Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » (FONTOS) Ez mennyire tűnik...

(FONTOS) Ez mennyire tűnik hitelesnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék munkára és hivatalos ügyek intézésre másik Gmail-fiókot létrehozni, de a nevem minden formában foglalt a születési dátumommal is, így arra gondoltam, hogy az elejére "iam"-et írnék, vagyis példával:

iampeldajanos vagy iamjanospelda, vagyis Pelda Janos vagyok.


Ez mennyire lenne elfogadható hivatalos ügyeknél? Vagy válasszak olyat, ami valamilyen formában, de a születési dátumommal ellátva van?



2023. márc. 9. 11:21
1 2
 11/15 BalazsBence ***** válasza:
100%

Én egy számot tennék utána. Pl. pelda.janos13, pelda.janos9 stb. Ez professzionális, semleges, nemzetközileg is elfogadott.


Én születési évet nem írnék bele. Nem akarnám, hogy mindenki, aki látja az email címem, tudja hány éves vagyok. Ugyanígy várost sem írnék bele, vagy bármi egyéb személyes információt.


Angolt és magyart nem keverném. Szerintem nem professzionális. Amúgy annyira nem gáz, akár még jó is lehet, de erről már formálhatnak véleményt az emberek, ez már kelthet valamiféle benyomást (pozitív, negatív), mint ahogy ez a válaszokból is látszik. Egy név-szám kombináció, az abszolút semleges.


_ karaktert én nem tennék bele. Régen ez divat volt, de manapság szerintem már nem szokás. Hivatalosan az email protokoll specifikációja szerint működik a _ karakter, és sok más is, viszont a ’best practice’ az, hogy érdemes a betű, szám és pont karakterekre szorítkozni. Ez szinte biztos, hogy sehol sem fog problémát okozni.

2023. márc. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

én jobban csípem az angol formátumot, de ez vszeg azért van, mert multinl dolgozm és ez az alap.


És ha már nyelvi formátum. A dátum formátumával is tudsz játszani, nem csak a nevedével. Deee valóban a random számok jobbak, mintha kiadnád a születési dátumodat.


De meg tényleg, indulj el janospelda1, janospelda2, janospelda3, janospelda4, aztán az egyiket csak beveszi.

2023. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 BalazsBence ***** válasza:
66%

Bocs, így akartam: janos.pelda13, janos.pelda9 stb. Keresztnév elől. Ez nemzetközileg is elfogadott, és itthon sem fognak megkövezni érte. Én ezt választanám. De ha valaki nagy nemzeti öntudattal rendelkezik vagy 100% hogy külföldiekkel nem fog kommunikálni, akkor a vezetéknév.keresztnév is jó.


Vagy a legjobb, ha mind a kettőt beregisztrálod, és az egyiket átirányítod a másikra. Az egyiket fogod használni elsődlegesen, azt adod meg és arról válaszolsz, de ha valaki esetleg nagy véletlenül eltéveszti és fordítva írja, azt is megkapod majd. Valószínű soha nem lesz ilyen, de legalább nyugodt lehetetsz.

2023. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy random szám van a választott e-mail címem után, ugyanezen okból, még eddig sehol nem jelentett hátrányt.

Jelent valamit az iam (azon kívül, hogy én vagyok)? Vagy mi az oka? Mert én se példajános69@ vagyok nyilván.

2023. márc. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az iam azért gáz, mert ha olyannak kell megadnod, aki nem angolos, akkor állandóan betűznöd kell majd, és még úgy is 3x visszakérdez. A teljes születési évszámot sem tenném bele, mi köze mindenkinek ahhoz, hogy hányban születtél.
2023. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!