Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hangoztatják sokan...

Miért hangoztatják sokan fórumokon, hogy Uk-ban már nem jó lakni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy már vissza se mennének, meg 20 éve érte meg kimenni, ma már nem érné meg, és hasonlókat.

2022. szept. 30. 09:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
17%
Mert Magyarország gazdasága a kanyarban előzte meg a UK gazdaságát, hiszen itt például a benzin is csak 480 forint.
2022. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Nagy a drágaság, saját ingatlanhoz jutni esélytelen, egészségügy katasztrófa, közbiztonsággal is vannak gondok, és nem túl befogadóak.
2022. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Éltél kint? Mi 2015-18 között voltunk gyerekekkel, volt, ami tetszett, néhány dolgot átvehetnénk tőlük, de összességében tényleg nem olyan jó. És gyanítom, a helyzet azóta csak romlott.
2022. szept. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Múltkor egy angol fószer vette meg itt nógrádban a verdámat, na ez is sokat elmond....

Gondolom az ottani horror árak miatt, meg azokat az agyonzsúfolt házakat sosem rétettem ott.

2022. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott sosem volt jó lakni! :)

Ez nézőpont kérdése, hogy mi alapján döntöd ezt el! Lehetnek olyan szempontok, ami alapján biztos, hogy jobb Magyarországon vagy akár bárhol máshol élni, mint UK-ban. Lehet, hogy ami neked húszad rangú, az neki döntő ok!

2022. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
99%

3-mas vagyok.

Leírom, mi volt jó és mi nem. Nekünk ezek szempontok voltak, lehet, hogy mások simán átsiklanak felettük, vagy nem is érinti őket.

Jó dolgok:

- Ingyenes gyógyszerek

- Nem öltöztetik túl a gyerekeket

- Az általános iskola első néhány éve nagyon jó (többről nincs tapasztalatunk, azt mondják, később már nem az igazi)

- Sokféle rugalmas, részmunkaidős foglalkoztatás (9-3-ig volt iskola, és úgy tudtuk a férjemmel beosztani a munkánkat, hogy soha nem okozott gondot a gyerekek szállítása)

- Multikulti: nekünk ez nagyon bejött. Pedig voltak fenntartásaink az elején, de nagyon sok pozitív tapasztalatunk lett. A legjobb barátnőm pl. egy mélyen vallásos muszlim nő volt.

- Ha kint töltesz pár évet, úgy megtanulsz angolul, amit utána senki nem vehet el tőled.


Negatív:

- Kosz.

- Primitív, bunkó emberek.

- Én folyamatosan úgy éreztem, hogy van bennük valami álságos, de ezt nem tudom most konkrétabban megfogalmazni.

- Túltolt gyermekvédelem. Van olyan óvoda, ahol ha bepisil a gyerek, behívják a szülőt, hogy öltöztesse át, mert ha az óvó néni lehúzná róla a pisis bugyit, az molesztálás lenne. Ismerősömet feljelentette a szomszéd, mert a 12 éves lánya minden délután pár órát egyedül volt otthon, amíg az anyja dolgozott, és ez szerinte veszélyeztetés. Az volt a szerencse, hogy a kislány addigra már pár hónapja betöltötte a 12-t, úgyhogy innentől már legális egyedül otthon hagyni.

- Az egészségügy katasztrófa, az orvoshoz bejutni lehetetlen, de felesleges is, mert úgyis csak azt mondja, vegyél a Tescóban Paracetamolt 50 pennyért. (A fent említett ingyenes gyógyszer akkor jár, ha nem segít a paracetamol.)

- A gyümölcsöknek nincs ízük

- Iszonyú vacak időjárás (Skócia)

Hirtelen ennyi, de biztos van még.

2022. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Tobb orszagban meloztam mar, jobbara angol nyelvuekben. Az Egyesult Kiralysag is koztuk volt. Azert nem erdemes mar oda menni, mert tele van agressziv... hogy is mondjam... nem-feherekkel, akik gyulolik a feher embereket, s ennek sajnos kovetkezmenye is van. Az amerikai kontinensen hasonlo a helyzet, ugye azota, hogy a rendor veletlenul megolte azt a drogos pasast.

Kovetkezo probalkozasaim Olaszorszag, vagy Svajc lesznek... nem orulok, de ez van.

2022. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
igen, a multi-kulti bizots körejátszott abban, hogy ennyire lezüllött az ország. Telegramon, twitteren rengeteg ilyen videót látni.
2022. szept. 30. 11:40
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem Telegram és Twitter videók, hanem saját tapasztalat alapján mondom, hogy ahol én éltem, a helyiekkel (skótok) sokkal több gond volt, mint a bevándorlókkal. Állítólag az angolok még durvábbak, de arról nincs személyes élményem.
2022. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

bevándorlók alatt mit értesz pontosan? Legyen, magyar, cseh, szlovák?


Vagy zohánékat?

2022. szept. 30. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!