Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri még havi nettó 400-ért...

Megéri még havi nettó 400-ért elmenni dolgozni ebben az országban, vagy inkább irány külföld?

Figyelt kérdés
Ha külföld akkor merre és milyen munka, az hogy fizet?
2023. jan. 12. 23:24
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Super gut.

Which country?

2023. jan. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Germany
2023. jan. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Azon belül?

Hogyan alakul a heti munkaidő?

Mennyi az annyi?

2023. jan. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
küldök majd privát üzit :)
2023. jan. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyű fizikai munka, vagy egyszerű kis irodai akkor nekem megérné ez a havi 400ezer nettóba. Persze túlórák meg egyéb plusz hülyeségek nélkül. Tehát sima napi 8 órába hétfőtől péntekig délelött, esetleg 2 műszakba még beleférne, én eldolgozok délután is, de éjszaka semmiképp sem.
2023. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Vielen Dank.

Good night. 🙂

2023. jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%
Ennyiért simán dolgoznék.
2023. jan. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%

Én kéttannyelvűbe jártam, 16 évesen leraktam a C1-et angolbol, majd angol tanárommal közösen akartunk C2-re menni (anyanyelvi), de végül én nem mentem. Ezt követően külföldre mentem egyetemre, amit félbe hagytam.


Tehát rengeteget gondolkodtam rajta és meg lett volna a lehetőségem és arra jutottam, hogy:

-Kint mindig is kívülálló leszek

-Ha otthon nem tudok érvényesülni, kint sem fogok, hiszen lehet átlagosan jobb az életminőség és a szegényebb réteg jobban él, de ha itthon nem tudod megteremteni magadnak a szükséges dolgokat, kint sem fogod tudni.

-Elhagynám az otthonom, családom, ahol felnőttem.

-0 hely ismeret, kultúrális különbségek miatt nem feltétlenül olyan jó huzamosabb ideig kint élni. Persze ez évek alatt megszűnik.


Most programozással kb bárhol élhetnék, mindenhol hiányszakma és jól lehet vele keresni, de szerintem soha nem fogok elköltözni itthonról.

2023. jan. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban 400.000, ráadásul nettóban az úri fizetés. A legtöbben a felét se keresik. Külföldön mondjuk a minimálbért se üti meg.
2023. jan. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, nem az számít hogy mennyi a bér hanem hogy abból mennyit tudsz ott megvenni ahol élsz.

Amit általában tolnak társaságokban, neten, facebook-on, az a mese, hogy az itteni bérekhez képest mennyivel többet keresnek. Csak azt nem teszik mellé, hogy a kiadások hogyan alakulnak.

Persze egymás mellé lehet tenni, hogy itthon is annyiba kerül a tej, mint kint vagy vehetek az osztrákoknál olcsóbban gabonapelyhet meg kockacukrot, de összességében jóval költségesebb az élet.

Ahogy már írták, aki képes boldogulni az itthon is képes rá. Viszont érdemes kipróbálni, hogy az embernek saját tapasztalata legyen, ahogy régen mondták: világot lásson. van akinek bejön, van akinek nem.

Több rokonom, barátom él, dolgozik külföldön, van köztük aki rendkívül gazdag lett, van aki simán csak jól él és van akinek számolni kell az elküldött sms-eket is mert a fizetéséhez képest fontos, hogy mennyi a telefonszámlája.

van aki régen ment ki és mára már hazaköltözött, mert a több pénz nem minden, van aki meg pont pár éve ment ki és nagyon jól elvan, nem is akar többet itt élni, már ott folyik az élete.

Két dolgot ne tegyél meg.

1. ne mond azt senkinek, hogy te már soha nem fogsz visszajönni mert ott kint minden mesés és itt minden sz@r, mert aztán ha úgy alakul rohadt ciki lesz visszakullogni vagy hazudnod kell hogy miért is vagy akkor újra ebben az országban.

2. először úgy vállalj kint munkát, hogy nem szánod sem állandónak, sem hosszúnak. Próbáld ki, tapasztald meg, élj egy másik országban és majd akkor ha már többféle munkát, több helyet is megtapasztaltál akkor eldöntöd, hogy maradsz vagy hazajössz inkább.

A nettó 400 ezer az egy jó fizetés, de attól függ hol kapod és miért. Egy kisebb városban élve, könnyű munkáért nagyon jó jövedelem, de Budapesten egy bróker vagy osztályvezető csak ennyit keres, akkor az egy kalap kaka.

2023. jan. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!