Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért zavar itt egyeseket, ha...

Miért zavar itt egyeseket, ha a munkahelyén hozzá szólnak?

Figyelt kérdés

Én el nem tudnám képzelni, hogy a 3 munkatársammal, akivel 8 óra hosszán át egy 20 négyzetméteres irodában ülünk, ne váltsunk soha egy szót se a munkán kívüli dolgokról. Egyszerűen felüdülés, és ezzel a munkatársaimmal is egyet értünk, hogy van egy kis small talk is közben, váltunk néhány szót, elmeséljük mit csináltunk tegnap. Persze nem sok ideig, csak pár perc erejéig.

Nem értem hogy lehet olyan valaki, hogy sosem szól semmit a munkatársához. Egy kis smalltalk kicsit kizökkent a munkából, különben teljesen kiégne egy idő után szerintem mindenki, ha a munkán kívül semmi másról nem lehetne 8 óráig beszélni. Ti hogy látjátok ezt?



2023. aug. 4. 23:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Lehet beszélni hétköznapi dolgokról is. Pl. időjárás, ki mit fog ebédelni, mit csinál a hétvégén, ki hogy érzi magát. Elvégre emberek vagyunk, nem robotok.
2023. aug. 5. 11:39
 12/16 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak kollégák, akikkel nem szimpatizálok, velük nem is nagyon beszélek. De akikkel úgy egy húron pendülünk, azokkal jól esik néhány kedves szót váltani, egy kicsit felüdülés a munkából. Elvégre nem egy börtönben vagyunk, ahol beszélgetni sem szabad.
2023. aug. 5. 11:42
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
11: Az, hogy én miről akarok beszélni, és mik azok a dolgok, amiket ők mindenáron tudni akarnak rólam, ha már beszélek velük, sajnos nem mindig fedi egymást.
2023. aug. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Mindig kitérek ezek elől. A válaszom mindig "semmi(t)", "(még) nem tudom", akkor is, ha tudom, és visszakérdezek, majd mikor örömmel meséli, vele mi van - mert a legtöbb ember azért kérdez, hogy beszélhessen - akkor fejben kinyitom a 9.-es nyelvtankönyvet a metakommunikációnál, és indul az előadás. Érdeklődő tekintet, mosoly, oldalra billentett fej. Ha ülök és támasztom a fejem, a súlyát ne a kezem tartsa. Néha egy "fúh"/"komolyan?"/"ne már!" beszúrva valahova. Közben arra gondolok, szólni kéne tesónak, hogy nézze már meg nekem a Pennyben van-e Y tisztítószer, mert a hozzám közeliben nincs már egy ideje.
2023. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én szerencsére jóban vagyok az irodatársammal, szoktunk beszélgetni, amikor épp kevesebb a munka.
2023. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki más típus. Én is szeretek kicsit beszélni olyan témákról, amik nem szorosan kapcsolódnak a munkához, de nem is más magánéletében vájkálósak, pl. filmek, utazás, zene, mit látunk az ablakból... mondjuk engem egy idő után ez zavar, mert alapvetően introvertáltabb vagyok, akkor felteszem a fejemre a headsetet.

De azt is megértem, ha valaki nem a munkahelyen akar bratyizni meg annyira a munkára koncentrál, hogy zavarja bármiféle traccsolás.


Attól amúgy jobban falramászom, amikor vki intim témákról beszél (elhangzott mondat következik: "de hát annyira szeretem az exemet, hogy amióta szakítottunk, csak egy pasival feküdtem le") meg más magánéletében vájkál "engedély nélkül" (másik munkahely, férfi kolléga elkezdett engem kérdezgetni arról, hogy mivel védekezem... és fel volt háborodva; amikor megmondtam neki kulturáltan, hogy ehhez semmi köze nincs), mint amikor vki csendben ül és nem beszél másokkal.

2023. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!