Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri még havi nettó 400-ért...

Megéri még havi nettó 400-ért elmenni dolgozni ebben az országban, vagy inkább irány külföld?

Figyelt kérdés
Ha külföld akkor merre és milyen munka, az hogy fizet?
2023. jan. 12. 23:24
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%

Ja, amúgy el is felejtettem van ehhez még egy történetem.


Unokatestvérem kiment Nétmetországba egy csoki gyárba dolgozni. Kb 10 munkással lakott együtt, utálta a környezetét, a munkatársait. Még is sem tudott nagyon félre tenni és végül hazajött 0 tartalékkal.


Egyedül annyit ért el, hogy vett magának egy laptopot és egy nagyon olcsó +15 éve körüli használt autót.

2023. jan. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
87%
Kinek mire van szüksége, akinek kell sok pénz annak megéri kimenni aki megelégszik kevesebbel annak jó itthon.
2023. jan. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
En 550el is gondolkozok rajta. Mondjuk en rohadt sokat melozok 😀
2023. jan. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
A felénél kevéssel többet keresek, ilyen meggondolásból megérné.
2023. jan. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
400 azert nem olyan rossz. Sokan minimalbert keresnek
2023. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy külföldön mennyit keresnél
2023. jan. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Nekem úgy jó a nettó 400 ezer, hogy mellette az autóm minden költségét a cég fizeti. Ilyen feltételek mellett nem mennék ki. Ha nem fizetnék, akkor viszont én is kevesellném, de nem feltétlen fogsz jobban élni külföldön. Pl. Ausztriában lehet nettó 2000 eurót keresnél, de 800 euró az albi + rezsi. Hacsak nem valami munkásszálóra költözöl vagy valakivel közös albiba, nem fogsz jobban kijönni, mint itthon a 400-ból. Inkább válts szakmát. Sok terület van, ahova nem is kell külön végzettség, mégis jól fizet.
2023. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy külföldön azoknak megy jól a szekér, akiknek itthon is jól menne. Nekem a rokonságom nagy része kint él, cégeik vannak, többdiplomások - de ők itthon is az úri rétegbe tartoznának. Aki itthon szegény/középréteg, az külföldön sem Porschéval fog furikázni meg évente kétszer Balin nyaralni, ne legyenek illúzióid😀
2023. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

mAGYAROSZÁGON 5 ÉVE EGY MULTINÁL DOLGOZOM, SZEPTEMBER ÓTA EGY ÚJ POZÍCIÓN. Nettó 370 + SZÉP kártyára 32, szóval lényegében megvan a 400.


Bszom a rezet egész nap. Itthon ülök és konkrétan ha 1 órát dolgozom egy nap akkor sokat mondtam:D Gyakorizok, keresztrejtvényt fejtek, takarítgatok. Unatkozom.:D Mert persze azért online kell lenni, ha van valami.


Erre bőven jó ez a fizu. Ha kéne napi 7-8 órát dolgozni, akkor már nyögnék, mert amúgy az elmúlt 5 évben összesen 50 rugó fizuemelést kaptam, szóval valójában baromira nem tartja a fizum a piac tempóját, de ennyi munkával inkább befogom a számat:D


Viszont az ag ond, hogy gyereket akarunk. Ez nem a pénz miatt gond, hanem mert látjuk mivé lesz pl az oktatás. Ilyen oktatási színvonal meg egyébként ilyen általános közhangulat mellett viszont akármennyit keresel, toxikus ebben az országban gyereket nevelni.


Szóval szar, mert mi megvagyunk a pénzünkkel, havonta 400 rugót teszünk nagyjából félre, mégis mindig ott a gondolat, hogy el kéne hagyni ezt az országot. Egyszerűen toxikus.

2023. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
86%
Menj külföldre, ott kolbászból van a kerítés, elég csak megvillantani magad és már kapod a millás fizut.
2023. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!