Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodában jobb dolgozni, mint...

Irodában jobb dolgozni, mint fizikai munkát végezni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 02:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Kinek mi a jobb. Egy nőnek biztosan.
2022. okt. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Én szíveebben dolgoznék irodában mint fizikai munkát végezzek.
2022. okt. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Van aki kikészül az idióta meetingelésektől és állandó monitorbámulástól,nem mindenkinek való irodai munka.Fizikailag nem fáraszt le de mentálisan igen,ha agyhalott vagy nap végére úgyanúgy bszhatod magad.

Mondjuk az biztos hogy egészségesebb,nehezebb fizikai munkánál 40-50 évesen rottyon van a legtöbb ember,irodában jobbak a munkakörülmények.Összességében emberfüggő de a legtöbben irodai munkát csinálnának.

2022. okt. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

Az irodai munkák tényleges munka része (az esetek nagy részében) messze nem vesz igénybe napi 8 órát; megvan hogy mi a feladatod aznapra, azt megcsinálod, és ennyi volt a dolgod. Magyarán egy napod nézhet ki úgy, hogy dolgozol összességében 3 órát, a maradék időben meg nézel ki a fejedből, megmozgatod néha az egeredet, mert ha sokáig nem csinálsz semmit a gépen, akkor azt észreveszik, elfoglaltnak tűnsz, ha éppen mögéd lép valaki, és nyomkodod a telefonodat. Mindezt egy télen fűtött, nyáron hűtött helyiségben, egy olyan székben ülve ami direkt arra van tervezve hogy a lehető legkényelmesebben üljél egész nap.

Persze vannak olyan irodai munkák ahol valamennyivel pörgősebbek a napok (akiknél bármiféle ügyfélforgalom van, vagy talán még a titkároknak/titkárnőknek) de amúgy bazi unalmas az egész. Ha le is szívja az agyadat az ilyen munka, akkor általában csak az unalmassága miatt, vagy mert néha kommunikálni kell a kretén kollégákkal.


Ezt vesd össze azzal, hogy a fizikai munkásoknak konkrétan a testükből kell megélniük; minden egyes nap jó erőnlétben kell lenned, mindenki lesz.rja hogy milyen állapotban vagy - jól vagy-e, vagy rosszul, hiszen a munkát meg kell csinálni, ráadásul a fizikai munkák majdnem mindegyike kiszolgáltatottá is tesz a természetnek; ha 40fok van, akkor 40fokban dolgozol, ha meg -10fok van, akkor -10fokban dolgozol. Ráadásul lassan tönkre is teszed magad fizikailag vele, hiszen a munka nem szabadidős, relaxáló testmozgás; igenis meg kell erőltetned magad napi szinten. De még ha nem is érzed megeroltetonek amit csinálsz, még messze nem jelenti hogy egészséges is hosszú távon a porcaidnak, ízületeidnek.


Szóval ja. Az irodai munka jobb. Ez még csak nem is preferencia kérdése, hanem azé, hogy nem teszi tönkre az egészségedet.

2022. okt. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Igen, mert pl.: a WC jobban kézre van esve.
2022. okt. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Az előttem szóló #4 minden mondatával egyezek.

Nekem is megvan a napi feladatom, van amikor még kevesebb is. Az is megesett, hogy csak 20 perc volt a tényleges munkavégzés a 8 órából, van amikor csak 2. A legrosszabb napon 6 óra. Ebből összesen 2 nap volt az 1 év alatt.

Az irodai munka agyilag fáraszt le a fizikai testileg. En akkor fáradok el a legjobban ha semmi feladatom nincs. Úgy tenni mintha az ember dolgozna sokkal nehezebb, mint ténylegesen dolgozni. Már megfordult a fejemben, hogy akár lapátra is tehetnek, a munkám meg szétosztják a többiek között.

Aztán elvetettem a gondolatot, mert a többieknek sincs sok dolguk. Délután olyan csend van az irodában, hogy szinte vágni lehetne a csendet. Senki nem telefonál, senki nem veri a billentyűzetet.

Ahogy elkaptam a kollégák beszélgetéséből a szófoszlányokat a mérnöki részlegen a 8 órából 4-et beszélgetnek. Pénzügyön vagy online shopingolnak vagy telefonálnak a szeretteikkel.


Fizikai munkát nem tudnék végezni a korom miatt. Már a ház körüli munka is nagyon lefáraszt.

2022. okt. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Akkor sok helyen irodában miért van mégis túlóra?
2022. okt. 22. 06:45
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert pont akkor jön be valami fontos amikor menni akarnék haza.

Nálam volt úgy is, hogy délután 2-ig semmi nem volt, utána meg csak abba tudtam hagyni a munkát befejezni nem.


A hosszú lejáratú projekteknél nagyon sok az üresjárat. Ha deadline van, akkor kell hajrázni. Ilyenkor nem lehet megúszni a túlórát. Pl. Egész nap egy eMailre vársz a világ másik feléről mert anélkül nem tudsz haladni a munkával. Aztán akkor kapod meg mikor mennél haza. Ilyenkor rá kell húzni 1-1,5 órát.

2022. okt. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Azért én qrvara irigylem azokat az irodai munkásokat, akiknek ennyire nincs dolga. Én 8-bol átlag 9-10-et dolgozok, és igen, eléggé lezsibbaszt agyilag, nem mindig van már energiam utána.. ez jelenleg a legnagyobb bajok is egyébként..


Plus minden határidő itt ül a nyakamon, perpill is nyomaszt kicsit.


A régi helyemen jobb volt, ott ez mérsékeltebb volt, persze a pénz sem ütötte meg azt, amit kéne.

2022. okt. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon változó. Van, amikor még otthon is ránézek a munkára, de van, amikor napokig nem csinálok semmit, mert valaki más blokkol a feladatával vagy valamilyen belső hibával
2022. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!