Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vészeljem át a gyári...

Hogy vészeljem át a gyári melót iylen kollegák között?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemet ott kellett hagynom, de egy barátom által lesz a szakmámban munkám, de arra még várnom kell 2-3 hónapot előre láthatólag.


A lényeg, hogy addig keresnem kellett valami munkát, és sajnos csak egy gyárban tudtam elhelyezkedni. Bár nem kellemes maga a munka sem (hajnalba kelés, éjszakázás, állás, monotonitás stb),viszont nekem a legnagyobb problémám az emberekkel, a kollegákkal van odabent.


A sztereotípiák nagy része sajnos igaz, egy hatalmas, műveletlen, sötét csűrhe van ott összezárvá, tisztelet a kevés kivételnek.


Szóval a kedves kollegák közül néhány egyszerűen rám szállták és vannak a művezetők előtt akarnak folyton eláztatni, árulkodnak, féligazságokat mondanak, pl.ha lassan dolgozom mondják a magukét a főnöknek, hogy lassú vagyok, aki jön szólni, hogy gyorsítsak be. Ha begyorsítok akkor mennek panaszkodni, hogy szóljanak rám, mert gyorsan csinálom, miattam fogják megemelni a normát és hogy direkt pakolom be őket munkával. Ha beteszek a gépbe egy olyan terméket ami határeset, akkor mennek árulkodni, hogy selejtet csinálok, jön a főnök és lecsesz. Ha a selejtbe teszem a határesetet akkor mennek, hogy miattam sok lesz a selejt és megszívja az egész műszak, jön a főnök és lecsesz. Szóval ilyen gyerekes áskálódás.


A másik fele pedig a magánéltem miatt cikiz. 29 éves vagyok és nincs párkapcsolatom jelenleg, illetve gyerekem sem. Akiknek pedig már 22 évesen 2-3 gyerekük van, azok folyton megszégyeníteni igyekeznek emiatt, néha csak jó hangosan hogy vagy 20 ember még biztos hallja, kérdezgetik, hogy mikor lesz már valaki, miért nincs senki és debil módon nyerítenek, néha obszcén "vicceket" és célzásokat tesznek pl.a maszturbálásra, a szexhiányra, a gyerekekre való irigykedésre....


Szóval ez túl sok tudatlanság és primitívség nekem egyszerre.


Hogyan kezelhetném? Tippek, amikkel elegánsan háríthatok, visszadobhatom a labdát?



2023. ápr. 17. 23:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
96%
9-es, hiába írod le ezt neki, nem mindenki ilyen beállítottságú, vannak csendesebb, visszafogottabb emberek is. Amúgy igen a gyárakban ilyen emberek dolgoznak, szerintem inkább menj el takarítani, még azzal is jobban jársz.
2023. ápr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nem mondanám magam kifejezetten csendesnek, csakhát egy bizonyos szint felett nem megyünk egy bizonyos szint alá, tudjátok. Maunika Showt nem rendezek elvből sem.
2023. ápr. 17. 23:49
 13/35 anonim ***** válasza:
45%

Én beszélnek a főnökkel az biztos. Elmondanam neki mi a helyzet. A telefonommal készítenek egy két jellemző hangfelvételt, hogy hallja miről van szó.


De azt tudnod kell, hogy nagy megoldás vagy változás nem lesz majd, maximum a főnök látja, hogy te értelmesebb vagy mint a sok hülye.


Ket megoldás van. Kilepsz és inkább takarítasz két három hónapig. (mondjuk azt nem írtad férfi vagy nő vagy), vagy összeszorított foggal kibirod, esetleg egy kicsit megprobalsz közéjük beilleszkedni átmeneti jelleggel, de ennél jobb vagy másabb ötletet nem fogsz kapni, mint amiket eddig írtunk, mert nem létezik más opció nagyon.

2023. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
7%
Nos valljuk be gyárba nem éppen a legműveltebb emberek mennek dolgozni, ezt mindenki tudja. Viszont én a helyedben nem emiatt a 2-3 hónap miatt stresszelnék. Milyen szakma az, amivel baráti segítség nélkül nem tudsz elhelyezkedni, illetve mi történik ha még sem tudja elintézni neked a munkát? Viszont ha esetleg minden jól sikerül, és felvesznek arra a másik helyre, azért abba gondolj bele, hogy nem mindig lesz legjobb barát, aki munkát intéz neked. Szóval én így ismeretlenül is azt tudom neked tanácsolni, hogy kezdj el tanulni valami hasznos szakmát, illetve legyél kicsit önállóbb, ne másra várj.
2023. ápr. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Diplomám van, üresedésre kell várni a másik munkánál. A kilépő költözés miatt fog kilépni, de a lakásfelújítás így is húzódik, és attól függően fogja beadni a felmondását, és elkezdeni letölteni a felmondási időt, hogy hogyan haladnak. És az ő helyére fogok menni én, de ez másik lapra tartozik. Addig még túl kell élnem valahogy .
2023. ápr. 18. 00:23
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
Fogalmam sincs, hogyan lehet ezt kibírni. Rettenetes lehet. Csak annyit tanácsolhatok, hogy légy erős erre a kis időre, át ne vedd azt a stílust és kitartás. Plusz nehogy ott ragadj, ne érd be ennyivel.
2023. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
77%
Látom a 13-as magára ismert.
2023. ápr. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
86%
Ismerem az érzést. Én azt csináltam, hogy beszéltem a főnökkel, hogy xy személyekkel gondom van, nem jövünk ki, ha lehet, próbáljon nem velük beosztani. Részlegesen megoldotta a problémát. Hangfelvételt szerintem ne csinálj, mert abból még neked lehet gondod.
2023. ápr. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%
13-as ne haragudj,de pont a te stílusod mutatja meg,hogy miért nem lehet kibírni azt a bizonyos közeget.Én is szakmunkás vagyok,de inkább maszekban tolom,többek között az ilyen teféle "frankómegmondós" arcok miatt.
2023. ápr. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
20: Az ilyenfajtákra, mint a 13-as, még az is jellemző, hogy a kimászni próbáló kollégákat gőzerővel próbálják visszahúzni. Tehát ha mondjuk az illető bele akar vágni valamibe (levelező érettségi, tanfolyam, szerencsepróbálás külföldön stb.), akkor ezerrel nyomasztja a lohasztó dumát, hogy fölösleges, mert úgysem fog sikerülni meg összejönni semmi.
2023. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!