Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nincs HO, akkor elvárható,...

Ha nincs HO, akkor elvárható, hogy betegen bemenj dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha az adott cég kifejezetten tiltja a home office-t. Akkor aki teszem azt lebetegszik, influenza, covid, nátha stb ami fertőz persze. Ilyenkor az illető simán bemehet dolgozni, hiszen nem szeretne bevétel kiesést magának, illetve így a munkáját is el tudja látni.

jan. 12. 08:49
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, Te valami autista vagy?
jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
10 szerintem az a paraszt aki elvárja, hogy betegen bemenj,
jan. 12. 10:10
 13/50 anonim ***** válasza:
47%
egyrészt nem a mi hibánk, hogy aláírtál egy rossz szerződést (vagy nem tudsz olvasni, ki tudja), másrészt nyugodj már le a pcsába, ha olyan rosszul vagy, kiíratod magad, ha nem vagy rosszul, akkor meg nem játszod a hattyú halálát, ha mindenki bezárkózna két hétre egy egyszerű kis megfázással, két nap alatt összeomlana a civilizációnk...
jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
80%

Nem hulyesegbol mondom, de vannak esetek.


a, valakinek kell a zseton es a tappenz nem eleg


b, munkaltatonak nem tetszik, hogy nem dolgozik a munkavallalo


Es akkor kit okolnak azert mert lazasan bejon dolgozni? Azt akinek kell a penz megelhetesre vagy a munkaltatot. Mellesleg keso-kozep koru idosebb emberektol szoktam hallani, hogy "en meg 38 fokos lazzal is dolgoztam!!".


Mar nem talalom a forrast, de Jamie Oliver tett egy rovid kommentet a magyar munkaerore, ha begoogle-zod talan kiad egy kis reszletet, mert toroltek az osszes ilyen kommentjet. Azt irta/mondta, hogy: szereti a magyar munkaerot, mert kemenyen dolgoznak, ALACSONY BERERT es intelligensek es a munkaltatok szerencsesnek erezhetik itt magukat.


De ezt olvastam kb par eve. Most rakerestem, hungarytoday.hu minden Jamie Oliver cikket torolt "valamiert" ami ehhez kapcsolodik.


Na ez a magyar munkaero. Bemegy betegen akkor is mert buszke, szetfertoz mindenkit mert lesz*rja, cserebe olcson dolgozik a szerencses munkaltatonak es ne megy tappenzre, majd akit az orvos kiir tappenzre azt meg a hata mogott lecseszi, hogy o aztan bejott 38.5 fokos lazzal is. Arrol nem beszelve, hogy ha nem is vagy lazas, vagy mar kigyogyultal eppenhogy 1 nappal, meg mindig fertozo vagy.

jan. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
14 igen, ez érdekes amiket írtál. Amúgy más országokban is mindenki megy betegen be dolgozni, csak itthon divat otthon ücsörögni.
jan. 12. 12:27
 16/50 anonim ***** válasza:
68%
Az.
jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
45%
A németeknél be se engednek a hivatalba betegen.
jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
75%

Öhm.... Hát a multiknál ink pont az a divat, hogy kiegészítik a táppénzedet 100%-ra pont azért, hogy eszedbe se jusson a pénz miatt inkább betegen dolgozni.


Mondjuk ezek a helyek azért gyakran úgy fizetnek, hogy amúgy nem okozna gondot az a kb 30% bevételkiesés.

mert ugye itt az a probléma, hogy emberünknek jelentős pénzkiesés az, ha táppénzen van és emiatt mondjuk az anyagi biztonsága meginog. AMi azt jelenti, hogy amúgy kvára nincs eleresztve. Aki hazavisz 350-500at, annak őszintén nem oszt, nem szoroz az a naponta 3-6.000 forint amennyivle kevesebbet visz haza a betegség miatt.

jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
18 ok, pl ezt látod jó dolog ha kiegészítik 100-ra sajnos én ilyen hellyel nem találkoztam, csak azzal, hogy gyere be akármilyen beteg vagy.
jan. 12. 13:57
 20/50 anonim válasza:
71%

Hát én hülye egy műtét után legyengült immunrendszerrel voltam pont ilyen helyzetben, hogy jàrtam nyugisan dolgozni, örültem, hogy milyen jól bírom. Aztan egyik kollégám bejött lázasan, folyamatosan köhögve... Nekem három nap múlva tüdőgyulladàst àllapítottak meg, két hétig alig éltem. (Aztán kiderült, hogy neki is tüdőgyulladàsa volt.)

Én ha beteg vagyok, otthon maradok, ez a minimum, amit meg tudok tenni a többiekért (és én is gyorsabban meggyógyulok).

jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!