Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes úgy felmondani, ha...

Érdemes úgy felmondani, ha nincs kilátásban új munkahely?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve dolgozok itt. Viszont legalább egy éve úgy járok be ide, hogy utálom már az egészet. Semmi előrelépési lehetőség, nulla motiváció.

Minden reggel az van eszemben, hogy bárcsak már este lenne és újra otthon lehetnék.

Viszont új munkahely sincs kilátásban, nem is keresgéltem. Besokalltam egy kicsit. Azt se bánnám ha egy-két hónapig munka nélkül lennék. Csak attól tartok, hogy rosszul sül el az egész és mi van ha nem találok majd egy évig se munkát. Ez tart vissza. Meg az, hogy itt egyedüli alkalmazott vagyok és biztos helyem van.

De ma is úgy jöttem be, mintha a fogamat húznák. :(


Mit tennétek ebben a helyzetben?



ápr. 2. 09:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet.
ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne találhatnál egy évig munkát.


Én úgy oldottam meg az egész munkahelyváltást, hogy dolgoztam mellette. Jelentkeztem, interjúra mentem, felvettek, hamarosan kezdek az új helyemen.

ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Mert azt látom mindenhonnan küldik el az embereket.

Ilyenkor megkapom másoktól, hogy nemhogy megbecsülném a helyem, meg örülnék, hogy biztos helyem van itt. Ami igaz, de már nem érzem jól itt magam.

ápr. 2. 09:46
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Keress uj munkahelyet
ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

„új munkahely sincs kilátásban, nem is keresgéltem.”


Érdekes problémamegoldó stratégia...

ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a legfontosabbat nem írtad le: jól fizetnek, mennyi a havi nettó?
ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt annak a fényében mérlegelném, hogy mennyi megtakarításod van és van-e hitel vagy albérlet, amit minden hónapban fizetni kell, vagy csak a rezsire és a kajára kell költeni?


Amúgy teljesen megértem a pihenésre való igényedet, két munkahely között én is szeretek pár hónapig otthon lábat lógatni, jól tud esni az embernek egy kis pihenő. Viszon ehhez tényleg az kell, hogy legyen tartalékod és kicsi legyen a havi kötelező kiadásod.


Vagy esetleg még megpróbálhatsz kérni 1-2 hónap fizetés nélküli szabadságot.

ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#5: Mint leírtam, teljesen úgy érzem, hogy kiégtem. És nem érdekel más munkahely sem jelenleg. Máshol is ugyanebbe a mókuskerékbe kerülnék vissza.

Nem fogok éhen halni ha néhány hónapig nem dolgozok.

Azt mondja már régóta a párom is, hagyjam itt a francba mert rányomja az egész a bélyegét a napjaimra.

ápr. 2. 10:02
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen téren nem reménykedem abban, hogy tuti jön majd pár hónapon belül új...


Szóval addig keresek míg van állásom.


Mert ha hónapokig nem lesz akkor max árufeltöltőnek mehetek el.

ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#7: Van bőven megtakarításom. Nyilván nem tudnék évekig munkanélkül lenni,de néhány hónap nem jelentene gondot. Nincs hitelem, nem is tervezek felvenni.


Ez az első munkahelyem egyébként, úgyhogy nincs nagy tapasztalatom más téren.

ápr. 2. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!