Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem szeretnek a munkálta...

Miért nem szeretnek a munkáltatók "mama hoteleseket" alkalmazni?

Figyelt kérdés
Semmire sznobságból, hogy milyen fényt vetne a cégre, vagy kevésbé hatékonyabban végzik el a munkát? Mit befolyásol egy ilyen tényező?
2022. júl. 16. 13:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
Én akkor "mama hoteles" vagyok, viszont ki kérem magamnak azokaz amiket az 1. ír. Rugalmas munkaidőm ellenére mindig legkésőbb bent vagyok fél 8ra, de van rengetegszer hogy 6ra vagy fél 7re megyek be. A munkaidő vége pedig hivatalosan 4 óra, de én 5ig, 6ig simán bent vagyok - volt már nem egyszer hogy este 9ig. Legalább 3 ember feladát csinálom, mindig minden mindenkinek azonnal kell, nap közben csak enni járok ki max 10 percre, meg wcre. Szerencsére úgy kátom, hogy megbecsülnek bent, ami a fizumon is látszódik, viszont egy dolog jól keresni, és megint más 40-50 milliót kiadni egy kisebb lakásra Budapesten vagy agglomerációjában. Főleg most hogy mindennek elszállt az ára.
2022. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

1, soha sehol nem kérdeztek meg hogy kivel élek

2, rengeteg ember él feleséggel gyerekkel együtt a szuleinel. Több generacios mama hotel :D

2022. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%

Létezik ilyen hogy egy munkáltató azért nem vesz fel valakit (vagy választ mást) mert otthon él a szüleivel ?


Életemben nem hallottam ilyet, meg amúgy is, ha kérdezik nem kötelező megmondani.

2022. júl. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

25 vagyok, a szüleimmel élek, soha nem volt gondom az álláskereséssel. A haverjaim szintén a szüleikkel élnek és nekik sem volt még gondjuk ilyen téren. Ahhoz a céhez/vállalkozóhoz pedig nem szabad elmenni dolgozni aki ez alapján dönt, hogy felvesz e vagy sem. Valószínű, hogy azt akarja, hogy ne tudd kikérni a szüleid véleményét kényesebb szituációknál. Vagy talán már megszívták párszor a "mama hotelesekkel" valamilyen oknál fogva és arra a következtetésre jutottak, hogy csak a "mama hotel" tehet arról, hogy sz*r volt a munkavállaló.


De van egy konkrét példám. A helyen ahol dolgoztam régebben elég eltérő életkorú embereket alkalmaztak. Viszont folyamat megszívták a 21-25 éves munkavállalókkal. Kb a 3. szívás után rájöttek, hogy tuti az életkorral lehet a baj. Úgyhogy kitalálták, hogy 30 alatt senkit nem fognak felvenni. A dilettáns főnöknek eszébe sem jutott, hogy jobban szűrje a munkavállalókat. Boldog-boldogtalant felvettek és csodálkoztak, hogy a munkája a 0 val egyenértékű. Ez ilyen.

2022. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

#13: Eddig egy olyan álásinterjún voltam, ahol a potenciális munkáltató durván a magánszférába gázolt a kérdéseivel. Még azt is odapofátlankodta, hogy hogyan tudtam buszjegyet venni, ha munkanélküli vagyok? De ott is hagytam a fenébe, nem vagyok annyira önsorsrontó, hogy egy ilyen gyökérnek dolgozzak. :D

Egyébként meg most vagyok az 5. munkahelyemen (harmincas vagyok), meg volt már életemben minimum 10 állásinterjúm, de egyszer nem kérdezte senki, hogy kivel élek, vagy milyen körülmények között.


Egyébként meg a "mamahotel" nem egyenlő azzal, amikor fizikailag egy házban él egy önálló, kereső felnőtt a szülőkkel.

2022. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Létezik ilyen, hogy rákérdeznek a családi állapotra, stb.

Persze természetesen senki nem köteles válaszolni erre a kérdésre, mint ahogy ők sem kötelesek felvenni dolgozni. Nyilván ők nem fogják azt mondani, hogy azért nem vettünk fel, mert nem válaszoltál a kérdésre. Főleg hogy indokolniuk sem kötelesek, hogy miért nem rád esett a választás. Diktafonnal meg nem mehetsz be az interjúra, mert ha nem járul hozzá a másik fél a lejátszáshoz, akkor fújhatod a hangfelvételedet, tehát gond és lebukás nélkül rákérdezhetnek a családi állapotodra, életkörülményeidre, akár van joguk hozzá, akár nem.


Persze lehet hazudni, de a dolgok előbb utóbb kiderülnek, akkor meg ki lehet rúgni mondvacsinált okokkal, vagy "hazudozás" címszóval, úgyhogy a kérdés sajnos jogos.

2022. júl. 16. 21:27
 17/26 anonim ***** válasza:
57%

#16

De ha nem mondják, hogy miért nem vettek fel, akkor miből gondolod, hogy pont a "mamahotel" miatt nem vettek fel?


Sokkal valószínűbb, hogy szimplán csak nem voltál szimpatikus, nem tűntél jó kollégának, munkaerőnek és ennyi.

2022. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

"Létezik ilyen, hogy rákérdeznek a családi állapotra, stb."

A családi állapotra legfeljebb. Amiről annyit van joguk tudni, hogy házas vagy-e. Minden másra meg kell mondani, hogy ez nem tartozik a munkahelyre.


"Nyilván ők nem fogják azt mondani, hogy azért nem vettünk fel, mert nem válaszoltál a kérdésre."

"Persze lehet hazudni, de a dolgok előbb utóbb kiderülnek, akkor meg ki lehet rúgni mondvacsinált okokkal, vagy "hazudozás" címszóval, úgyhogy a kérdés sajnos jogos."

Én némi paranoiát érzek nálad.

Egy munkáltatónak az az érdeke, hogy az alkalmazott a munkáját jól elvégezze. Ennek mentén fogja szűrni a jelentkezőket. Oké, köztük is vannak balfékek. De - főleg a versenyszférában - ők sem hülyék, hogy tök irreleváns okok miatt elszalasszanak egy jó munkaerőt.

"Kirúgni" valakit meg nem lehet olyasmi miatt, ami nem köztörvényes, és nincs összefüggésben a munkavégzés minőségével. Ha mégis megteszik, akkor meg lehet menni a munkaügyi bíróságra. A közös megegyezéssel való felmondást meg nem vagy köteles elfogadni.

Én túl vagyok a harmincon, és a szülőkkel egy házban élek. Mondjuk nem nevezném mamahotelnek, tekintve, hogy önálló ember vagyok, önálló keresettel, de ez más kérdéskör. De valahogy fel sem merült, hogy ezt boncolgassák. Még azt sem tudják, hogy van-e barátnőm. Az már jobban érdekelte őket, hogy el tudom-e látni a feladatomat.

Egyébként meg nagyon úgy tűnik, hogy komoly komplexusaid vannak, és mindent ezeknek rendelsz alá. Valószínűbb, hogy a személyiségeddel, vagy a szaktudásoddal volt gond, de te ezt is a "mamahotel" számlájára írod.

2022. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

#17 Ha szóba jön egy interjún, akkor esélyes. Mi a biztosíték hogy nem azért?


#18 Ha nem a híradóból merítenéd a véleményedet és a nézeteidet, nem beszélnél hülyeségeket. Néha az utcára is ki kell menni ám élni.

2022. júl. 16. 23:15
 20/26 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem a 18-as az egy felesleges troll aki veszekedést generálni jött. Azok szoktak személyeskedni és pszichés gondokkal vádolni a másikat.
2022. júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!