Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » IT-szakterületen dolgozóként...

IT-szakterületen dolgozóként megéri pár évre ideiglenesen a Si-völgybe (Kalifornia), esetleg máshová emigrálni, egy kis vagyongyűjtés érdekében?

Figyelt kérdés
A kérdésben pontosabban azt feltételezzük, hogy már az ember befejezett egy IT-szakot, van tapasztalata fejlesztőként, viszont nem szeretne nyugdíjas koráig albérletben, hónapról hónapra élni, emellett persze világot is szeretne látni(azért lássuk be 500k-1M forint nettó esetén is azért gyűjteni kell, hogy abból saját lakás legyen), ezért pár évre San-Francisco közelébe költözik, hogy itt helyezkedjen el, elinte persze segédmunkásként kezd el dolgozni, mert addig is meg kell valahogyan élni az országban. Viszont elhelyezkedés után pár év alatt összegyűjt némi vagyon, hogy hazatérve már egy saját lakással és idegen nyelvi tapasztalattal a háta mögött folytassa karrierjét. Van értelme szerintetek IT-sként hasonlóan egy ideiglenes emigrációnak?
febr. 4. 21:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Meg az is egy szempont lehet a világlátást kiegészíteve, hogy nem feltétlenül szeretné az ember az életét monoton egy adott helyen tölteni, szeretne némi változatosságot is.
febr. 4. 21:04
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem
febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Sok sikert.
febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én max úgy mennék, hogy

A) IT pozícióban dolgoznék kint.

B) IT pozícióban dolgoznék full remote-ban digitális nomádként, járva a világot. Esetleg szegényebb országban élnék, gazdagabb ország cégében dolgozva online.


Segédmunkásnak biztos nem mennék, aztért tanultam, hogy ebben dolgozzak. Idegennyelvi tapasztalat meg ezer módon lehet. Pl nemzetközi csapat, erasmus, külföldi msc, külföldi nyári gyakorlat stb.

febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3-as: Lehet rosszul fogalmaztam. Az emberünk úgy megy ki, hogy a legelején megy csak segédmunkásnak, hogy amíg nem talál a szakmájának megf. munkát kint, megéljen valamiből. Volt osztályfőnököm ment ki az UK-ba, hogy először takarítóként kezdett dolgozni, de később ott is elhelyezkedett a szakmájában. Úgyhogy igazából az A) pontot vesszük, csak az elején kell valahogy elkezdeni.
febr. 4. 21:22
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
De mi akadályoz, hogy eleve IT pozícióra menj ki? Jelentkezni kell. A segédmunkával nem vagy előrébb az IT pozíció felé, így ez egy felesleges lépés, amire én nem lennék hajlandó.
febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

esélytelen, hogy találj ott munkát amerikán kívülről.


először is ha csak nem valami millió az egyből zseni vagy nem fognak téged felvenni itthon és bajlódni a dolgozói vízummal máshogy meg nem mehetsz ki amerikába dolgozni. túrista vízumot kapsz maximum. kicsit nézz utána a dolgoknak.


itthonról maximum valami kiszervezett ügyfélhez bedolgozhatsz.

febr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Pont az a munkakör, ahol értelmes munkáltató nem várja el afolyamatos irodai jelenlétet, arról nem is beszélve, hogy adott országban tartosan lakni sem indokolt.


IT-területen belül meg a Szilikon-völgyön kívül is van élet. Feleslegesen pazarolnám az éveimet egy másik országban, ahová egyébként semmi sem köt.

febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor is inkább keresnék egy amerikai céget magyar/eus irodával, és onnan terveznék relokációt. Esetleg egyetemre mennék ki ösztöndíjjal és utána úgy kezdenék állást keresni.

Nekem nem érne ennyit Amerika. Akkor már inkább valami EU-s vagy ilyesmi. Egyébként meg sokkal több embert keresnek meg külföldi cégek, mint gondolnád. Nem kell ehhez akkora zseninek lenni.


Bár lehet csak nekem "büdös a munka"

febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es: Miért mennél ki egyetemre diplomával a zsebedben? Pláne, ha itthon az MsC-t is elvégezted.
febr. 4. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!