Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni- a családi...

Mit lehet tenni- a családi nyugalom érdekében is- a munkahelyi megaláztatás ellen?

Figyelt kérdés
A férjemet éri minden nap megaláztatások sorozata két kolléganő részéről. Kinevetik, lefitymáló megjegyzéseket tesznek, szóba sem állnak vele, szabotálják a munkáját. Teológus végzettségű, de ezzel is gúnyolják, provokálják. Az egyik csaj egy havi ismeretség után azt mondta a szemébe, hogy rendkívül unszimpatikus neki, nem akar vele dolgozni. A múltkor pl. eltűnt az asztaláról egy dosszié és megkérdezte az egyik nőt, hogy tudja-e hol van az akta. Mire ő: hol lenne, megettem!!! Kérjed szépen Tamás! Erre a férjem szépen kérte és megkapta az aktát. Azt gondolom, én úgy vágtam volna a csajt szájon, hogy a foga repült volna ki. Lehet, hogy én is hibás vagyok, sokáig mondogattam neki, hogy ne foglalkozz velük, nézz át rajtuk, ne válaszolj vissza Te is sértőt, de most már a fele sem tréfa. Rendkívül feszült, már akkor is, ha indulni kell dolgozni, hasmenése van, tegnap 170/100 volt a vérnyomása. Nem akarom, hogy belebetegedjen. Állást keresünk már vagy fél éve, de még nem jött össze semmi. Eléggé speciális a végzettsége. Nem tudom már, hogyan segíthetném őt. Ti mit tennétek?
2014. júl. 29. 15:19
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
56%
Egy igazi Férfivel nem merik ezt a nők megtenni. Elnézést, ha ez a magánvéleményem.
2014. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
8%

16:27

"Igazi ferfi"! Ilyen hulyeseget! Munkahelyrol van szo! Ott egy ferfinek meg jobban vissza kell fogni magat.

2014. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
67%

Kerdezo!


Gondoltatok mar arra, hogy ennek a kolleganonek ferjed nem unszimpatikus, hanem epp a forditottja?

2014. júl. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Sajnos néhány év alatt a szociális területet ellepték a gomba módra szaporodó egyházi 0-ról induló szolgáltatások. Nem tudom hasonló cégnél dolgozik-e a férjed, de szerintem egy régebben működő akár egyházi akár állami fenntartású az intézménybe nincsen már helye az ilyen viselkedésnek. Sajnos tele van a pálya alkalmatlan, 0 toleranciával és empátiával rendelkező gondozókkal vezetőkkel, tisztelet a kivételnek. Én egy hasonló újonnan alakult intézményből középvezetőként jöttem el a szakmámból. Nálunk is voltak olyan gondozónők, akik éveken keresztül módszeresen megkeserítették mások mindennapjait. A többi felső vezetőt is zavarta a dolog, de szakmailag alkalmatlanok voltak Ők is arra, hogy csírájában elfojtsák ezt a stílust egy állítólagosan segítő szakmában. A férjed ha ez idáig nem tudta kivívni a piszkálódók tiszteletét, már bizonyára nem is fogja. Nem véletlen az a mondás sem, aki korpa közé keveredik megeszik a disznók.

Engem nem ettek meg, mert otthagytam őket.

Mára van normális állásom, kollégáim akik tisztelnek. Többet kell ugyan dolgoznom, de a nyugodt munkakörülmények mindent felülmúlnak. Azt javaslom, hogy mihamarabb mondjon fel a férjed. Ne tegyen ki magát és benneteket a napi megalázásnak. Teológus végzettséggel nem könnyű, de Ő tudni fogja ki az aki segíti ebben a helyzetben.

2014. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Diktafon. Legközelebb legyen kéznél. Bármit mondanak, rögzítse. Az sem árt, ha rákérdez, hogy miért szemétkednek vele, és rögzíti a válaszokat. Lehetőleg olyan módon kérdezzen rá, hogy "miért szemétkedtek velem, legalább hagynátok, hogy a munkámat becsülettel elvégezhessem". Egy ilyen beszólásra tapasztalatom szerint a fölényeskedő emberek mindig meg szokták mondani az igazat, többnyire alpári stílusban.

A hangfelvételeket összegyűjtitek, majd ha már elég sok van belőle, akkor a főnökségnek be lehet mutatni.

2014. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Egy ilyen munkahelyen a főnök jól le.....ja, hogy ki hogy érzi magát.

A személyiségi jogok védelme miatt még nagyobb bajba sodorhatja magát egy diktafonnal.

A kialakult légkör oka akár főnök közönye is lehet,aki soha nincs ott, tehát bárki bárhogy viselkedhet.

Akit telefonon lehet csak elérni, és sosem ér rá az úgy van vele: - oldjátok meg ahogy akarjátok! Mi közöm hozzá?

2014. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván unatkoznak és ezzel szórakoztatják magukat, hogy szerencsétlen férjed provokálják.


Az alapszabály, hogy semmiképp se kiabáljon velük, és ne is alkalmazzon semmi erőszakot (kezüket se szorítsa meg!)!


Ugyanolyan szinten kell reagálni, ahogy ők csinálják. Beszólogatásra beszólogatással, lopkodásra lopkodással. Ezer és ezer féle módon meg lehet őket szivatni.


Rejts el egy pápusztai sajtot a fiókjukba!

Véletlen öntsd le valamelyiket kólával!

Bármelyikük mond egy mondatot, bármikor, tegye hozzá mindig a férjed hangosan, hogy "Szólt a jó nő."

Elkezd valamelyikük beszélni, férjed kezdjen el hangosan köhögni.


Ugyanúgy nem lesz ennek se semmi következménye, ahogy a két csaj beszólogatásainak, lopkodásainak sem.

Csak így lehet megoldani ezt a szituációt.

2014. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

27-es,

Nem lesz megoldva, csak soha nem lesz vege.

2014. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Magasabb helyre mint a szakmai vezeto kell irasban leirni mi is tortenik az irodaban.
2014. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ha leírja a történteket,úgy tűnne mintha jegyzőkönyvet készítene a főnöke háta mögött a nagyfőnöknek.

Ott kell hagyni az ilyen céget a fenébe, míg meg nem betegszik. Át lehet menni hasonló profilú

2014. júl. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!