Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Családom ki akar rakni, mert...

Családom ki akar rakni, mert nem dolgozom. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy mérnökinformatikus bsc vidéki egyetemi diplomám. A probléma csak ott kezdődik, hogy az egyetem 4 év kidobott idő volt, mert b*sztam tanulni. Végigcsaltam az egészet, egy szót nem tanultam. Programozni olyannyira nem tudok, hogy egy alap ciklust nem tudok magamtól megírni. Igazából az egész szakmát rühellem, mert s*gghülye vagyok hozzá, nem az én pályám az informatika.

A családom ki akar engem már rakni, mert nem vagyok hajlandó fizikai biorobot munkát vállalni, legyen az gyár, árufeltöltés vagy gyorsétterem. Viszont nem kvalifikálok egy szellemi munkához sem, mert hülye vagyok. Millió junior infós munkára jelentkeztem, mindenhonnan vissza lettem utasítva. Egy darab felvételi teszten sem tudtam átmenni.

Hajléktalan leszek, mert nem vagyok hajlandó alkalmazkodni a környezetemhez. Sajnos nyert felettem a természetes szelekció. Van értelme így folytatni az életet, ha nem hajtok fejet a társadalmi elvárások felett? Se pszichológus se pszichiáter nem tud rávenni, hogy megváltoztassam a pökhendi hozzáállásom az élethez. Egyszerűen "I built different" ebben a szituációban, nem lehet megtörni.

Igen, tudom, hogy léteznek szellemi biorobot állások is, de egyszerűen mindig "ghostolnak". Soha nem jön visszajelzés egyik ügyfélszolgálati melóból sem például. Nem tudom, hogy mi lenne az értelmes döntés.



2022. jún. 16. 12:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
86%

"Persze, ne rúgjunk bele, dicsérjük meg."


Vagy a harmadik opció, hogy nem szólsz hozzá, ha nem tudsz normálisan hozzászólni.


De amúgy igaz, hogy lépni kell mihamarabb ilyenkor, mert nem nehéz beleragadni ebbe a szünidő állapotba. Én évig voltam így. Nem dolgoztam, nem tanultam. Otthon döglöttem az idő 90%-ában és filmeket néztem. Ez valamilyen szinten el volt nekem nézve, vagy nem tudom... Én meg sokáig el sem tudtam hinni magamról, hogy képes vagyok elmenni dolgozni, tanulni, hogy el tudok költőzni stb. Éltem tovább gyerekként. Mindenki előtt szégyelltem az állapotomat, és még most is égő erről beszélni.


Utána elkezdtem azon gondolkodni (3 év után), hogy mások vígan élik az életüket, míg én egy BsC képzés idejét végig munkakerültem. Mi lesz így velem? A mamahotelben fogok élmények nélkül megöregedni?

Nem lesz soha többé barátnőm? Nem lesz autóm? Esetleg kidobnak és csöves leszek? Így fogok örökre maradni?

Amikor ezek a kérdések magamban felmerültek, amikor rájöttem, hogy így nem lesz semmi, akkor kezdtem el cselekedni.


A biorobot munka annyira nem sz*r, hogy ne lehessen egyiket se elvégezni. Azért válogass nyugodtan, nem kell 3 műszakban melóznod. Van már egy diplomád, biztos találsz irodai állást is, csak halászni kell az ajánlatokat. Ha nem találsz, akkor valami fizikai melót vállalsz. Azokat is el lehet végezni.

2022. jún. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
94%

"Van értelme így folytatni az életet, ha nem hajtok fejet a társadalmi elvárások felett?"


Mármint azon társadalmi elvárás felett, hogy dolgoznod kell?

Én is gondolkodtam így, de rájöttem, hogy ezt nem kell ennyire globálisan szemlélni. Ha nem mondod, hogy nem dolgozol, akkor nem is fogja senki rólad tudni, hogy nem dolgozol. Amikor végigsétálsz egy forgalmasabb utcán, akkor veled szemben elsétál a társadalom egy szelete, akik a nevedet sem tudják, azt meg főleg nem, hogy mamahoteles vagy. Ők nem fogják tőled elvárni, hogy menj el dolgozni, még a nevedet sem tudják. A legtöbb emberrel soha életedben, még csak nem is találkozol. Az emberek többsége azt sem tudja, hogy létezel.


Vannak olyan emberek is, akik tudják, hogy nem dolgozol és nem bunkóznak, nem tuskók veled emiatt. Nem lehet egy masszaként tekinteni az emberekre, akik egyszerre ordítják, hogy "takarodj dolgozni, te semmirekellő".


Vagyis nem kell senki előtt fejet hajtanod.

2022. jún. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%
Menj eladónak a Média Marktba
2022. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
100%

Menj el valamit dolgozni! Más megoldás erre a helyzetre sajnos nincs.

Nagyon sok ember van, aki nem szereti a munkáját, de mégis dolgozik, mert tudja, hogy pénzt keresni másképp nem lehet. Ne nagyon válogass olyan módon, hogy neked nem jó a "biorobot" munka.

A szüleid nem fognak a halálod napjáig eltartani téged sem, így ha nem dolgozol, csak a hajléktalanság marad. Ezzel nem csak te vagy így, hanem gyakorlatilag az összes többi ember is. Tehát jobban jársz, ha minél előbb munkát keresel.

2022. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet diplomád ha nem tudsz programozni?
2022. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 A kérdező kommentje:
Minden programozós tantárgyam 3 napos beadandó volt, amit lényegében Youtube tutoriallal csináltam. Majd a szakdolgozatomat leloptam GitHubról. Tehát az valaki más programja csak sikerült elhitetni az egyetemmel, hogy az enyém. Amúgy semmit sem tudok programozni.
2022. jún. 26. 15:30
 67/72 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemen tanultál ?
2022. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
De csak megy annyira, hogy önállóan össze tudd kaparni magad...
2022. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
80%
Menj biztonsagi ornek vagy teremornek vagy portasnak azok nem csinalnak semmit
2022. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
100%

"Se pszichológus se pszichiáter nem tud rávenni, hogy megváltoztassam a pökhendi hozzáállásom az élethez. Egyszerűen "I built different" ebben a szituációban, nem lehet megtörni."



Tessék, itt a válasz hogy hogyan tovább. Magad írtad le mi a teendő. Ha ennyire tudod mit kellene tenned, akkor mire vársz? Tapsra? Senki nem fogja megoldani a saját problémád helyetted, mert nem tudjuk megoldani. Nem engeded, hogy megoldjuk. Egyedül te tudod megoldani. Már ha meg akarod oldani.

Ha nem, akkor szenvedj tovább nyugodtan :)

2022. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!