Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lesz még valaha esélyem ennél...

Lesz még valaha esélyem ennél a cégnél (multi) dolgozni?

Figyelt kérdés
Kb egy éves eset, hogy pályakezdőként jelentkeztem egy pozícióra, ahonnan meg is kerestek telefonon. Jól sikerült az interjú, mert aztán lett egy második, majd egy harmadik kör is, ahol szóba került az ajánlat is. Lényeg, a lényeg, hogy nekem nagyon fontos lett volna a home office (amit ígértek a meghirdetett pozíció alatt), de az mégsem úgy működött, mint ahogyan azt írták, ezért a második interjú után írtam egy emailt a HR-nek, hogy ilyen kondícióval mégsem tudom vállalni. Csakhogy ez a mail tévútra tévedt, mert nem kapták meg és felhívtak. Ajánlottak több pénzt is, de nem tudtam volna sehogy megoldani, úgyhogy akkor mondtam, hogy köszönöm a lehetőséget, a HR-es úgy búcsúzott el, hogyha a jövőben alkalmas lesz és találok náluk pozíciót, akkor jelentkezzek. Itt pályakezdő lévén visszahívtam a céget, akik behívtak egy harmadik interjúra. Ott két vezető volt, mindkettőjük részéről rendben lett volna, hogy felvegyenek, adtak egy hetet, hogy próbáljam megoldani a lakhatást, de nem tudtam. Ezért megírtam emailben a HR-esnek (ez nem az előzőkben említett HR-es volt, hanem egy teljesen másik) hogy sajnos nem tudom vállalni és utána vissza se írtak meg semmi. Tudom, hogy idióta voltam. A kérdésem, hogy ennél a cégnél végérvényesen elcsesztem magam? Ha találnék még egy állást náluk, jelentkeznék és mostmár meg tudnám oldani a dolgokat, akkor figyelembe vennék még a jelentkezésemet? Hogy működik ez a multiknál?

jan. 26. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennél komolyabb dolgokkal sem vágják el magukat emberek cégeknél. Pontos pozíciót nem írtál, de kevés olyan ág van ma Magyarországon, ahol túljelentkezés van. Egy cégnek manapság luxus elengedni “sértődöttségből” egy potenciális jó munkaerőt.

Amúgy meg mi a legrosszabb, ami történhet? Sztem jelentkezz újra. Max nem vesznek fel.

jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy évig tarthatják meg az adataidat, utána csak akkor marad ha kifejezetten kéred. Egy év elteltével senki se fog emlékezni rád és ezt nem bántásból mondom, hanem mert így van. Jelentkezz nyugodtan újra amikor alkalmas. Lehet azóta háromszor lecserélődött az egész HR osztály.
jan. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olyan opció nem lehetséges, hogy bekerültem egy belső adatbázisukba és odaírták a nevem mellé, hogy egy megbízhatatlan ember vagyok, akinek soha többet nem veszik figyelembe a jelentkezését?
jan. 26. 18:28
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, nem hallatszik törvényesnek. Persze míg nem látunk bele a belső folyamatokba, igazából csak tippeltünk.


Nyugodtan próbáld meg, semmit se veszítesz.

jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%

Én pedig úgy gondolom, hogy végleg elvágtad magad, engem sokkal enyhébb dolgok miatt tettek - gyaníthatóan - feketelistára.

Próbálkozni persze lehet, azzal semmit sem veszítesz. Esetleg - a hivatalosan nem létező - feketelistáról való lekerülésed idejét tologatod ezzel.

Én a helyedben máshol kezdenék kopogtatni.

Tanulj belőle, és például a HO-bejárás dolgot is kezeld nagyvonalúbban, ezzel őket is nagyvonalúságra készteted.

Mondok egy példát, bár nem ismerjük a konkrét sztorit. Ha blöfföltél volna magadnak egy közeli lakcímet, aztán ugy-ahogy (kiadó szoba, olcsó szállás, néha ingázás) megoldottad volna az első pár hónapot, akkor lenne egy jó kis munkahelyed. Próbadiő után úgysem erőltetik a bejárást sehol, ez csak a kezdeti keménykedés, HO-vadászok távoltartása.

jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#5 Ez az esetemben nem így volt. Mint kiderült az interjúkon 5/5 nap bejárásos pozíció lett volna a munka jellegéből adódóan, amit megjegyzek, hogyha feltüntettek volna az álláshirdetésben, akkor jó eséllyel nem is jelentkezek. (Nyilván az akkori lehetőségeim szerint.)
jan. 26. 20:33
 7/22 A kérdező kommentje:

#5 Milyen dolgokra gondolsz, amik miatt feketelistára kerültél?

Azért van bennem egyébként egy negyed centiméternyi remény, mert amikor először visszautasítottam, akkor ugye az első HR-es mondta, hogy a későbbiekben, ha úgy adódik, akkor jelentkezzek, de a második HR-es már vissza se írt. Egyébként azt is megértem, amit írsz, viszont kicsit bántó lenne, ha így működne a valóságban, mert pályakezdő lévén kerestem még a helyem, tapasztalatlan voltam.

jan. 26. 20:35
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom, de ha az interjún is ilyen teszetosza leszel úgysem vesznek fel.
jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem tudod, hogy miket csináltál, ami miatt esetlegesen feketelistára kerülhettél? Ezt általában tudni szokták.

Már a tavalyi interjún sem voltam teszetosza, mert különben szóba sem álltak volna velem, másrészt elképzelni nem tudom, hogy mi alapján sikerült teszetoszának titulálni, de lehet, nem is érdekel.

jan. 26. 21:17
 10/22 anonim ***** válasza:

Ennyi energiát pazarolni egy apróságra, hogy vajon mit gondol rólad a hr-es aki már azóta 3 céget megjárt. Azt se fogják tudni ki vagy, te meg itt parázol ezen mióta.

Na ebből jött le, hogy teszetosza vagy.

Jelentkezel, ha érdekes vagy nekik hívnak. Ennyi.

jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!