Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes úgy felmondani, ha...

Érdemes úgy felmondani, ha nincs kilátásban új munkahely?

Figyelt kérdés

Több mint 5 éve dolgozok itt. Viszont legalább egy éve úgy járok be ide, hogy utálom már az egészet. Semmi előrelépési lehetőség, nulla motiváció.

Minden reggel az van eszemben, hogy bárcsak már este lenne és újra otthon lehetnék.

Viszont új munkahely sincs kilátásban, nem is keresgéltem. Besokalltam egy kicsit. Azt se bánnám ha egy-két hónapig munka nélkül lennék. Csak attól tartok, hogy rosszul sül el az egész és mi van ha nem találok majd egy évig se munkát. Ez tart vissza. Meg az, hogy itt egyedüli alkalmazott vagyok és biztos helyem van.

De ma is úgy jöttem be, mintha a fogamat húznák. :(


Mit tennétek ebben a helyzetben?



ápr. 2. 09:38
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#9: Igen, ebben is van igazság!!


Köszi a véleményeket mindenkinek!!

ápr. 2. 10:05
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
#10 Akkor szerintem nyugodtan felmondhatsz. Úgyis van felmondási időd is, nem?
ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

#10

A megtakarításodat ne a munkanélküliként munkát kereső időszakra tartogasd, hanem vésztartalékként arra az esetre ha esetleg kirepülnél az új munkahelyedről.

Ha meg félsz váltani, akkor tényleg ne fészkelődj, hanem foglald el magadat valamivel, ami közömbössé teszi a munkáddal szembeni undorodat. Tudom hogy fiatalon ez nehéz, mert amit írtam az inkább 50 éveseknek való stratégia (vhogy kihúzni a nyugdíjig), de ha ennyire bizonytalan vagy akkor lehet hogy mégis csak jobb lesz maradni és várni a csodára hogy magától fognak a dolgok megváltozni.

ápr. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyedi élethelyzetfüggő.

Ha olyan piacképes tudásod van, amivel könnyen találsz munkát, akkor miért ne, ha annyi megtakarításod van, hogy el tudsz belőle lenni hosszabb ideig is, akkor szintén miért ne.

Ha fentiek egyike/kombinációja sem áll fenn, akkor inkább intenzíven kellene keresgélni és kitartani, amíg nincs jobb.

ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkinek!
ápr. 2. 11:37
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
A leirasod alapjan neked nem is konkretan a jelenlegi munkaddal van a bajod, hanem a munkaval ugy altalaban. Felesleges valtanod, azt is ugyanigy utalni fogod. Par honap fizetesnelküli szabi talan tenyleg segitene, es akkor meg ujat sem kell keresgelni.
ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
19%
Ideális körülmények egy pár évnyi babázós szabira. Ha nő vagy akkor még a párodnak sem kell szólni róla, hogy mire készülsz...
ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#17: Most ne arra lyukadjunk már ki, hogy büdös a munka nekem. Dolgozok szorgalmasan főiskola óta folyamatosan.


Mert itt senkivel nem történt még olyan, hogy beleunt a jelenlegi munkájába? Vagy nem szeretne senki fejlődni?

Én lassan 5 és fél után jutottam idáig sajnos.

Nem fognak fizetés nélkülire elengedni mert mindent én csinálok itt egyedül. Nincs helyettem senki.

ápr. 2. 14:13
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan hagyd ott, ha anyagilag nem vágna titeket földhöz. 5 év után nem csoda, hogy belefásultál az egészbe, már én is ott tartok, hogy úgy megyek be munkába, akár a zombi... Próbálom motiválni magam, hogy erre meg arra kell a pénz, de már az se sokat nyom a latban. 7 éve vagyok ott és én is úgy vagyok vele, ha egyszer otthagyom, igenis ki fogom használni a munkanélkülit, amit X ideig kapni fogok. Ráadásul, kell a pihenő két munka között, főleg abban az esetben, ha azért mondtál fel, mert kiégtél. Nem lusta vagy, ahogy fentebb írta valaki, de abban igaza van, hogy ha most mennél át másik helyre, ott se lenne más a helyzet. Ejtőzz egy-két hónapot, főleg akkor, ha megteheted. Sok sikert a továbbiakban és jó pihenést, ha elszánod magad :)
ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!