Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért zavar itt egyeseket, ha...

Miért zavar itt egyeseket, ha a munkahelyén hozzá szólnak?

Figyelt kérdés

Én el nem tudnám képzelni, hogy a 3 munkatársammal, akivel 8 óra hosszán át egy 20 négyzetméteres irodában ülünk, ne váltsunk soha egy szót se a munkán kívüli dolgokról. Egyszerűen felüdülés, és ezzel a munkatársaimmal is egyet értünk, hogy van egy kis small talk is közben, váltunk néhány szót, elmeséljük mit csináltunk tegnap. Persze nem sok ideig, csak pár perc erejéig.

Nem értem hogy lehet olyan valaki, hogy sosem szól semmit a munkatársához. Egy kis smalltalk kicsit kizökkent a munkából, különben teljesen kiégne egy idő után szerintem mindenki, ha a munkán kívül semmi másról nem lehetne 8 óráig beszélni. Ti hogy látjátok ezt?



2023. aug. 4. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem az jobban feltölt, ha zenét vagy podcastet hallgatok.
2023. aug. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Finoman szolva nem reprezentans a gyakori. Visszasirom azokat a forumokat, ahol meg atlagemberek voltak. Most a bogaras, maganyosok vannak. Magam is beleertve.
2023. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Most épp nem dolgozom, de az előző munkahelyemen híres voltam anno arról, hogy végigpofáztam a napot, de csak azokkal a munkatársakkal, akikkel kedveltük egymást. (Olyan munkák volt, hogy ez nem akadályozott a munkavégzésben) Volt aki mellett viszont 8 óráig csendben voltam, mert semleges volt a viszony és nem érdekelt az illető. Csak akkor beszélgetek valakivel szívesen, ha tényleg szimpatikus az illető.
2023. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig azokon a helyeken, ahol rendesen beszélgettem a munkatársakkal, szinte mindig az lett a vége, hogy pofátlanul bele akartak mászni a magánéletembe. És számonkérésszerűen faggattak, hogy mennyit szexelek, mikor lesz már végre nőm, mikor csinálok gyereket, meg ilyenek. És ha emelt hangon rájuk szóltam, hogy nem kérek az életvezetési tanácsaikból, és hogy nem igaz, hogy nincs más témájuk, még én voltam az antiszoc bunkó. Az utóbbi években már szinte mindig úgy csinálom, hogy csak annyit beszélek, amennyit muszáj. Elvagyok én magamban. 41/F
2023. aug. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A, Nem érdekel más élete; B, Csak a munkahelyi dolgok érdekelnek; C, Semmi értelme a small talk-oknak.
2023. aug. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem zavar, - a munkahelyemen viszont sok esetben igen.

A fejem felett folyamatosan fenyegetően lebegő teljesítménykényszer és a 12 óra időtartam többszörösére állandóan elegendő munka mellett nem nagyon fér bele nálam, hogy feltartson bárki is és ott jópofizzak értelmetlen "eseményekről", körülményekről - egyetértően bólogatva.

2023. aug. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem hogy lehet olyan valaki, hogy sosem szól semmit a munkatársához."


Én nem szoktam soha a munkatársaimmal beszélgetni, csak akkor ha ők kezdeményeznek, de akkor is röviden. Akarod tudni miért? Mert akárhányszor mondok valamit, mindig mindent kritizálnak, aztán még én érzem magam szarul. Például megkérdezik, mit ettem előző nap. Megmondom, hogy szusit. Erre jön, hogy "pfúj az gusztustalan, hogy tud valaki nyers halat enni." Aztán megkérdezi, mit olvastam legutóbb. Mondom, egy fantasy könyvet. "Fantasy? Hát én nem is értem, miért olvasnak az emberek ilyen hülyeséget! Senki nem olvas ma már normális könyveket." Na ezek és hasonlók után a hátam közepére nem kívánom velük a beszélgetést. Szerintem gondolkozz el rajta, hogy ha hozzád se akarnak szólni a munkatársaid, akkor valószínűleg te vagy a probléma, nem ők! Akik nem kiállhatatlanok, azokhoz szólok...

2023. aug. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7: 4-es vagyok. Ez is ismerős. Mondtam, hogy olvasok, játékokkal játszom, művészfilmeket nézek, vagy ilyesmi. Erre az volt a reakció: "Inkább a muffokra vadásznál, mint hogy ilyen hülyeségekkel töltöd az időt!".
2023. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mióta a létszámleépítés miatt a fél csapatot kirúgták, már lassan egy ember öt másik munkáját is elvégzii. Nincs idő traccspartizni.

Na meg számokkal dolgozom, odafigyelős munkám van, engem rohadtul zavar, ha cseverésznek körülöttem.

Na meg ahol a kérdésben emített small talk beindul, akkor meegkezdődik a pletykálkodás, meg a vihorászás. Így nem lehet dolgozni.

Előzőek meg jót írnak. Logikai öngól kiteregetni a magánéletünket.

2023. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem magánélet kiteregetésére gondoltam. De én egyszerűen nagyon személytelennek tartanám, ha soha egy olyan mondat sem hangzana el, ami nem a munkával kapcsolatos. Ha kizárólag csak a munkáról beszélnénk, úgy érezném magam mint egy robot.
2023. aug. 5. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!