Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lesz még valaha esélyem ennél...

Lesz még valaha esélyem ennél a cégnél (multi) dolgozni?

Figyelt kérdés
Kb egy éves eset, hogy pályakezdőként jelentkeztem egy pozícióra, ahonnan meg is kerestek telefonon. Jól sikerült az interjú, mert aztán lett egy második, majd egy harmadik kör is, ahol szóba került az ajánlat is. Lényeg, a lényeg, hogy nekem nagyon fontos lett volna a home office (amit ígértek a meghirdetett pozíció alatt), de az mégsem úgy működött, mint ahogyan azt írták, ezért a második interjú után írtam egy emailt a HR-nek, hogy ilyen kondícióval mégsem tudom vállalni. Csakhogy ez a mail tévútra tévedt, mert nem kapták meg és felhívtak. Ajánlottak több pénzt is, de nem tudtam volna sehogy megoldani, úgyhogy akkor mondtam, hogy köszönöm a lehetőséget, a HR-es úgy búcsúzott el, hogyha a jövőben alkalmas lesz és találok náluk pozíciót, akkor jelentkezzek. Itt pályakezdő lévén visszahívtam a céget, akik behívtak egy harmadik interjúra. Ott két vezető volt, mindkettőjük részéről rendben lett volna, hogy felvegyenek, adtak egy hetet, hogy próbáljam megoldani a lakhatást, de nem tudtam. Ezért megírtam emailben a HR-esnek (ez nem az előzőkben említett HR-es volt, hanem egy teljesen másik) hogy sajnos nem tudom vállalni és utána vissza se írtak meg semmi. Tudom, hogy idióta voltam. A kérdésem, hogy ennél a cégnél végérvényesen elcsesztem magam? Ha találnék még egy állást náluk, jelentkeznék és mostmár meg tudnám oldani a dolgokat, akkor figyelembe vennék még a jelentkezésemet? Hogy működik ez a multiknál?

jan. 26. 17:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy parázok. Pályakezdő lévén nem én vagyok nyeregben, hanem ők. Másrészt 10 év tapasztalattal a hátam mögött biztos nevetni fogok majd a mostani kis feszengős énemen, de sajnos ezen a korszakon is túl kell esni. Senki nem születik vezérigazgatónak.
jan. 26. 21:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, de mivel pályakezdő vagy és amúgy sincs tapasztalaod semmiben, konkrétan bármelyik céghez jeletkezhetsz.

Ha meg egy specifikus területen van 10en év tapasztalatod, szűkülnek a lehetőségek, hacsak nem akarsz a 0ról indulni.

jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igazad van, csak frusztrál a gondolat, ezidáig alig volt bármi társadalmi hasznom és már azonnal kioffoltam magam egy helyről.
jan. 26. 21:33
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a feketelistás, azóta nem írtam, az egy másik válaszoló volt.

Hogy miért kerültem erre a listára? Balul elsült interjús szereplésektől a vitorlásos pólóig hosszú a repertoárom :)

jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
#14 Kérlek szépen helyezd el egy skálán, hogy a tieidhez képest az én esetem mennyire gáz! :(
jan. 26. 23:29
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Újabb válaszoló vagyok, nem az előző.

Nálunk is volt feketelista, a következőkért: pasasnak online politikai botránya volt, ráadásul a mi cégünket is megpróbálta a facebookoon lejáratni. (Csak azt nem értem, minek jelentkezett ide dolgozni.) Aztán nődolgozó úgy gondolta, a kisgyereke munkaidőben végig ott rohangálhat a cégnél, mert nincs aki vigyázzon rá. Na ez se jöhetett többet. És ott a harmadik: jelentkezett, de az állást mégsem fogadta el.

Kérdező, mondjuk nálad nem volt korrekt a munkáltató. Mert full HO helyett 0% HO-t adni átb@szás.

jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen én a harmadik eset vagyok. Viszont azért vagyok kételyek között, mert az első HR-es a visszamondás után mondta, hogy jelentkezzek még majd nyugodtan, de a másik HR-es már nem is válaszolt. Gondolom, ez jelenti azt, hogy innentől le vagyok 💩 örökre.
jan. 27. 13:07
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden cég más és más. Csak mert nálunk van feketelista, nem biztos, hogy ott is van. Próbáld meg, vesztenivalód nincs.
jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem simán van esélyed. Anno megfeleltél, fel is akartak venni, és csak azért nem vállaltad a munkát, mert nem tudtál költözni. Nem sunnyogtál/eltűntél/lehülyézted a hr-est. Ha egyáltalán emlékszik valaki az esetre, nem fog senkit érdekelni.
jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Helló ismét, 14 vagyok. Hát, ha a vitorlásos póló a 10 fokú listán mondjuk 1-es erősségű, a totális beégés az exceles streszinterjún mondjuk 5-ös, akkor a tied max. 6...

Részemről a legdurvább egyébként talán az volt amikor egy év munkaviszony majd néhány hónap szünet után visszamentem egy céghez dolgozni majd próbaidő alatt másodjára otthagytam őket.

Na ez egy durva, egyértelműen feketelistás tett volt, közel tíz év eltelt azóta, a legutóbbi jelentkezésemre még így sem reagáltak. Kvázi jogosan, bár annak is megvan a maga története és oka, hogy én annó otthagytam őket.

A pólós eset meg pl. egész egyszerűen nevetséges. 30 fok árnyékban, webkamerás interjú, nyílván nem nyakig begombolt mandzsettás inget választok :D... raadásul a teraszomon ültem és még integettem is a szomszédomnak beszélgetés közben. Na ott eldurranhatott az agya az interjúztatónak de nem mutatta. Utána azt mondta a hr-es kiscsaj, bátran jelentkezzek bármi másra náluk. Hát, jelentkeztem is, csak válasz nem jött azóta se :)

Ne görcsölj ezeken, annyi de annyi cég van még. Ők voltak hülyék.

jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!