Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit érdemes tartalmaznia egy...

Mit érdemes tartalmaznia egy pályakezdő önéletrajznak?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy pályakezdő önéletrajznak felesleges egy "magamról" szekció, mert senki nem olvassa el. Ez igaz? Ide olyasmit gondoltam írni, hogy mit tanultam az iskola után magamtól, nyitott vagyok másra...stb ilyesmi(3-4mondat). Illetve milyen alapvető hibák vannak amit érdemes elkerülni?

Egyébként IT területen szeretnék elhelyezkedni.


márc. 23. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A magamról rész benne lehet, de tényleg max 4-5 mondattal, nem 50-es betűmérettel.

Pályakezdőként még viszonylag sok dolgot beleírhatsz, amivel szimpatikusabb lehetsz a leendő munkaadónak, de nem kell túlzásba esni. Ha teleírsz egy oldalt 8-as betűmérettel, sokszor már az ellenszenvet vált ki. Nem vagyok HR-es, sem pszichológus de dolgoztam mellettük egy ideig.


Ilyen dolog lehet amit kifejthetsz bővebben, az mondjuk a végzettséged alá, hogy miből írtad a szakdolgozatodat, mely programnyelvek stb. érdekeltek a legjobban, miben vagy jó.

Nyilván legyen benne a nyelvtudás is. Ha vannak egyéb készségeid, pl. B kategóriás jogsi, az is.

Neved alatt szerepeljen a telefonszám és email cím, de az nem kell hogy a Nefelejcs utca 6 szám alatt laksz.

Éppen még a hobbi is belefér egy bekezdésben, de csak felsorolás szintjén. A tévé nézés, vagy internetezés nem igazán jó, ha tudsz valami érdekeset, azt írd bele. Pl. hobbiprojekteket csinálsz (weblapok stb.), kertépítést tanulsz, szabadidődben a WWF-nél önkénteskedsz, síelsz stb.

márc. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én semmi ilyen magamról stb részt soha nem írok bele.

Ha kíváncsi a “magánéletemre/rám” akkor hívjon be és kérdezzen rá arra amire konkrétan akar.

Nekem mindig is TÖMÖR lényegretörő önéletrajzom volt.

Leírom a nevem, a lakcímem, az elérhetőségeimet. Lentebb a tanulmányaimat. Amikor pályakezdő voltam beleírtam a diákmunkáimat, hogy na csak konyítok ehhez ahhoz egy picit és hátha nagyobb előnnyel indulok mint egy másik pályakezdő na meg persze lássák, hogy “dolgos” vagyok és még diákként is dolgoztam a szabadidőmben.

márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Esetleg soft skillek mehetnek bele(csak felsorolás) vagy felesleges?
márc. 23. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Mi az amit a számtalan ilyen témájú cikkben nem találtál meg?

Az önállóságot ne írd bele.

márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!