Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » IT-szakterületen dolgozóként...

IT-szakterületen dolgozóként megéri pár évre ideiglenesen a Si-völgybe (Kalifornia), esetleg máshová emigrálni, egy kis vagyongyűjtés érdekében?

Figyelt kérdés
A kérdésben pontosabban azt feltételezzük, hogy már az ember befejezett egy IT-szakot, van tapasztalata fejlesztőként, viszont nem szeretne nyugdíjas koráig albérletben, hónapról hónapra élni, emellett persze világot is szeretne látni(azért lássuk be 500k-1M forint nettó esetén is azért gyűjteni kell, hogy abból saját lakás legyen), ezért pár évre San-Francisco közelébe költözik, hogy itt helyezkedjen el, elinte persze segédmunkásként kezd el dolgozni, mert addig is meg kell valahogyan élni az országban. Viszont elhelyezkedés után pár év alatt összegyűjt némi vagyon, hogy hazatérve már egy saját lakással és idegen nyelvi tapasztalattal a háta mögött folytassa karrierjét. Van értelme szerintetek IT-sként hasonlóan egy ideiglenes emigrációnak?
febr. 4. 21:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 akkor nem. Ha korábban eszembe jut, kint csinálnám az MSc-t. Vagy esetleg egy nyári szakmai gyakorlat? Vagy hol tartasz most tapasztalati szinten?
febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ez leginkább fiktív elméleti kérdés részemről, csak elképzelem, hogy mi lenne, ha... . Egyébként most mérnökinformatika BsC-t fejezem befelé, jövőre már csak szabadon választható szakmai gyak., évfolyammunka marad. Nyáron meg kora ősszel Hollandiába szeretnék kimenni (nézegetem a komissiózó, áruszedő állásokat, amikhez hasonlót csináltam).
febr. 4. 22:23
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit te írsz szerintem nem reális vízum szempontjából. Viszont ugyanezt miért ne tehetnéd meg az EU-n belül? A szakmunkás állásokat meg nem is értem...
febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Elég gáz IT-sként elmenni segédmunkásnak.
febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
akinek van esze, külföldi cégnek dolgozni hoemofficeban.
febr. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
ha mondjuk képzett programozó lennél, svájcban 2-3 milliót megkereshetsz.
febr. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16-os: Ahhoz a németet is meg kellene tanulni. Én nekem elég, ha az angolt jól elsajátítom. Ez az egyik ok, amiért a nyáron, meg kora ősszel szeretnék pár hónapig Hollandiában dolgozni.
febr. 5. 05:44
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem Hollandia nem jó választás. Én nemrég voltam, utáltam. Másrészt IT-sként nem tudsz többet félretenni, mint mondjuk itthon.

Ja és meglepően sok helyen elvárt a holland tudás.

febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!