Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek megérdemelte a...

Szerintetek megérdemelte a kirúgást?

Figyelt kérdés

Egy logisztikai cégnél dolgozom, és még decemberben volt egy apróbb baleset a cég telephelyén. Egy nyerges szerelvény rátolatott a drótkerítésre és félig kiborított egy oszlopot. A kár szinte jelentéktelen, a pótkocsi ponyváját megvarták, az oszlopot meg visszaásták még aznap, a sofőr ki sem kellett fizesse.

A sztori az volt, hogy az egyik fiatal kollégám ahelyett, hogy segített volna irányítani a tolatást (egyébként nem az a dolga) inkább telefonnal rögzítette és feltette a youtubera és közben röhögött.

A fönök hetekkel később látta meg a videót és nagyon kiborult. Tajtékozva ordibált a gyerekkel és azonnal kirúgta, amiért a segítségnyújtás helyett videózott.

Szerintem a videó nem sért személyiség jogokat, mert nem látszik a rendszám, és a cég logója is felismerhetetlen a ponyván, csak egy 15 másodperces short.



jan. 13. 12:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

'Tajtékozva ordibált a gyerekkel és azonnal kirúgta, amiért a segítségnyújtás helyett videózott.'


Abszolut igaza van. Kitalalom: teged rugott ki, ugye?

jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem, nem én voltam, de akkor sem értek egyet a döntéssel. A károkozó sofőr semmilyen megrovásban nem részesült, a főnök csak legyintett rá, és ki sem kellett fizesse a kárt. A másik gyerek, akinek nem is az lenne a feladata hogy segítse a tolatást pedig kirúgják azért, amiért nem segített.
jan. 13. 12:35
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engem, sőt bárkit kirúgnának, ha a munkahelyen történt dolgokat videóznám és feltenném a yt - ra.
jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értesz egyet. Ennyi. Ez a te nézőpontod. Más meg egyetért. Minden, amit látunk nézőpont, nem a valóság. El kellene fogadni, hogy más másképp működik, és nem ráerőltetni a nézeteidet. Mert azok csak a tieid.
jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kirúgás. A károkozás házon belül történt és lett rendezve, ő viszont munkaidőben videózgat és azt feltölti a netre nagy nyilvánosság elé, ami a munkáltató hírnevét rontja.
jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
98%
Főnökként már csak az emberség hiánya, és a nyilvánvaló rosszindulat miatt is kirúgtam volna a videózót.
jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
5, francot rontja a hínevet. Csak egyetlen videó több millió közül, és mint mondtam, nem látszik sem a rendszám, sem pedig a cég logója.
jan. 13. 12:49
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt elfelejtettem, hogy én már csak ilyen helyen dolgoznék alkalmazottként kizárólagosan az országban, ahol a főnök vezető is és emberi mivolta is van. De magyaroknak többségének még mindig nem ez kell.

Videózzuk a szerencsétlent, röhögjük a baján, az annyira vicces. Hát gratulálok az ilyen mentalitásnak.

De ez még az én nézőpontom. Megfelel, ha nem fogadod el.

jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Mit tudott volna csináni szerencsétlen? Dobja el a telefont és feküdjön a kamion alá??
jan. 13. 12:54
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jogos a kirúgás, hiába nem ő volt a hibás. Az, hogy nem segített oké, még talán az is elnézhető - bár ezt sosem értettm, hogy aki segíteni nem tud érdemben,az miért kameráz? Azt az energiát fektethetné abba, hogy szól valakinek vagy telefonál stb. De az, hogy céges történést engedély nélkül felvesz és publikussá tesz,az már bárhol automatikus kirúgással járhat. Attól, hogy a cég nem beazonosítható, az nem mentesít.
jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!