Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vészeljem át a gyári...

Hogy vészeljem át a gyári melót iylen kollegák között?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemet ott kellett hagynom, de egy barátom által lesz a szakmámban munkám, de arra még várnom kell 2-3 hónapot előre láthatólag.


A lényeg, hogy addig keresnem kellett valami munkát, és sajnos csak egy gyárban tudtam elhelyezkedni. Bár nem kellemes maga a munka sem (hajnalba kelés, éjszakázás, állás, monotonitás stb),viszont nekem a legnagyobb problémám az emberekkel, a kollegákkal van odabent.


A sztereotípiák nagy része sajnos igaz, egy hatalmas, műveletlen, sötét csűrhe van ott összezárvá, tisztelet a kevés kivételnek.


Szóval a kedves kollegák közül néhány egyszerűen rám szállták és vannak a művezetők előtt akarnak folyton eláztatni, árulkodnak, féligazságokat mondanak, pl.ha lassan dolgozom mondják a magukét a főnöknek, hogy lassú vagyok, aki jön szólni, hogy gyorsítsak be. Ha begyorsítok akkor mennek panaszkodni, hogy szóljanak rám, mert gyorsan csinálom, miattam fogják megemelni a normát és hogy direkt pakolom be őket munkával. Ha beteszek a gépbe egy olyan terméket ami határeset, akkor mennek árulkodni, hogy selejtet csinálok, jön a főnök és lecsesz. Ha a selejtbe teszem a határesetet akkor mennek, hogy miattam sok lesz a selejt és megszívja az egész műszak, jön a főnök és lecsesz. Szóval ilyen gyerekes áskálódás.


A másik fele pedig a magánéltem miatt cikiz. 29 éves vagyok és nincs párkapcsolatom jelenleg, illetve gyerekem sem. Akiknek pedig már 22 évesen 2-3 gyerekük van, azok folyton megszégyeníteni igyekeznek emiatt, néha csak jó hangosan hogy vagy 20 ember még biztos hallja, kérdezgetik, hogy mikor lesz már valaki, miért nincs senki és debil módon nyerítenek, néha obszcén "vicceket" és célzásokat tesznek pl.a maszturbálásra, a szexhiányra, a gyerekekre való irigykedésre....


Szóval ez túl sok tudatlanság és primitívség nekem egyszerre.


Hogyan kezelhetném? Tippek, amikkel elegánsan háríthatok, visszadobhatom a labdát?



2023. ápr. 17. 23:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
44%
A túltermelés miatt nem fog lecseszni a főnök, ha jól dolgozol idővel megbecsülnek de hát az több mint 3 hónap mire beilleszkedik az ember. A beszólásokra a legjobb módszer ha nem veszed magad komolyan és elvicceled, önirónia tud segíteni amennyiben nem 100 százalék rosszindulattal állnak hozzád.
2023. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
100%

Ezt a bullshit szöveget, utolsó. :D


Hogy lehet egy olyan beszólást nem komolyan venni és elviccelni ami az illető irányába ment? Alázza meg magát még jobban?

Voltam már ilyen helyzetben és nem kötelességem(másnak se) a sok agyhalott degenerált ember fa*zságait elviselni.

Most mondanám hogy nézze levegőnek ezeket, de ettől függetlenül ott lesznek és folytatják tovább a toxikus baromságaikat. Az itt leírtak 80%-a úgy sem válna be, mert nagyban függ az ember személyiségétől és jellemétől, hogy miként reagál az ilyesmikre és lehet hogy az, amit leír a válaszoló nem biztos, hogy a kérdezőnek is beválik.


Én váltanék a helyedben kérdező. Munkahely lesz vagy tucat másik, de belőled csak egy van. Ha nem érzed jól magad közöttük, akkor válts, mert te fogod megszívni a végén.

2023. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez volt. Ő szegénysége, hogy nettó 200.000 valamennyiért plusz munkát vállal ingyen. Mert a munkaszerződésben nincs benne, hogy másokkal is foglalkozni kell. Sokan nem tanulták meg, hogy a műszakvezetőnek nem éri meg nyalizni, mert nem ő adja a fizetést. Fent a bérszámfejtők matekozzák ki és utalják el. XY mit mond teljesen lényegtelen. Az ilyen pletykáknak felül a műszakvezető, akkor őt mint műszakvezetőt a jövőben nem tudom már főnökként komolyan venni....
2023. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
20%
Vágj vissza ne legyél pnci
2023. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Azóta mi lett végül?
2023. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!