kellene átadni - tehát mindent papírozni kellene terméket pénzt átadáskor és átvételkor, és akkor számonkérhető lennél, így nem. - hacsak nem ismered el, hogy annyi az annyi, de ha nem voltál jelen, akkor hogy tehetted volna.


Na meg gondolom, az is ott van, hogy az áruk súlyánál a rekeszek súlyát is beleszámolják, de ha már üres, akkor azt nem vonják ki, pedig az is van néhány kiló.


Nyilván lesz hűzöngés. Lehet, hogy befenyegetném, hogy a békés elválással mindketten jobban járnátok.


Az utolsó napodat is ki kell fizetnie, ha nem, simán kezdeményezhetsz ellene fizetési meghagyást, és akkor ha nem fizet, akkor lefoglalják a cuccát.

Mehetsz a NAV-hoz is, stb. feketén foglalkoztatásért is

2022. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs hogy nem Előtted mérik le! Te árulod, pontosan kell látnod a mennyiséget. És bizony, ahogy írja is az előttemszóló, a láda súlyát le szokták venni. Bár ezt biztos megtette. A láda súlya fix, összsúlyból biztos levonja.De az is lehet,hogy mivel Ő láda súlyt mér, Te pedig "kicsiben" adogatod el, eltérés van. annyira sok viszont nem lehet mint amiről írsz.
2022. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

bc) üzletszerűen

követik el.

2022. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vastagon átvert. Ezért nem jó másnak a pénzét számolni.

Azt is tudja 19 évesen, Oft-al nem fogsz tudni bírósági pert indítani ellene.


Ilyen helyekről soha nem veszek semmit. Mi környékünkön az útszéli zsákos krumpli a favorit, hajléktalanokat dolgozat (napi 2.000 ft. + 1 tál étel a fizetség) Ezeknek a hajléktalanoknak nem főnökök inkább gazdájuk van.

2022. máj. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es,megértem,elvből nem vásárolsz ilyen helyen...de attól még sajnos a helyzet nem változik. Akinek 0ft van a zsebében kiszolgáltatott,bármit elvállal,és nincs más lehetősége. Nem a kérdezőre vonatkozratom: Én is sajnálom ezeket az embereket,bár hozzáteszem: amennyit keres el is költi. Van aki tisztességes bért ad,sőt be is jelenti,de amennyit fizet annyit költenek.
2022. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!