Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akkor alkalmatlan lennék...

Akkor alkalmatlan lennék óvónőnek?

Figyelt kérdés

8 éve vagyok a pályán, eddig egy gyerekkel sem támadt ellenérzetem. Még a speciális nevelési igényű gyerkőcökre sem néztem rossz szemmel, holott sok kollégám sajnos megteszi.

Idén azonban kaptam egy kisfiút, akihez sajnos magánéleti traumák fűznek. Az exem kisfia, a feleségétől, akit ki nem állhatok. Erről persze nem tudnak, mert szemtől szembe nem utálkozok feléjük, de magamban még mindig forrok az ügyön. Nyilván nem mondhatom el nekik, hogy légyszi, vigyétek máshova a gyereket, mert nem akarom nézni a képeteket és a gyerekkel szemben, akaratom ellenére ellenszenvet érzek.

Kijelentem, sosem bántom, vagy bánok vele másképp, de magamban rosszindulatot érzek a kisfiú iránt és ha valami probléma van vele (kicsit agresszív a kisfiú másokkal szemben, durván akarja érvényesíteni az akaratát, amit a többi gyerkőc nem néz jó szemmel), akkor szinte örülök, hogy már megint ő a bajos gyerek és megint őt kell nevelni. Magamban örülök, hogy problémás a kicsi. Nagyon nem szeretnék ilyen lenne, nem is mutatom ki, de rohadtul zavar, hogy így érzek, mert bár rühellem az exeméket, a munkám nem mehet rá erre.

29/nő


2022. nov. 20. 16:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%
Még csak 29 éves vagy, kicsit nézz mar utána a modern nevelési eszközöknek. A sarokbaállítás a megszégyenítés ehy formája, egy reg elavult csökevény, amiből ráadásul semmit sem tanul a gyerek. Gondolom a főiskolan az ilyen kommunista 70 éves Arankák tanítanak még minsig, azért hiszed azt, hogy ez jó és természetes.nézz utana a modernebb pedagógiai elveknek, nem ártana a továbbképzés, olvasás, könyvtárazás.
2022. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó parasztok, hogy oda adták be. Nem veled van a gond.
2022. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es, te minden bizonnyal nem óvódapedagógus vagy.


Különben meg évszázadokig használták ezt a módszert; még sem lett a gyerekek nagy része lelkisérült. Aki meg az lett, az nem emiatt. Én szeretem őket és szeretek velük dolgozni, de nem kell magadat alárendelni nekik. Szülőként sem.

2022. nov. 20. 19:23
 14/17 A kérdező kommentje:

Különben a gyereket nem csak odaállítani kell, meg ordibálni aztán csókolom, hanem elmagyarázni neki a miérteket.

Egy három, négy éves már megérti, nem hü lye, csak gyerek.

2022. nov. 20. 19:25
 15/17 anonim ***** válasza:
Dehogynem, a felnőttek nagy része sajnos lelkisérült. A gyerekverést is évszázadok óta alkalmazzák, az is jó? Kicsit gondold át, és modernizáld magad. Nem kell minden kritikát élből elutasítani. Pont azért írtad ki a kérdést, mert van hova fejlődnöd
2022. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Pont nem emiatt írtam ki a kérdést.

Hidd el, ahogyan nevelik a mai gyerekeket, még több lelkisérült lesz. Majd koppanás lesz, ha nem lesz alulról kinyalva, mint a könyvekből szakosodott édesanyja által.


A gyerekverés és a ma is használatos sarokba állítás, játékból kivonás közel sem említhető egy szinten.

2022. nov. 20. 20:47
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy így gondolkodsz. Szomorú.
2022. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!