Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utálok dolgozni, de imádok...

Utálok dolgozni, de imádok élni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szeretek utazni, tenger, fesztiválok, nyaralás meg minden, szeretek jól étkezni. Maximálisan élvezem minden szabadidőmet. De ahogy véget ér a szabadság és dolgozni kell menni, egyből jön a depresszió, ebben az időszakban az életkedvem egy hatalmas nulla.Mintha nem is élnék. Mintha nem is ugyanaz a személy lennék. Mintha azt a részt kivágták volna az életemből ahol a munka van. Semmi értelme az életem e részének. Hazaér az ember a munkából, fáradtan semmi kedve semmire, lefekszik aludni, megcsinálja az otthoni munkákat és ennyi mehet is aludni, holnap kezdődik minden előlről.Nekem az élet a szórakozás, szeretet és béke. Nem a mindennapos idegbaj a munkahelyen. Magával a munkával nincs is akkora bajom, hanem inkább ezzel a rendszerrel.Hogy semmit nem csinálhatok úgy ahogy nekem megfelel. Az ember megszületik és nem döntheti el hogy hogy éli le a SAJÁT életét,hanem másoknak kell megfeleljen hogy elismerjék és cserébe kapjon csak épp annyit hogy ne haljon éhen. És itt még ÉLETRŐL nem is beszélünk, csak a túlélésről. Lehet szidni engem hogy munkakerülő stb stb, de úgysem hat meg, megkaptam már sokszor de igazából nem érdekel, a véleményem soha nem fog megváltozni.. Nem létezik szerintem a világon olyan munka amit én szívvel lélekkel tudnék végezni. Nem bírom a kötöttséget, a rendszerességet. Azt hogy kötelező valami,akaratom ellenére fel kell keljek reggel korán, bemenni egy olyan helyre amit még messziről sem akarok látni és azokkal az emberekkel lenni az életem legtöbb részében akikkel nem akarok.És akkor ha még olyanokról hallok hogy túlóra, meg hétvége munka, akkor aztán bőven elég is. Nekem a 8 óra is bőven túlóra, még az is bőven elég ha rá gondolok hogy menni kell, hát akkor még csinálni... Az egész élet egy nagy átverés, egy büntetés. Ahonnan néha jut 1-2 szabadnap ahol talán élvezni is lehet talán ezt az életnek nevezett valamit. Szabad akarok lenni, én akarom eldönteni hogy mit, mikor, kivel és hogyan csinálok. Nem akarok megfelelni a társadalomnak és mások elvárásainak. Csinálni csinálom sajnos,de belenyugodni soha nem fogok hogy így kell leélni egy életet, ami csak egy van és túl rövid ahhoz hogy ilyen felesleges dolgokra pocsékoljuk. Csak idő kérdése hogy mikor megyek majd lelkileg tönkre, már úton vagyok affelé sajnos... Tűrni tűrök mint a többi ember de így elviselni az életet soha nem fogom. Téhát imádom azt a részét az életnek ahol én döntöm el mit csinálok és gyűlölöm azt amikor mások kedvére teszek. De sajnos az utóbbiból sokkal több van
2022. jún. 28. 00:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Ami neked kéne:

Kötetlen, home office munka

2022. jún. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam ezekkel is de egy idő után rájöttem hogy csak erőltetem, pl programozást próbáltam, meg a többiről olvastam de nem ragadtatott el. Lehet hogy erőltetni kéne, mivel más kiút nincs nekem. Élni szeretek,szóval nem lennék pl öngyilkos mint egyesek,megszerzem minden ami kell, de hogy hogy viselem lelkileg az egy más kérdés.
2022. jún. 28. 01:02
 3/34 anonim ***** válasza:
25%
Szerezz magadnak egy gazdag társat és problémád megoldva!
2022. jún. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezzel kb mindenki így van. Muszájból dolgozunk, de nyilván inkább utazgatnánk, a szeretteinkkel töltenénk az időnket, vagy a hobbijainkat űznénk.
2022. jún. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez így van sajnos. De én nem fogom elviselni, mindig a kiutat fogom keresni ebből kényszer életből.
2022. jún. 28. 01:20
 6/34 A kérdező kommentje:
És előbb utóbb ha az ember ezen rágja magát nap mint nap hogy hogyan meneküljön ebből és nem sikerül neki, lelki betegséghez vezet. Sokan belenyugodtak az ilyen életbe, mások menekülni próbálnak. Szerencse hogy nálam a remémy hal meg utoljára és hiszek benne hogy sikerülhet, megtalálom a boldogságot, de hogy mikor...
2022. jún. 28. 01:27
 7/34 Nxs ***** válasza:
100%
Pont ezért akarok lassan motorral elindulni egyik városból/ országból a másikba egy két hétre/hónapra letelepedni kisegítő munka mindig van aztán tovább állni máshova.
2022. jún. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%

Élj a hobbidból, amit szeretsz Aj

kkor többé nem kell dolgoznod. De ha ezt sem bírod sokáig, vizsgáltasd ki magad ADHDre.

2022. jún. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
47%
Kezdj el lottózni. Ha megnyered, többé nem kell dolgoznod.
2022. jún. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Legyen olyan munkád amely hobbid is egyben.


Pl.szeretsz utazni, akkor legyen olyan ahol sokat kell utazni.


Nem mindenhol van ám ez a rendszeresség. Csak több helyen van mint ahol nincs és nehéz megtalálni de nem lehetetlen.

2022. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!