Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek a helyzetemről?

Mi a véleményetek a helyzetemről?

Figyelt kérdés

Állítólag au-pair vagyok Németországban.Kezdem kissé úgy érezni, hogy inkább már takarítónő.Mellesleg meg a gyerek is minden ok nélkül ellenséges velem.

Na, de itt van bővebben: Mostanában kezdem kissé úgy érezni, mintha a fogadó családom túllépte volna a szerződésünk határait.Nem panaszkodni akarok, de ez leginkább a ház körüli teendőkben nyilvánul meg.Leírom, hogy milyen munkákat kell minden héten végeznem és a nem hetente végzendő munkáimat is.Tehát, amik minden héten vannak: földszint takarítása(mosogató, tűzhely takarítása, portörlés mindenhol a konyhában és a nappaliban is, porszívózás, ajtók, díszlécek tisztítása), első emelet takarítása(mosdó, kád, zuhanyzó, WC kitakarítása, szintén portörlés, felmosás, porszívózás, ajtók, díszlécek takarítása, de ez az összes helyiségre vonatkozik, úgyhogy többször nem írom.A saját szobám takarítása - ez természetes, hogy rám tartozik, az anyuka dolgozószobájának kitakarítása, folyosó kitakarítása), a második emelet tisztítása( ide tartozik Béla szobája, az anyuka és apuka hálószobája, a második fürdőszoba, Béla féltestvérének szobája, valamint mégegy folyosó), ezeken kívül egyszer a héten ki kell takarítanom az egész lépcsőházat, valamint még vasalnom is kell.A következő munkák is rám lettek bízva, de ezek nem minden héten: hűtőszekrény kitakarítása, ablakmosás - igaz, nem az egész házon, sütő kitakarítása.Ezek mellett még 90%-ban az én dolgom a virágok locsolása, mosogatógépbe bebakolni és kipakolni belőle, szemét kivivése, néha bevásárlás, ruhák hajtogatása.Ehhez mindenhez pedig természetesen még a Bélával való foglalkozás is hozzátartozik, aki az utóbbi időben eléggé ellenséges velem, aminek egyikünk sem érti az okát, pedig próbáltunk beszélni vele.Bár néha a szüleivel szemben is olyan hangnemet megenged,hogy az számomra teljesen kiábrándító.Néha még ütéshez és rúgáshoz is folyamodik.Őszintén bevallom, hogy december folyamán kétszer is sírtam miatta.Amikor ezt látta, minden veszekedés megszűnt.Leginkább a gyerek viselkedéye miatt szeretek sokat a szobámban lenni a szabadidőmben.A szülők furának tartják, hogy nem vagyok köztük.Ezek felett pedig a nyelvkurzusos támogatást sem kaptam meg tőlük.

Szerintet ez nem sok egy kicsit?Vagy én lennék elkényeztetett?

Előre köszönöm a válaszokat.



2015. márc. 2. 14:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Már mindegy.Beszéltünk, de nem tudtunk megegyezni.Így jövő héten megyek haza.
2015. ápr. 15. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!