Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor érdemes munkahelyet...

Mikor érdemes munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Még sosem volt ennyire nehéz egy döntés meghozatala. 4 éve dolgozom a munkahelyemen, eddig szerettem azt amit csináltam, lelkes voltam és nagyon szorgalmas, de úgy érzem kifulladtam. Már sokszor megfordult a fejemben a váltás gondolata, de mindig elodáztam. Sosem volt alkalmas az időpont. De mikor az? Most megint felerősödött bennem az érzés, váltani szeretnék. Nem érzem jól magam a munkahelyemen, már egyáltalán nem vagyok motivált, szörnyen érzem magam. Nagyon nyomaszt viszont, hogy mi történik akkor, ha a biztos munkahelyemet, ahol már megszoktam mindent és mindenkit otthagyom valami miatt, ami közel sem biztos, hogy be fog válni. Mert lehet, hogy rosszabb lesz, mint a jelenlegi. Lehet nem fog tetszeni, vagy én nem fogok nekik beválni, és elküldenek. Nem akarok munkanélküli maradni és két szék közül a padlóra esni. Mindneki riogat a koronavírussal, munkanélküliséggel kapcsolatban, most minden bizonytalan a jövőre nézve. Ugyanakkor úgy érzem, hogy itt nem fogok hosszútávon megmaradni, a motivációm teljesen lecsökkent és a kolléganőim folyamatos negativitását, ármánykodását, minősíthetetlen stílusát nem tudom tovább tolerálni. Szerintetek érdemes lenne “nézelődni”, ez nem etikátlan a munkaadómmal szemben? Hogy kell felmondani? Nem akarok haraggal elmenni. Nagyon könnyű beragadni egy munkahelyen és borzasztóan gyorsan telnek az évek. Nem akarok innen nyugdíjba menni és azt sem akarom, hogy a benti mérgező légkör hatással legyen a munka utáni életemre (most minden problémát és a napi 8 óra munkaidő terhét hazahozom).
2022. júl. 20. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, soha nem tudhatod meg, ha nem próbálkozol!

Merni kell lépni! Ha nem érzed jól magad, esetleg gyomorideggel mész dolgozni akkor lépni kell, mert befásulsz, bele betegszel! Nem éri meg maradni még az egészséged szempontjából sem!

Nézelődni szerintem mindenkinek a saját joga! Ne érezd etikátlannak! Úgy sem eggyik pillanatról a másikra lépnél le! Felmondási időt még úgy is ott töltöd!

2022. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Mi van már megint a koronavírussal?


A váltásban mindig van rizikó, de még mindig jobb megpróbálni, mint egy szar helyen szenvedni. A kilêpés meg nem etikátlanság, maximum hálátlanság, ha a főnököd mondjuk sok mindent megtett érted vagy rokonod.

2022. júl. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Okos lánynak tünsz! Addig ne mondj fel amig nem biztos a másik munkahely!

Én két szék között ültem a padlóra.Felmondtam de a másik munkahelyre egészégügyi okból nem vettek fel.Az a bajod, hogy túl sokat mérlegelsz :-)

2022. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, kit érdekel a munkaadód lelkivilága! Te ott csak egy tárgy vagy, egy munkavégző robot! Saját magaddal törődj! Mikor érdemes váltani? MOST! Mármint rögtön akkor, amikor már van másik. Ne foglalkozz azzal, hogy mi van, ha nem jön be, majd akkor is lesz valami, akkor találsz harmadikat. Mindig az adott lépést kell meglépni. Az pedig neked már nagyon megérett!
2022. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor érdemes munkahelyet váltani?"

Akkor amikor felteszed magadnak ezt a kerdest.

2022. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Időnként tényleg megéri váltani
2022. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. váltásom próaidő alatt volt.

- messze volt a hely

- folyton ki voltam merülve

- bunkók voltak velem


2. váltásom úgy 1,5 év múlva lehetett

- nem volt kedvem tovább a 3 mszakhoz

- bunkó volt a főök


3. váltásom kicsit kacifátosabb. Már egy ideje ott voltam, csak közben átraktak másik helyre.

- nagyon sok volt a munka

- nagyon megterhelő volt a munka

- fix mászakot csináltam az előző helyen, az újon meg 24/7, amit nem szerettem.


A mostani helyen jól érzem magam. Nem unatkozom, de nem is olyan a munka hogy idegösszeroppanást kapjak. Nincs 24/7 sem. A főnök is nagyon kedves.

2022. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!