Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor alkalmatlan lennék...

Akkor alkalmatlan lennék óvónőnek?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok a pályán, eddig egy gyerekkel sem támadt ellenérzetem. Még a speciális nevelési igényű gyerkőcökre sem néztem rossz szemmel, holott sok kollégám sajnos megteszi.

Idén azonban kaptam egy kisfiút, akihez sajnos magánéleti traumák fűznek. Az exem kisfia, a feleségétől, akit ki nem állhatok. Erről persze nem tudnak, mert szemtől szembe nem utálkozok feléjük, de magamban még mindig forrok az ügyön. Nyilván nem mondhatom el nekik, hogy légyszi, vigyétek máshova a gyereket, mert nem akarom nézni a képeteket és a gyerekkel szemben, akaratom ellenére ellenszenvet érzek.

Kijelentem, sosem bántom, vagy bánok vele másképp, de magamban rosszindulatot érzek a kisfiú iránt és ha valami probléma van vele (kicsit agresszív a kisfiú másokkal szemben, durván akarja érvényesíteni az akaratát, amit a többi gyerkőc nem néz jó szemmel), akkor szinte örülök, hogy már megint ő a bajos gyerek és megint őt kell nevelni. Magamban örülök, hogy problémás a kicsi. Nagyon nem szeretnék ilyen lenne, nem is mutatom ki, de rohadtul zavar, hogy így érzek, mert bár rühellem az exeméket, a munkám nem mehet rá erre.

29/nő


2022. nov. 20. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Majd 'kinövöd'. Én az exem húgát tanítottam, baromira hasonlítanak is egymásra, nekem sem volt jó emlékem vele. Egy darabig kellemetlen volt, aztán elmúlt.

Egyébként pedig nem egy törvényszerű dolog, hogy az összes 'gyerekedet' 100% szeretned kell, mert ha nem, akkor rossz óvónő lennél...

2022. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi miatt nem gondolnam, hogy alkalmatlan vagy.


Viszont ha ennyire zavar, akkor lehet jobb lenne munkahelyet váltani vagy tényleg megmondani nekik, hogy vigyek mashova a gyereket, de ez utóbbi elég furán jönne ki. Addig kell cselekedni, amíg a vezetőség felé nem tűnik fel.

2022. nov. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jó, hogy ilyen őszinte vagy Önmagaddal.

Más gyermek iránt sosem éreztél hasonló ellenszenvet? Biztos, hogy ez az ismeretségnek köszönhető?

Mert akkor tényleg gond van szerintem nem ártana pszichológushoz menned ezügyben hogy le tudd tenni az útálatodat mindenki iránt is.

Nekem ha a csoportomba kerülne olyan gyermeke aki bántott (nem utálom emiatt, de nem is szívlelem), akkor is az az érzésem lenne, hogy szegény gyerek nem tehet arról mit tett az anyja/apja régen... még csodálkozva fedezném is fel a pozitív tulajdonságait a kicsinek...

2022. nov. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2- a vezetőség felé nem is tűnne fel, mert nem bánok vele másképp, a kollégám, aki velem viszi a csoportot ő is észlelte a gyereknél, hogy agresszívabb a kelleténél. Nem bántom soha, csak sarokba állítom, vagy kivonom a játékból, ahogyan más rosszalkodóval is tesszük.

Inkább csak magamban van ez az érzés, hogy nem szeretem a kicsit, meg örülök, hogy “ilyen” lett az exemék gyereke.

Munkahelyet váltani 3 év miatt azért abszurd lenne, nem?:D

2022. nov. 20. 16:30
 5/17 A kérdező kommentje:

3-Lehet, hogy másképp éreznék ha “jó” gyerek lenne (fú de utálom ezt a jó gyerek jelzőt:D), de most így “van is miért” ellenszenvet éreznem iránta.

Amúgy volt, hogy kihoztak a sodromból, nyilván, de olyan nem, hogy örülnék az ilyesminek.

2022. nov. 20. 16:32
 6/17 A kérdező kommentje:

Amúgy az igazat megvallva lassan én is babáznék és hiába imádom a gyerekeket, nem más gyerekét pesztrálnám hanem a sajátomat.

Csak sajnos nem volt az exem óta épkézláb kapcsolatom. Így lehet, hogy valahol az is az oka, hogy az exem felesége “elvette” tőlem az exemet és ha ő nem lenne, akkor lehet, hogy a saját kisfiam/kislányom lenne már 3 éves.

2022. nov. 20. 16:34
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Azt hittem a sarokba állítást mar betiltották mint középkori kínzást. Komolyan itt tartunk meg mindig?
2022. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nincs betiltva. Miért is lenne?

Az esetek többségében hatásosa és a középkori kínzástól nagyon messze áll.

2022. nov. 20. 16:51
 9/17 anonim ***** válasza:
23%
Alapból nem teljesen százas az, aki óvónőnek megy
2022. nov. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3-as vagyok ez badarság... Te "rossz" gyerekek iránt úgy érzed, hogy jogos ellenszenvet érzel? Én azokban is csak a pozitívumot keresem és szeretem Őket a hibáikkal együtt, próbálom kideríteni az okát, segíteni kezelni a gyermeknek az Életet.:)

Kommented alapján még inkább a pszichológust javasolnám tudod, hogy nem akarok rosszat! De fel kell ezt dolgoznod valahogy ha eddig nem sikerült, most a Sors a gyermekkel rávilágított arra, hogy szükséged van erre a boldog tovább(éléshez)lépéshez.

2022. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!