Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha egy munkahely...

Mit csináljak ha egy munkahelyen sem tudok megmaradni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta elég szorongó ember vagyok.

Ha valami negatív tapasztalat ér, szorongok. Emlékszem, hogy már elsőbe is úgy mentem, hogy sírtam. Nem hisztiztem sosem, akkor sem, hanem belül azt éreztem szétfeszít a szorongás, ami kihat az egész testemre (remegés, hányás, gyors szívverés, olyan érzés mintha nem ebbena világban lennék).


Ez nyolcadikban megint előjött, aztán gimnázium végén, aztán egyetemen. Voltak évek, amikor tünetmentes voltam.


Ezalatt természetesen kezelve is voltam-értsd ezalatt, hogy 6 pszichológus és 3 pszichiáter kezelt, SIKERTELENÜL. Gyerekkorom óta járjuk őket.


Ezért elkezdtem az önismeretet, a komfortzónám tágítását, stb, hogy magam jöjjek ki ebből. A problémám, hogy már nincs pénzem, tehát MUSZÁJ dolgozni, viszont nem tudok megmaradni a munkahelyemen. Iszonyatosan jók a képességeim, viszont a szorongás elön, leizzadok, remegek, nem tudok gondolkodni.


2 hetet bírtam, és otthagytam egy ki**ott jól fizető állást, mert a szorongás miatt azt éreztem megdöglök.


Nem tudom hova tudnék fordulni. Mivel most nincs pénzem (200 000 félretett), ezért muszáj valamerre elindulnom. Orvosra most akkor lesz pénzem, ha dolgozom. Viszont így nem tudom mit tegyek.


CSaládra nem számíthatok. Hova tudnék fordulni? Hogy kezdjek el kilábalni?


2022. aug. 15. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Üdv a klubban. Nekem nem volt rá megoldás, úgyhogy valószínűleg hajléktalanság a vége. Nem vagyok ebbe a tarsadalomba való. Ez is egyfajta szelekció sajnos. Nem mindenki tud alkalmazkodni, és aki nem tud az elhull 🤷‍♂️
2022. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kell egy barát,írj nyugodtan én meghallgatlak.

Figyelj,tudom milyen érzés. A szorongásom miatt rengeteget hiányzom a munkahelyemről. De van,hogy össze kell szednem magam,és ki kell bírnom. Muszáj.

Mikor rosszul vagyok,veszek pár mélylevegőt,vagy tartok egy 10 perces szünetet és megpróbálok arra gondolni,miért vagyok itt. Kell a pénz,ennyi. Úgyis pár óra múlva letelik,és otthon lehetek nyugodtan.

2022. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én első körben a szorongás, stressz kezelésére fókuszálnék.

1. Olvasnék minél többet, ha nincs pénzed itt a net, keress angol nyelvű fórumokon is, hogy a hozzád hasonló emberek hogyan küzdötték le ezt a problémát.

2. Ugyanígy pszichológusoktól gyűjtenék ebben a témában anyagot.


És elkezdném kiírni, amit hasznos megküzdési stratégiának gondolok, és alkalmazni. Itt fejben kell változnod, megtalálnod a megküzdési módot.

Boncolgasd magad, mit, miért érzel=éreztél ezekben a helyzetekben. Mire mit tudsz lépni. Illetve tudomásul veszed, h ami meg nem rajtad múlik, azzal nem kell foglalkoznod sem.

2022. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami szorongásnál mg hasznos infó lehet, h a szorongás csak addig szorongás, amíg megfoghatatlan. Ha elkezdesz tudatosan foglalkozni, megállni, hogy mi miatt kavarognak is pontosan ezek benned, írd le.. Akkor az már nem szorongás lesz, hanem félelem. A félelemre meg lehet válaszolni ( a szorongásra nehezen, mert az egy nem tudatosult dolgokból tevődik össze).


EZért is fontos első lépésben megfogalmazni, akár lebontani minden apró félelmedet. Mert ha már tudod mitől félsz, akkor tudsz rá reagálni is, felkészülni- így nagy részük csökken is, vagy elmúlik. A maradékot meg könnyebb lesz valószínűleg kezelned. + ott vannak a szorongásoldó módszerek, neten van egy halom tipp meg tanács.

2022. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!