Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy kolléga pénzt akart tőletek kölcsönkérni?

Figyelt kérdés
És ha igen, adtatok? Ha adtatok, visszaadta? Ha visszaadta, utána nem kért többet vagy rendszert csinált a dologból?

márc. 7. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Nem, még soha nem kért tőlem kolléga kölcsön.
Igen, megtörtént már. Kommentben elmesélem.
15 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Volt többször is kért, de ismerősöm is volt, nemcsak egy random munkatárs. Tudtam, hogy visszaadja.
márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Egy munkatársam egyszer fizetésig kert kölcsön pénzt, nem túl nagy összeget de nem is olyan hű de kicsit. Utaltam neki, így volt nyoma.

Bár bíztam benne annyira, hogy tudtam vissza fogja adni.

Vissza is adta. Nem lett belőle rendszer.

márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
1: Az nyilván más ha már jól ismeritek egymást évek óta, és úgy kerültök egy munkahelyre. Én mondjuk ismerősnek, rokonnak se szívesen adok kölcsön.
márc. 7. 09:50
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, szerintem senki nem szívesen ad kölcsön... Csak voltam én is szorult helyzetben, és volt olyan ember aki kihúzott a csávából, úgyhogy pontosan ismerem az ilyen szitut. Mert nem csak kölcsönadni nehéz, de kölcsönkérni nehezebb. A baj, hogy vannak emberek akik ebből sportot űznek adósságspirálban vannak. Mert felmerül a jogos kérdés, hogy ha megszorulsz miért nem egy rokontól kér, miért a kollégától? Ha meg ennyire kényelmetlen ismerőstől kérni miért nem vesz fel egy mikrohitelt, hiszen már pár ezer forintot is lehet igényelni sok pénzintézetnél. Valószínűleg a válasz, hogy lusta ilyenre regisztrálni, ha olyan a beállítottsága akkor inkább lyukat beszél a kollegák hasába milyen elképesztő kiadásai lettek hirtelen.


Én most bőven megengedhetem magamnak, és inkább elutaltam, minthogy könyörgettessem meg nekem panaszkodjon 😀

márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Konkrétan kollégám még soha nem kért tőlem pénzt, csak olyan volt, hogy megvettem valamit neki, amit rá pár órára odaadott. De ettől függetlenül RENDSZERESEN találnak meg, legalább havi szinten 1-2 random "ismerős" vagy távoli haver, hogy pénzt szeretne kölcsönkérni.
márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Máról holnapra élek megesik hogy bejáráshoz vonaljegyre sincs, es gyalog megyek km-eket.

Ezt pl a karbantartónk rendesen tudja is mert vele beszélgetek szemelyesebben a cégnél.

Es azt is tudja rólam higy hitel meg ilyen ellenes vagyok es próbálom őt is lebeszelni ilyenekrol hogy ha nincs pénze akkor ne vegyen még hiteleket is a nyakába.

És örülök ha nincs is de legalabb tartozásaim sincsenek.

Ez mellett udvarolna meg olyanokat mond hogybketten konnyebb ősegitene (dehát rknda öreg stb)


Es amikor jött a fizu, mindezek tudatában neki állt tőlem kölcsönkérni de valahogy úgy fogalmazva, hogy ők kesobb kapnak fizut(másik cégnek dolgozik), es egy ft-ja sincs... Tehát annyira segiteni akar, meg "ketten könnyebb", hogy még le is húzna, ha épp van pénzem 2 hétig..


Nem értettem hogy van ehhez képe hogy látja hogy egy ágról szakadt nő, aki hó elején végre nem éhezik ki tudja fizetni a lakbért, és ezen bekapzsulva hogy mi hamarabb kapunk fizut neki állt célozgatni..


(Amugy a kávéval is lehúz. Kéregeti, vissza nem hív meg, már piciben is látszik milyen ember..)

márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Pár 100 forintkoat kölcsönösen egymásnak oda-vissza. De ezeket nem is nagyon tartja számon az ember, ha nem kerül vissza. Főleg ugye, ha kölcsönös.
márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
39%
Kértek már páran, meg se adták. Költsék el a gyógyszertárban.
márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%
Pénzt nem kértek,de cigit,kávét igen. És ezekkel az a gond,ha egyszer adsz,rászoknak.
márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Másfél millát adtam kölcsön kolleginának, amikor lakásvásárláshoz nem volt elég önrésze. De vele 10 éve dolgoztam egy helyen és egy baráti körbe tartoztunk, szóval nem igazán volt kockázat benne hogy nem adja meg, papírt se írtunk róla, 2 év alatt fizette vissza.
márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!