Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoltok a gyári munkások...

Mit gondoltok a gyári munkásokról?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 22:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%

"Emberek akik valószínűleg nem tanultak eleget ahhoz, hogy jövedelmezőbb esetleg irodai munkát végezzenek"

Tényleg????? Nekem érettségim és két szakmám van,de dolgoztam együtt két diplomás nővel a gyertyagyárban!

Ez süket duma amit irsz!Nincs munka ebben a k... országban,ami van,azt el kell vállalni!

2015. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyik rokonom diplomás és mégis gyárban dolgozik


Hülyeség ez a tanulás duma.



Én is dolgoztam gyárban.Nagyon kemény volt.Csak azok bírják akik elég erősek hozzá.12 órát a szalag mellett végig állni nem piskóta!! Igaz csak havonta 1x egy hét. A többi nap 8 óra vagy jobbakon 6-7 is volt.De kemény volt.

És ez is becsületes munka.Igaz,hogy nem kell hozzá végzettség.De teherbírás kell hozzá. Az meg nem mindenkinek van! Volt pár lány akik 1 óra után azt mondták ők nem csinálják tovább.


Egy takarító is elég értékes munkaerő. Az a baj,hogy ezeket a munkákat nem fizetik meg,mert nem kell hozzá végzettség.


Egy munkát sem kell leszólni!

2015. jan. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Alex Fly ***** válasza:
100%
Semmit. Mért? A gyári munkás sz, aki megtermeli a profitot és eltartja a többieket.
2015. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 szoctak válasza:
100%
Unalmas bár én egy nyarat dolgoztam nagyon monoton. De nagyon jó volt a társaság.
2015. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

A kérdésem azért tettem fel minden történet nélkül,mert kíváncsi voltam mit válaszoltok.

Most elmesélem miért is fogalmazódott meg bennem ez a kérdés. Úgy kezdtem gyárban dolgozni, hogy mellette tanultam. A lépcső alján voltam segédmunkásként, viszont olyan faipari teendőm volt, hogy kézi csiszológéppel javítottam fa"termékeket" és minőségre ellenőriztem+a végén csomagolás. Mindig becsülettel végeztem, de a környezetem mindig lenézett miatta, de ekkor mindig azt gondoltam, hogy féltékenyek rám, hogy én is ugyanúgy tanulok mint ők, de én még mellette dolgozom is és van pénzem, velük ellentétben. Aztán mikor végeztem nem tudtam elhelyezkedni, a gyárban viszont volt lehetőségem feljebb kerülni. Minden sikerült is, most ott tartok, hogy 220ezret keresek + Erzsébet jegy. Amint az emberek megtudják, hogy hol dolgozom megrökönyödnek (mert nincs jó híre a cégnek) és elkezdenek másképp kezelni, szinte mondhatni lekezelő hangnemet engednek meg maguknak. És mindezt olyanok teszik akiknek fogalma sincs mit dolgozok ott, vagy hogy mennyit keresek, hozzá teszem ezzel sosem szoktam kérkedni, vagy megmondani. Rosszul esik ez az egész, mamám is mondta, hogy neki is mondták, hogy "Hogy engedheted, hogy az unokád ott dolgozzon ?" és ehhez hasonlók. Hiába mondjuk, hogy jó helyem van, én nem olyan részlegen vagyok ahonnét azt a sok rosszat hallani, de az emberek egyszerűen nem tudják felfogni.. Hozzáteszem vidékről van szó ahol mindenki a másikkal foglalkozik.


Örülök, hogy olyan válaszokat olvashattam amik nem azt fogalmazzák meg amit általában hallok. Köszönöm!

2015. jan. 8. 20:57
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, hogy mit gondolnak mások. Örülj annak, hogy viszonylag jól keresel, van munkád és hogy feljebb kerültél. Eléggé szomorú ezt látni, hogy az emberek ennyire előítéletesek.

Én még sosem dolgoztam gyárban, de én is úgy gondolom, hogy eléggé összetett a gyári munkások rétege is. Van aki értelmesen beszélni sem tud, ám ha látom, hogy értelmes, normálisan néz ki attól még nem ítélem el, mert egy gyárban dolgozik.

Apukám is gyárban dolgozik, 12 órázik 3 műszakban, igaz ő műszakvezető, de nem nézem le azért, mert gyárban dolgozik. Anyámat viszont annál inkább, mert nem hajlandó elmenni dolgozni már 22 éve. Nincs semmi gond a gyári munkásokkal ha normális emberek és dolgosak.

2015. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sokféle van.

a szalag mellett álló, az biorobot. engem kikészítene egy ilyen munka.

akik kicsit nagyobb területen tudnak dolgozni, még ha nem is változatos a munkájuk, szerintem sokkal jobb helyzetben vannak. pl raktárosok, karbantartók, akár még a takarítók is. egy ilyen hely még szerintem manapság is lehet nyugdíjas állás. nem kiemelkedő a fizetés, de fix.

gyári munkásnak tekinthető, a gyáron belüli irodista és az alacsonyabb beosztású mérnök is.

2015. jan. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Nem igazán értelmezhető a kérdés ,bár ma más világ van ! Régen fel sem merült volna ilyen kérdés ,hisz a munkások fele gyári dolgozó volt ! Mivel nagyon kevés un gyári munka van lehet h nem is tudod mi az ! A munka nem szégyen !!!!
2015. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolok? Aki tisztességgel végez bármilyen munkát, azzal semmi baj nincs. Baj a lusta, munkakerülő emberekkel van. Az meg, hogy valaki mit dolgozik, nem az emberiességét jellemzi és sokszor még nem is a tudását. Ha meg nem kell az adott munkához nagy IQ, hát Istenem, valakinek ezt is kell csinálni.
2015. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

A gyári munkásokat majdnem olyan nagyra tartom,mint a földműveseket.

Irodistának a másra lusta sznobok mennek,diplomát a rangkórságosok szereznek.Életemben annyi ostoba diplomás embert nem láttam,mint manapság!Meg lehet nézni a vetélkedőfélékben,hogy 3-4 diplomás emberek milyen kérdésekre fogalmuk sincs,hogy mit válaszoljanak.

2015. jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!