Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes úgy felmondani, ha...

Érdemes úgy felmondani, ha nincs kilátásban új munkahely?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve dolgozok itt. Viszont legalább egy éve úgy járok be ide, hogy utálom már az egészet. Semmi előrelépési lehetőség, nulla motiváció.

Minden reggel az van eszemben, hogy bárcsak már este lenne és újra otthon lehetnék.

Viszont új munkahely sincs kilátásban, nem is keresgéltem. Besokalltam egy kicsit. Azt se bánnám ha egy-két hónapig munka nélkül lennék. Csak attól tartok, hogy rosszul sül el az egész és mi van ha nem találok majd egy évig se munkát. Ez tart vissza. Meg az, hogy itt egyedüli alkalmazott vagyok és biztos helyem van.

De ma is úgy jöttem be, mintha a fogamat húznák. :(


Mit tennétek ebben a helyzetben?



ápr. 2. 09:38
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#20: Igen te is akkor ugyanilyen helyzetben vagy pontosan mint én.

Nagyon sajnálom, átérzem. Tényleg kiég az ember ennyi idő után. Nem hiába hallani, hogy x év után munkahelyet kéne váltani. Na hát persze, mintha olyan könnyen menne az.


Én is úgy voltam vele, jól jön a fizetés, biztos helyem van. Mindent én csinálok itt, elküldeni nem fognak. De jó lenne valami új dolog, új kihívás, új ismertségek.

Nem rossz ez a hely egyébként, csak beleuntam.


Párom már volt ilyen helyzetben. Pihent néhány hónapot, nyugisan elkezdett közben munkát keresni, azóta meg sokkal jobb helyen dolgozik.


Kedves volt az írásod. Köszönöm! Nagyon sok sikert kívánok neked is az életben! :)

ápr. 2. 15:02
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kérdés lenne az, hogy mondjuk 3-4 hónapig el tudok-e úgy lenni, hogy nincs munkám. Ha nem, akkor legalább nekiállnék feltérképezni a munkaerőpiacot és jelentkezni pár állásra.
ápr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkozom ilyenen én 243 ezret keresek egy hónapban.

:S ez is sokat nyom a latba. Viszont tudom hogy van keményebb munka meg rosszabb hely. Én is fèlek.

ápr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha kijössz az ott keresett pénz nélkül is, akkor bizonyosan.
ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Rokonom,akivel lakok ő is felmondott. Kap valamennyi támogatást,amig új munkahelyet keres,én meg teljes mértékben megértem őt!!!! Te is nagyon jól tetted.
ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, ha van annyi megtakarításod, ami legalább hathavi megélhetésedet fedezi.
ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szituban vagyok. Nem fogsz könnyen találni új állást 1 éven belül, az tuti, kivéve, ha van ismerősi hálód. Akkor lépd meg, ha legalább 1 évi tartalékod van.

Fizu nélküli szabi nem pálya, és közben regenerálódni?

ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

#27: Szerintem az esélytelen. Mint írtam csak én dolgozok az irodában. Ha csak pár nap szabit kiveszek, akkor is ugyanúgy ott a feltorlódott munka, vagy egész szabi alatt hívogatnak.

Gondolom ha ezt felvetem akkor inkább elküldenek.


Ismerősi hálóm sincsen amúgy. Ezt az állást is rendes interjú után kaptam meg.


Köszi a sok sok kedves tanácsot! Elgondolkodtató mind a két lehetőség...

Mentek a zöldek!


Sajnálattal olvasom, hogy többen ugyanígy érzitek magatokat. :( Na hát ez a valóság igen...

ápr. 2. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!