Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Költözzek Pestre vagy maradjak?

Költözzek Pestre vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Borsod megyébe élek, nem rég végeztem az egyetemen, a cég ahol vagyok március 31-ig tud foglalkoztatni. Abban reménykedtem megtudjuk hosszabbítani a szerződést, de sajnos nem lehetséges a költségcsökkentés illetve a létszámstop miatt. Nyáron terveztem költözni, amikorra kicsit több pénzt tudok félretenni, de így már áprilisba Pesten szeretnék dolgozni. Nincs értelme erre a pár hónapra új helyen dolgoznom Borsodba. Tehát ha minden félretett pénzem belerakom kb. 700-800 ezer forintom van. Illetve szüleim segítenének az első hónapra való kaja bevásárlásba meg egy kèt cuccba. Neki merjek így vágni fiatal pályakezdőként? Elegendő lesz ez a kezdő tőke ? Tisztában vagyok a 2 havi kaucióval és hogy az első havi albérletre is kell pénz. Határozott vagy határozatlan idejű szerződést kössek inkább? Picit attól tartok még ebben a világgazdasági helyzetben, hogy próbaidő alatt kiraknak egyik pillanatról a másikra az új munkahelyemen is. Persze Pest, ahol könnyebb munkát találni, mint itt Borsodba, de akkor is.

Bármilyen tanácsot/építő jellegű kritikát szívesen fogadok!



márc. 5. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Ennyi pénzzel maradj a hátsódon mert ez havi bevásárlásra is kevés lesz.
márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Most az a kérdés, menj-e, holott 3 hónap múlva amúgy is mennél? Jól értem?

Mert ha igen, nem is értem, ez miért kérdés...

márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Bérelj szobát először!

Ha letelt a próbaidőd,utána is ki tudsz venni lakást.

márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos ennyi pénz nem elég ahhoz, hogy költözz, nagyjából semmid sem maradna. Arra is készülnöd kell, hogy esetleg nem tudsz rögtön elhelyezkedni, vagy kirúgnak, maradnia kell tartaléknak
márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Miért pont Budapest?

Én valamelyik Skandináv országba mennék.

márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak viszonylag olcsó albérletek Pesten. De a kaucióval számolni kell. Ha elég elszánt vagy és nincsenek nagy igényeid működhet a dolog. A pestiek sincs ám jóval több megtakarítása.
márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért Pest mert ha már elvégeztem az egyetemet szeretnék benne dolgozni. Külföldön nem tudnék elhelyezkedni.
márc. 5. 18:00
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

5 vagyok. Akik lepontoztak azt se tudják hogy melyek a Skandináv országok.

Kérdező akkor maradj az országban és semmiféleképpen ne próbálj szerencsét külföldön amíg fiatal és egyedülálló vagy.

márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem szeretnélek megbántani, de épp eszű ember nem marad Borsod-megyében.

Menjél Budapestre, Győrbe, vagy ahova neked jobban tetszik, akkor lesz veszteni valód ha ott maradsz Borsodban.

Az ország keleti része, már régóta haldoklik.

márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha okosan vásárolsz be, tudsz főzni, olcsó helyen bérelsz alberletet és inkább többet utazol minthogy belvárosban élj akkor meg lehet oldani szerintem. A szoba bérlés nagyon jó ötlet. A munkát én előre leszervezném, vagy valahogy össze szervezném párhuzamosan. Pl. Amikor potenciális lakásokat nézek, a munkahelyet is nézem a közelben. És fel is hívnám őket és érdeklődnék, hogy megfelelnék e, mert hamarosan oda költözöm, vagy ilyesmi. És kitalálnék alternatívákat, hogy mi van, ha nem vesznek fel.
márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!