Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudni önéletrajzban?

Hazudni önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Olyan problémával küzdök, hogy volt már pár munkahelyem, de sehol sem voltam tovább mint fél év. :(

Az egyiknél azért, mert dec 31-ig szólt a szerződés és én év közben kezdtem.

Utána a másik munkahelyemen 6 hónap után a cég csődött jelentett és elküldték a dolgozókat.

A következő helynél pedig szintén 6 hónapig tudtam dolgozni, mert főnök váltás lett, és pár dolgozót (engem is) elküldtek, mert az újak között voltam.

Ráadásul volt egy időszak, amikor 1+ évig nem dolgoztam, egyszerűen nem találtam munkát mint pályakezdő. Ez a lyuk is feltűnik.

Ez nem hangzik túl biztatóan egy munkáltatónak sem, azonnal azt gondolnák rólam hogy megbízhatatlan vagyok, mert fél évente váltogatom a munkahelyeimet. Nem tudom hogy mit kellene így írnom az önéletrajzomba. Arra gondoltam, esetleg változtatok az időtartamon, de nem tudom mennyire jó ötlet ezt csinálni.

Voltam interjúkon, és őszintén elmondtam az okokat miért tartottak eddig a munkaviszonyaim, de sehonnan sem hívtak vissza.


22N



2022. júl. 14. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg elnagyoltan írd, hogy ettől eddig többféle munkakörben, több cégnél ilyen-olyan munkákat végeztél.
2022. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Hazudni nem jó dolog, mert akár le is ellenőrizhetik a bejelentéseidet. Nem nehéz.


Inkább írd le, hogy stabil, hosszútávú munkahelyet keresel, vagy ilyesmi.

2022. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne hazudj! Mai világban bármit ki lehet deríteni, és sokkal cikibb miután lebuksz, mint az, hogy nem maradtál egy helyben.
2022. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha nem voltam bejelentve? Az egyik munkahelyemnél sokáig nem jelentettek be.
2022. júl. 14. 16:34
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Írd úgy,hogy

2020-ban X cégnél dolgoztál

2021-ben Y cégnél

Ez igaz, de nem is mondod ki konkrétan, hogy csak 4 hónapot dolgoztál.


Pl nekem volt egy 3 hónapos gyakorlatom egy rangos helyen, és csak az évszámot írtam be meg hogy gyakorlat.

2022. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Agyam eldobom komolyan! Hol tanultok ti ilyeneket, hogy hónapokat kell írni az önéletrajzba? Valami anyukás csoportban? :D :D :D
2022. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Áh, visszavonom, hisz a másik kérdésnél már azt olvasom, hogy valaki a GYEREKEI nevét is beleírja és aszerint választ nevet, hogy az hogy fog mutatni az apuka önéletrajzában :D :D :D


úúúúúúristeeeeeen :D


nem csodálom, hogy nehéz embert találni egy-egy melóra...mondjuk olyat, ami valamivel okosabb, mint az udvarban kapirgáló tyúk

2022. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg nem érdemes hazudni az önéletrajzban. Ha valahogy kiderül a turpisság, utána már nem mosod le magadról.

Még csak 22 éves vagy, ebben a korban nem annyira gáz, ha csak ilyen rövidtávú munkákat sikerült elcsípned.

Elmondhatod vagy akár a jelentkezéskor le is írhatod, hogy szeretsz és tudsz is dolgozni, ezért is vállaltad el a korábbi lehetőségeket, de most már mindenképpen szeretnél egy hosszútávú, stabil munkahelyet. Ez jól hangzik, és azt mutatja, hogy szorgalmas vagy és előre gondolkodsz.

Az, hogy nem hívnak vissza, ne vegye el a kedvedet, az álláskeresés sajnos ilyen. Nekem pl. volt, hogy hosszú hónapokig próbálkoztam jobbra-balra, mire sikerült elhelyezkednem, máskor meg rögtön az elsőre felvettek.

Sok sikert és kitartást! :)

2022. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást :)
2022. júl. 14. 17:32
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Tényleg csak évet kell írni az életrajzba.
2022. júl. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!