Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nincs HO, akkor elvárható,...

Ha nincs HO, akkor elvárható, hogy betegen bemenj dolgozni?

Figyelt kérdés
Ha az adott cég kifejezetten tiltja a home office-t. Akkor aki teszem azt lebetegszik, influenza, covid, nátha stb ami fertőz persze. Ilyenkor az illető simán bemehet dolgozni, hiszen nem szeretne bevétel kiesést magának, illetve így a munkáját is el tudja látni.

jan. 12. 08:49
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
40 gondolom te is hazamennél így azonnal
jan. 25. 11:42
 42/50 anonim ***** válasza:
62%

"enyhe náthával"

Tudod, ezzel az a gond, hogy mai nálad "enyhe" "nátha", az esetleg másnál halálos Covidnak bizonyul.

Volt ilyen eset most a járvány alatt.

Úgyhogy erre írtam, hogy ne te ítéld meg, hanem az orvos és a főnök.

Amúgy igen, én nem akarom megfertőzni a kollégáimat, "enyhe náthával" sem.

jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
42 nálad az ismerettségi körben volt ilyen? Hogyan történt?
jan. 25. 12:07
 44/50 anonim ***** válasza:
48%

Nálam sima Covid volt, amin könnyen átmentek, de közben megfertőzték az édesanyám, aki majdnem belehalt.

De itt a fórumon írt valaki ilyet, ahol az apja sehova se járt, senkitől se kaphatta el, ő meg alig vette észre, olyan enyhe volt. Az apja belehalt.

jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
44 igen, olvasni ilyet, ez szörnyű
jan. 25. 12:21
 46/50 anonim ***** válasza:
43%
Nekem is volt ilyen ismeretségi körben. Ugyanilyen volt a felfogása az illetőnek mint neked kedves kérdező, megfertőzött egy súlyos alapbetegségben (oltott volt) szenvedő barátunkat, aki Crohn-betegségben szenvedett. Kórházba került és 1 hét alatt meghalt. A felesége el sem tudott búcsúzni tőle.
jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
28%

Igen, hazamegyek az első észlelt tünetnél. Nincs jogom mások egészségét veszélyeztetni, illetve ha nem kezelem azonnal, akkor el tud durvulni, rámegy a mandulámra, torkomra és tüdőmre. Na az sokkal szarabb, mint pàr napot otthon lenni.

Anyám nem ez a kategória, ő nem volt hajlandó hazamenni. Az lett a vége, hogy 2 hónapig feküdt a kórházban súlyos kétoldali tüdőgyulladással élet-halál közt. Ja és két kollégáját küldte tartós táppénzre ezzel a felelőtlen hozzáállással, az egyikük majdnem meghalt.

Ha beteg vagy, nem mész be. Ha tünetelni kezdesz, mész haza és kifekszed. A saját érdeked is.

jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
35%

Ha úgy rendesen influenzás vagy, szólok, hogy akkor eszedbe sem jut bemenni dolgozni, ugyanis kettő lépés is fáj.


Fáradság, levertség hozzátartozik... És a munkahelyi hatékonyság is erősen kérdéses.


Külön felhívom azok figyelmét akik majd válaszolnak, hogy simán lehet influenzásan dolgozni, mert ő már csinálta, hogy ne téveszd össze a taknyos náthát az influenzával. Sok angol pl sit állítja, hogy neki flu-ja van csak mert folyik az orra. Bocsi, az még nem influenza.


Elmesélem, hogyan voltam én influenzás 2014 karácsonykor.


Vendéglátásban dolgoztam december 24-én, 25-én zárva voltunk, 26-án meg újra nyitva és be voltam osztva.

24-én már a munkahelyen elkezdett elmenni a hangom, berekedtem.

Hazafelé busszal mentem majd a legvégén gyalog. Séta közben hidegrázás, ma akkor gondoltam, hogy itt valami gond van.

Másnap, Karácsony napja reggel étvágy semmi bedugult orr, fül, tocsogott az ágynemű az izzadságomtól 19 fokban, még kávét sem bírtam inni pedig minden nap azzal kezdem. Fájt a hátam meg kb minden mozdulat.

Láz 39,5.


Estére sem javult, másnap reggel hívjon is a munkahelyet orrhangon, hogy beteg vagyok, nem tudok dolgozni (ÉS ILYEN ÁLLAPOTBAN AMÚGY IS TILOS VENDÉGLÁTÁSBSN DOLGOZNI).

még napokig vonltam szarul, kb 1 egész hétig, javult de lassan, és utána is gyengébb voltam vagy még egy hétig.


Persze volt is aki azt mondta nekem utána, hogy ő volt már influenzával dolgozni és rábökött egy napra, hogy ő azon az egy napon..... Oké kiscsaj, informáltam, hogy az egy napos taknyosság meg a flu az NEM UGYANAZ.

jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%
48: folytatás, amikor végre megpróbáltam inni egy kávét 5 perc alatt ürült felfelé
jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
0%

És fogytam vagy 7 kilót 82-ről 74-re, mert nem bírtam enni.


És ez nem Magyarországon volt (mert ugye külföldön bemennek betegen dolgozni maszlag....)

jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!