Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hiperérzékenyek, mennyire...

Hiperérzékenyek, mennyire számítotok balhésnak a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
Voltak már komolyabb konfliktusaitok, vagy kellett emiatt munkahelyet váltanotok? Vagy el tudjátok magatokat így is fogadtatni?
2023. júl. 16. 22:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én munkahelyemen ki sem derülne, hogy ki hiperérzékeny, ki nem az, mert nem egy abuzáló környezet. Ennyi a titok nyitja.

Aljas, minden hájjal megkent emberek ellen ha elkezdesz harcolni, akkor persze te leszel a "hiperérzékeny". Egy kulturált környezetben nem vagy ilyen szerepre kényszerítve.

2023. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
A fonokom rám is rám aggatta ezt a jelzőt,csak azert mert nem szeretem az igazságtalanságot és ha kivételezés megy!!!
2023. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én ma este először fogok úgy aludni, hogy nem az lesz elalvás előtt az utolsó gondolatom egyike, hogy nehogy ma este legyen az amikor ágybavizelek. Kicsit felszabadultabb is vagyok ma egész délután az voltam, nyugodt békés, sőt, jókedvű. Most épp a holnapi reggelimen jár az eszem. Kicsit megdöbbentem, hogy megkérdezték, fel vagyok-e fújódva, de megnyugtattak, nem tartana kövérnek, tudjátok, az anorexiából való gyógyulás óta még mindig érzékenyen érint a súlytéma. De olyankor mindig eszembe jut, hogy mennyire szeretek csak simán enni és íg átlagember lenni, mint ennek a kaja témának alárendelni magam és nem lehetek szabad, mert a kalóriaszámolgatás börtönben tart.
2023. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
10%

Én a "másik oldalról" tudok csak nyilatkozni, gyerekként nagyon érzékeny voltam, de idővel kiölték belőlem, szóval mostanra már eljutottam oda, hogy bizony van az a szituáció, amikor a magukat hiperérzékenynek tartó emberek (mert nem lesz mindenki ténylegesen az, aki ezt állítja magáról, bizony vannak olyanok jócskán, akik visszaélnek ezzel a címkével, és csak a felelősséget hárítják el maguktól) társasága terhessé válik. Olyan, mintha mindig tojáshéjakon kéne lépkedned a környezetükben, mert sosem tudod, hogy éppen min sértődnek meg, minden jó szándékod ellenére. Ha már kicsit más hangsúllyal mondasz valamit, mert pl. feszült vagy egy határidős munka miatt, akkor már megy a sértődés és az istennek sem lehet őket kiengesztelni, akár napokig megy a haragszom-rád. Mint az oviban. Csakhogy ezt egy munkahelyen, ahol együtt kell dolgozni több feladaton is nem lehet eljátszani. Egyszerűen idegőrlő és rettenetesen leszívja az energiáját a többieknek, ha folyton pátyolgatni kell valaki lelkét, amikor teljesíteni kéne. Persze ez lehet csak sima játszmázás is, aminek a fedősztorija a hiperérzékenység, de valahogy nyugis, együttműködő embertől még nem hallottam, hogy így hivatkozna magára.

Persze az is lehet, hogy az esetek, akikkel találkoztam munkában töltött éveim során valójában mind imposztorok voltak, de jellemzően a fentiekben vázoltakhoz hasonló forgatókönyvek zajlottak le a különböző munkahelyeken, ahol önvallomás alapján ilyen típusú ember volt a csapat része.

Én őszintén nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne sem külső szemlélőként, sem elszenvedőként jól kezelni, de az biztos, hogy ez így senkinek sem jó.

2023. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
9%

#14 Én amondó vagyok, hogy ha valaki szélsőséges viselkedést tanúsít bármivel kapcsolatban, akkor a probléma MINDIG az adott személlyel van, nem a környezetével.

Ugye a legtöbb ember átlagos, tehát átlagos érzékenységű.

Ha valaki TÚLérzékeny, azon neki kell dolgozni, hogy az átlagoshoz közelebb kerüljön, nem várhatja el mindenki mástól, hogy hozzá idomuljon.Az ilyen hozzáállás teljesen infantilis.Egyébként sokszor ez jellemző is a túlérzékeny emberekre.


Nyilván azt sem fogadná el senki, ha valaki túl agresszív személyként aposztrofálva magát azt várná a környezetétől, hogy alkalmazkodjanak az ő dühkitöréseihez és ne provokálja őt senki, mert ha provokálják, akkor véletlenül ököllel arcon talál ütni, vagy összetöri a telefonod mérgében.Ugye, hát ezt sem nagyon tolerálnák azért semmilyen közösségben, és ott is a szélsőséges viselkedésű embernek kéne igazodni az átlaghoz, nem fordítva.

2023. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

Bravó 11-es! A lényeget írtad le. Ennyi.

A bullying-király hozzászólóknak köszönjük, hogy elmondták azért lettek ilyenek, mert gyerekként kiölték belőlük az emberséget. Sajnálom.

2023. júl. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
10%

Bullying-király hozzászólók...Jézus ereje, de szánalmas vagy.Igen, meg sorozatgyilkos is itt mindenki, aki nem adja alá a lovat minden infantilis ideggyenge embernek.

Aki ideggyenge, annak egy hasznos tanácsot lehet adni: legyen ellenállóbb, egészséges, átlagos.

A túlérzékenység az sem nem normális, sem nem egészséges, sem nem erényes állapot.Aki ebben a beteges tévképzetben másokat megerősít, pont, hogy ő a gonosz, aki szenvedésre predesztinálja ezeket a szerencsétlen ideggyengéket.

2023. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
10%

Ja, még egy hasznos, gyakorlati tanácsot tudnék adni erre a túlérzékenységi problémára.

Minden személyiség típusnak nem felel meg minden munkahely.

Aki tudja magáról, hogy túlérzékeny és már attól szívgörcsöt kap, ha csúnyán néznek rá, az ne vállaljon olyan munkát, ahol magas stressztűrés, versenyszellem és alkalmazkodóképesség szükséges.

Az ilyen emberek ne akarjanak politikusok, ügyvédek, orvosok, rendőrök, katonák, tűzoltók, mentőtisztek, kommandósok, főnökök, üzletemberek, vállalkozók lenni, mert az ilyesmi nagyon nem az ő pályájuk.

Menjenek el olyan munkahelyre, ahol kicsi a felelősség, kiszámótható a munkakörnyezet, nem kell versengeni, a munkából adódó stressz alacsony.

A rosszul választott, személyiséghez nem passzoló munka teljesen kicsinál idegileg egy arra alkalmatlan embert.Még akkor is, ha egyébként szellemileg képesek lennének ellátni az adott munkát.

2023. júl. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%
Pedig igen is erényes állapot valamilyen szinten, nyilván egyénenként többé-kevésbé, de a hiperérzékenységgel együtt jár az empatikusság és a lelkiismeretesség is. Gratulálok, ha szerinted az ilyen tulajdonságokkal rendelkezők szerencsétlenek meg infantilisek, sok mindent elárul az értékrendedről. A tanácsod is nagyon "hasznos", az idegrendszert nem lehet elhatározással kevésbé érzékennyé varázsolni, gyógyszerekkel önleszedálást meg remélem nem vársz el senkitől. A második tanácsod se túl életszerű, mivel a kevés felelősséget igénylő munkáknál is ugyanúgy előfordulhatnak tahó, megalázó, beugató kollégák (pl. sok gyárban), és nem lehet mindenki kamionsofőr, kutató, mozdonyvezető, home office-os IT-s, fordító meg író, amiknél 100%, hogy nincsenek tahó munkatársak vagy nem kell a közelükben lenni. Valahogy erősen valószínűsítem, hogy a hiperérzékenyek többsége nem a "csúnyán nézéstől" és hasonló kaliberű dolgoktól készül ki, pl."Fú de prosztó a Karcsi, amiért nem kérdezte meg hogy hogy telt a hétvégém, ezért most egy hétig látványosan pikkelni fogok rá!", és szerintem azt is el lehetne ismerni, hogy a nem hiperérzékeny emberek jelentős részének az érzelmi intelligenciáján lehetne mit fejleszteni, mert az is szintén sokaknál nem közelít meg egy "normális" meg "egészséges" szintet.
2023. júl. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
12%

#19 "együtt jár az empatikusság és a lelkiismeretesség is."


Nem, nem feltétlenül jár vele együtt.Létezik nárcisztikus hiperérzékenység is.Gratulálok, ha te ezeket az embereket többre tartod mindenki másnál.

2023. júl. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!