Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljem azt a szituációt?

Hogyan kezeljem azt a szituációt?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy nagyobb céghez, volt valaki aki az elején látta hogy hibákat vétek, buta hibákat. Azóta már jól csinálom a munkám és szerintem elismerőek a kollégáim, azonban ez a személy egészen azóta rosszindulatú irántam. Amikor emailben kérek tőle valamit, úgy válaszol, mintha a kérdést is hülyén tettem volna fel, rosszindulatú stílusa van, de úgy csak éppen annyira hogy "vitatható" legyen. (Nem udvarias, nem tahó, de érződik, tegyük hozzá többi kollégámnak sosincs ilyen stílusa, mindig professzionálisak)


Ez nem lenne probléma, nemrég viszont kért tőlem valamit, és a munkámra olyan visszajelzést adott ami értelmezhető úgy is hogy komolyabb hibát vétettem, miközben egyáltalán nem hibáztam, viszont mivel későn jelzett vissza, képtelen voltam bizonyítani hogy nem hibáztam, és amúgy is még én lettem volna a "fura" hogy ilyen kis dologba belekötök és részletezem, vagy azzal vádolom meg hogy kitalál dolgokat.


Zavart nagyon, hogy ilyen szituációba helyezett. Az volt az érzésem amikor olvastam, hogy "bizonyítékot kreál" ellenem. Hogy annyira utál, hogy valósággal akarja hogy hibázzak.


Mi szerintetek a legjobb teendő? Lementem az emaileket, viszont ha ezt bemutatnám valamelyik vezetőnek, hogy gyanakszom, bizonytalan vagyok hogy hinne nekem, lehet még furának is gondolnának. plusz alacsonyabb státuszúként szólalnék fel egy kollega ellen aki itt van egy ideje, és lehet hogy sokan kedvelik is, azonban gyanús nekem hogy ez a személy rosszindulatú felém, és készül valamire.


2023. jan. 24. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Csak azzal foglalkozz hogy a vezetés felé bizonyits a lelkiismeretes munkáddal nem is a hibák szoktak számítani hanem hogy precíz vagy, csinálni akarod, hajtasz.

Ha fent ezt látják rajtad, az számít csak.


Nekem is volt olyan aki ki akart engem kezdeni csak épp megszivta mert pont az igazgato és az egesz kar felette, lát engem jó munkaerőnek akit el se akarnának engedni.

Azóta teljesen visszavett a pofázós kollega magából mikor látta hogy a vezetés a hátszelem már:D

2023. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és a stílusát úgy értettem, hogy nagyon hibáztató. Amikor hibáról vagy ilyesmiről van szó, mindenki tapintatos, na ő nagyon nem velem, és mint írtam vannak kétségeim a véleményéről.
2023. jan. 24. 19:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Tart tőled
2023. jan. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp védd meg magad és gyűjtsd a bizonyítékokat. Jegyzeteld le hogy melyik nap mit tett ellened. A főnöködnek pedig mondd el.
2023. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tenni, nem kell belemenni a picsáskodásba.

Végezd rendesen a munkád és kész. Majd ráun a dologra, ha látja, hogy nem megy vele semmire

2023. jan. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen nem un rá. Akkor hagyja abba ha megálljt parancsolnak neki. Ha kérdező hagyja, azt az ilyen típusú munkatárs bátorításnak veszi.
2023. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!