Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért közösítík ki az új...

Miért közösítík ki az új embereket?

Figyelt kérdés

pl:munkahelyen

nagyon nehéz igy beilleszkedni

és talán a munkájára is hatással van ez


2014. jan. 12. 11:09
 1/6 Morzsa válasza:
100%
Lehet azért,mert ők már régebb óta dolgoznak ott,és azt hiszik,hogy ők különbek,mint egy új dolgozó.Közben még az is lehetséges,hogy a fizetésük is ugyan annyi.Vagy pl.kiközösítik az olyan újakat is,akik pl.szebbek az ottani dolgozóknál,vagy pl.szebb a haja,vagy jobb kocsija van,stb.Írigyek az emberek mindenre.
2014. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a munkahely, akkor ez azért is van, mert senki nem szereti a konkurrenciát. Főleg állami intézményeknél vettem ezt észre, amikor megérkezik egy újonc, aki lendületesen dolgozik azért, hogy megfeleljen. Viszont ugyanilyen irigyek a régi kollégák privát cégeknél is, multiknál főleg.

Sajnos nem egy olyan században élünk már, amelyben a segitőkészséget és a tiszteletet fontosnak tartották az emberek a hétköznapokban, sőt a gyereknevelés fontos része volt ... s ez kihat erősen a gazdaságra is, politikáról nem is beszélve.

2014. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Evele123 ***** válasza:
37%

A "kisember" szintjére leegyszerűsítve, engem felvettek egy vidéki céghez, mint fiatal, pályakezdő munkatárs. Tök mindegy, mit gyártott konkrétan a cég, tegyük fel, hogy egy nap alatt legyártott egy munkás 200 alkatrészt kényelmes munkatempóban, különböző gépbeállításokkal. Én meg a kis naiv odamentem és szintén kényelmes tempóban legyártottam 350 vagy 400 darabot ugyanabból. És semmi különöset nem csináltam, csak azt, amit a főnök mondott. Aztán vissza kellett fognom magamat, hogy ne emeljem a normát. Persze én nem dohányoztam, mint a többi munkás 85%-a ezért vagy suttyomban ettem, vagy elmentem wc-re meg ilyenek.

Amiért még kiközösítettek az volt, hogy tudok németül és amikor jött az átvevő (Übernehmer), a művezető meg már le volt fáradva, hogy neki ott bájcsevegnie kellene vele, engem küldött, hogy segítsek neki. Vittem a mérőszalagot, a tolómérőt, derékszöget stb. és megcsináltuk a minőség-ellenőrzést (Qualitätskontrolle).

Igazándiból sohasem tudtam beilleszkedni közéjük és őszintén szólva nem is akartam az a bunkó munkás negatív értelemben használt paraszt lenni, ami - ha a cégnél maradtam volna - elkerülhetetlen lett volna.


A fizum másfélszeres ezen a melóhelyen, ahol most dolgozok és szerintem megérte váltani...


Respect yourself!


Üdv. Evele

2014. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi a végzettsëged Evele?
2014. jan. 12. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem egy új munkahelyen sem közösítettek ki. Talán jók a kommunikációs képességeim, mert már az elsö munkanapon mindenhova be tudtam illeszkedni, nem féltem segítséget kérni ha valahol elakadtam a munka során. Ha hibáztam felvállaltam, nem sunnyogtam. A kiközösítés általában az állami szférára jellemzö, ahol "beteges" hiererchia van. Ráadásul ott mégjobban kihasználják az embert mint más munkahelyen.
2014. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Evele123 ***** válasza:
Gépipari technikus. Ez középfokú végzettségnek felel meg.
2014. jan. 14. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!