Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kit miért rúgtak ki eddig ?

Kit miért rúgtak ki eddig ?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó.Úgy mesélték

és én ezt nem akarom elhinni,hogy létezik ilyen. Én mást gondolok a háttérben.


Adott egy kis cég,tortadekorációkkal foglalkozik, megrendeléseket kell összekészíteni 3 dolgoznak.Papír alapú a szedés.Polcokon nincsenek számozások,fejből tudjad mi hol van.


Adott egy kiscsaj akire lehet számítani, magatartásbeli probléma nincs vele,szépen dolgozik,nem jár ki cigi-kávé szünetre,nem nyomkodja a telefonját,nem járkál el táppénzre,viszont kicsit lassabb a többieknél és a főnök ezért váll meg tőle,mert neki egy pörgős ember kell.


Mondok egy példát 1 óra alatt 3 rendelést tudd összekészíteni,7 óra alatt 21db jelent míg a többiek 25-28at csinálnak.


Nincsen norma

Nincsen teljesítmény

Nincsen meghatározva,hogy mennyi a kötelező minimum szedés

Nem is tudni előre,hogy mennyi lesz az aznapi szedés.

Addig kell szedni amíg el nem fogy a rendelés.


Őszintén ezért elküldeni valakit én ezt durvának tartom.


Titeket általában miért rúgtak ki

Vagy ha nem titeket,de mondjuk a kollégátokat?


Néha olyanokat hallok,hogy el se akarok hinni.



2023. szept. 22. 05:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
20%

"Vagy kölcsönösen fogadják már el, hogy mindenkinek más a tempója."


Aztán ugyan miért kellene elfogadni? Bakker van egy alap elvaras, ahhoz kell igazodni. Mi van akkor, ha a buszsofor úgy dönt, át ő tempója 20m/h, mit zavarja az, ha emiatt a többi autós nem tud normálisan közlekedni, vagy az emberek elkesnek a munkahelyukrol? Akinek nem tetszik, hogy alkalmazkodni kell az elvarasokhoz, az vállalkozzon maga, onnantól ő a főnök, azt csinál, amit akar.

2023. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
45%

Basszus, nem igaz, hogy nem látod, hogy NINCS alapelvárás, nem írta a nincs darabszám, a munka ugyanúgy kész van.

Csak van aki kicsit többet megcsinál. Csak a fejedben van ez, amit írsz.

Komolyan ez teszi a sírba az embereket, hogy versenyezni kell. Állandóan mindenben, mindenkivel. Önbizalomhiány, mert a másikhoz hasonlítják. Undorító, és komoly károkat okoz. Nézd már meg az országot b+, kapj már az agyadhoz, ha van.

2023. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
22%

22!


Akkor megegyszer: Ő azt HALLOTTA, hogy nincs minimum darabszám. A többi dolgozó 7 darabbal többet állít elő, mint az új. Nem, a munka nincs kész. A munka egy része van kész. Ha van 84 megrendeles, amiből csak 77 készül el, akkor 7 hiányzik.

2023. szept. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mindegy, amit hallott azt írta. Te pedig a saját verziódat költötted a sztorihoz. Ami a fejedben van. Én nem tudom, nem voltam ott. Így abszolút helyt adok annak, amit írt a kérdező. Nem érvénytelenítem, míg ez a tény. Ha majd megkérdezi, hogy pontosan mik ott az elvárások, és kiegészíti, akkor jogod lesz azt írni, ami jelenleg csak a fejedben van. A feltételezés. Az enyémben nem az van, csak a jelenlegi tényekre reagálok. Jelenleg az az álláspont, hogy nincs darabszám, kész van ígyis, úgyis a munka.

Ha neked jó ez a modern rabszolgavilág, meg a robotpilótaüzemmód, nekem megfelel. Nincs vele dolgom. Nem is vagyok már hála a jóistennek alkalmazott.

2023. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%
A munkaalapú, állandóan csak csináló egy percre le nem ülő társadalom nagyobb rétegét mindig is idegesíteni fogja, ha valaki lassabban dolgozik, de ugyanolyan hatékonyan. Mert az ilyen ember képes gondolkodni is közben és nem ég ki. Minél többet csinálsz, hajtod a beled, annál kevésbé van erre igényed. Hogy a testeden kívül az agyad is használd.
2023. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Kitana. ***** válasza:
24%
Nem rúgtak ki még soha, de szerintem olyan nincs, hogy nincsen norma, maximum veletek nem közlik, de attól még a felsővezetők elvárnak valamit, csak lehet, hogy a közvetlen vezetők olyanok, hogy nem akarnak terhelni, és amíg hozza valaki a minimumot, addig nem szólnak. De gondolom volt egy gyűlés, ahol eldöntötték, hogy adott lány túl lassú. A legtöbb cég folyamatosan minél hatékonyabb akar lenni, te a legalján nem tudod, mi folyik fent, milyen elemzéseket végeznek, milyen változásokat akarnak, ami tegnap még megfelelt, az lehet ma már nem. Az ilyen robot munkahelyeken mindig ez van, a kis cég is nagy akar lenni, tartani kell a tempót a konkurenciákkal, tetszik vagy sem, egyik cég sem azért létezik, hogy a munkavállalóknak kényelmesen teljenek a napjai, ezt jobb helyeken apróságokkal megoldják, hogy mondjuk amíg a munka el van végezve, addig nincs totál szigor más dolgokban, de a munkával kapcsolatban mindenhol vannak elvárások, amiken viszont szigoríthatnak bármikor.
2023. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

Tipikus "kkv mentalitás", ahol az idő=pénz, semmilyen más szempont, hosszútávú stratégia, holisztikus szemlélet (mi jó a csapatnak és ezáltal a cégnek hosszabb távon) nem létezik. A góri azért remélem valami BMW SUV-val száguldozik meg foglalja a szűkös parkolóhelyeket a városban, úgy az igazi.

De nevezhetjük mindezt a komcsi mennyiségi szemlélet maradványának is, csak a darabszámok, a tonnák léteznek, meg a TERV. Az legyen teljesítve, mindegy milyen áron, milyen minőségben.

Aztán megy a sírás-rívás hogy nem találnak embert, meg nem akarnak a fiatalok dolgozni. Aha persze.

Sajnos ez a szemlélet dívik nem csak a kkv-knál hanem legtöbb multinál is, addig a szintig amíg magyarok a vezetők, addig biztosan. Megoldjuk okosba' meg poénkodunk de aztán amint lehull a multis álarc, előkerülnek a SZÁMOK, mármint azok a számok amiket a barom vezető a csökött agyával fölfog, összeadás-kivonás, esetleg %-számítás szintig. Azt hiszi akkor lesz sikeres ha ezeket hozza. És akkor beindul a leszámolás... az értékes kollégák elpárolognak, demotivalódnak, fölmondanak, marad a resztli, aki hajtha egy ideig a mókuskereket, aztán szépen összeomlik a kártyavár és vezetőnk utcára kerül, egyik napról a másikra. Akkor is megy a csodálkozás de mivel vezetővől ugyanúgy hiány van, talál új helyet a rombolásra 2 héten belül.

Kirugni engem se rugtak ki, viszont a második esetben többször voltam résztvevő a f*sz rosszabbik oldalán. Legalábbis szerettek volna ellehetleníteni, teljesítményproblémára hivatkozva, Development Plan-eket belengetve. Összesen 3 ilyen eset volt és mindig én mondtam hamarabb hogy köszi, nem, találjatok más balekot. Az említett kiscsaj is majdcsak megtanulja mikor kell időben, azaz idő előtt távozni.

2023. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Ez egy családi vállalkozás,apuka meghalt kb 3 éve és a lánya vette át,most hogyan hogyan sem fogalmam sincs
2023. szept. 22. 14:55
 29/34 anonim ***** válasza:
33%
Részvétem a családnak, de ha jól sejtem az Örökösnő nem egy végzett MBA... (ami szintén nem garancia semmire...)
2023. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
46%
Au pair voltam, két hónap után rúgtak ki, mert a 2.5 éves dackorszakos kiscsaj rosszul viselte, hogy rám bízták és nem lehet az anyjával, ezért utált engem, tabletet dobott nekem, fizikai fájdalmat okozott, csúnyákat mondott nekem, tönkretette amit épp csináltam. Azt mondta az anyja, hogy másokkal nem ilyen, csak velem, úgyhogy ezért kell megválnunk egymástól. Én beszéltem a régi au pairrel is, aki azt mondta, vele is vagy fél évig ilyen volt, de aztán megbarátkozott vele. Ja, igazából a szülők nem akarták ezt megvárni, mert az előző csaj azt is elmondta nekik, hogy kivel mikor egyéjszakásozott, én meg nem tudtam ennyire megnyílni nekik ilyen hamar.
2023. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!