Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Családom ki akar rakni, mert...

Családom ki akar rakni, mert nem dolgozom. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy mérnökinformatikus bsc vidéki egyetemi diplomám. A probléma csak ott kezdődik, hogy az egyetem 4 év kidobott idő volt, mert b*sztam tanulni. Végigcsaltam az egészet, egy szót nem tanultam. Programozni olyannyira nem tudok, hogy egy alap ciklust nem tudok magamtól megírni. Igazából az egész szakmát rühellem, mert s*gghülye vagyok hozzá, nem az én pályám az informatika.

A családom ki akar engem már rakni, mert nem vagyok hajlandó fizikai biorobot munkát vállalni, legyen az gyár, árufeltöltés vagy gyorsétterem. Viszont nem kvalifikálok egy szellemi munkához sem, mert hülye vagyok. Millió junior infós munkára jelentkeztem, mindenhonnan vissza lettem utasítva. Egy darab felvételi teszten sem tudtam átmenni.

Hajléktalan leszek, mert nem vagyok hajlandó alkalmazkodni a környezetemhez. Sajnos nyert felettem a természetes szelekció. Van értelme így folytatni az életet, ha nem hajtok fejet a társadalmi elvárások felett? Se pszichológus se pszichiáter nem tud rávenni, hogy megváltoztassam a pökhendi hozzáállásom az élethez. Egyszerűen "I built different" ebben a szituációban, nem lehet megtörni.

Igen, tudom, hogy léteznek szellemi biorobot állások is, de egyszerűen mindig "ghostolnak". Soha nem jön visszajelzés egyik ügyfélszolgálati melóból sem például. Nem tudom, hogy mi lenne az értelmes döntés.



2022. jún. 16. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Csináljam azt az Ö betűs dolgot IRL (nyert a természetes szelekció sajnos)
Gyógyszereztessem be magam a legközelebbi pszichiátrián, az megváltoztat
Van egy tuti állás ami nem biorobot de nem is szükséges hozzá nagy tudás (kommentbe írva)
Nem olyan rossz az a diplomás hajléktalanság
28 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
96%
Az elmúlt 4 évben mi volt a terved?
2022. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
84%
Így jártál, kellett neked lumpeneskedni egyetemen, viseld a következményeket.
2022. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
#1 Megmutatni a világnak, hogy egy majom is megtud tanulni programozni. Aztán pedig reménykedtem, hogy egyszer megszeretem a szakmát az egyetem közepe fele. Hát nem így lett, de mivel nem volt pénzem visszafizetni a féléveket, végig kellett vinnem sajnos.Meg hát a haverok is erőltették, hogy az eleje ilyen rossz de majd a közepétől nagyon jó lesz és minden perce élvezet lesz. Hát... Minden perce egy szenvedés volt.
2022. jún. 16. 12:20
 4/72 anonim ***** válasza:
88%
El kell menni dolgozni, albérletet váltani és élni mint rajtad kívül mindenki. Ha nem vagy HAJLANDÓ dolgozni mégis mit vársz?
2022. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
96%

Hatékony felsőoktatás?

Milyen egyetem lehet az, ahol nulla tudással diplomát adnak?

És nem akármilyen diplomát, hanem mérnökinformatikus diplomát.


Mivel a fizikai munkákat rühelled.

Szellemi munka jobban érdekelne én azt javaslom, hogy:

- személy és vagyonőr szakmát tedd le, aztán mehetsz dögleni Budapesten recepciósnak,

- angol és német nyelvnél célozd meg a felsőfokot, aztán irány Budapesten egy SSC,

- felvi.hu, aztán nézz másik szakma után.

2022. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
88%
El se tudom hogy puskázhatta végig azt a szakot, de remélem nem Miskolcon.
2022. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
95%
Azért arra kíváncsi lennék hogy sikerült úgy mérnökinfó diplomát szerezned, hogy egy ciklust nem tudsz megírni...
2022. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
74%
én csak szegény családodat sajnálom, amiért huszonkét éve költenek egy ilyen gusztustalan kis kelésre.
2022. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
85%
Aha, szóval büdös a munka, és hagynád, hogy eltartson tovább a családod. Egyébként én sem vennélek fel, ha hozzám jelentkeznél állásra, mert ilyen lusta, ki-ha-én-nem emberre, aki azt hiszi, hogy ő szarta a spanyolviaszt, és, hogy erőfeszítés nélkül minden alá kerül, miközben a kisujját sem mozdítaná meg, egy munkáltatónak sincs szüksége.
2022. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
78%
Fiam, rajtad mi nem tudunk segíteni... Idejöttél picsogni, hátha valaki megszán egy melóval vagy lakhatással? Megérdemled, ha kitesznek, ennyire életképtelen ember a társadalomnak se kell.
2022. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!