Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az állásinterjú haszontalan?

Az állásinterjú haszontalan?

Figyelt kérdés

Az állásinterjú tulajdonság diszkrimináció. Elővehetném az introvertált kártyát, ám a skála másik felének se használ. Nem minden szakma igénnyel erős kommunikációs készséget, viszont a HR hamarabb kiszór annak a hiánya miatt, minthogy felmérné milyen szaktudást kínálsz. Hibás módszer munkaerő toborzás szempontjából ez a kör; míg a tesztek legalább buktattak már le tudatlant.

Tudom, hogy a munkavállalónak beilleszthetőnek kell lenni a vállalati profilba. Ám hiába a sok jó társalgó, ha állandóan kibeszélés és fúrás mérgezi a csapatszellemet.

Nem kerülhetne a toborzás sorrendiségébe kissé hátrébb?


2015. júl. 7. 13:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha csapatban dolgozol (marpedig ahol HRes van ott nagy valoszinuseggel csapat is van) igenis fontos a kommunikacios keszseg.


Aki annyira gatlasos hogy meg egy interjura sem tudja osszeszedni magat azzal tenyleg gondok lesznek a munkaban is.

2015. júl. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kommunikációs készség nem az, hogy rengeteget beszél. Sokkal inkább azt figyeljük, őszintén válaszol-e a kérdésekre, korrekt választ ad, nem "rizsáz". És igenis, figyelni kell arra, hogy olyan típus legyen, akivel könnyű együtt dolgozni. Ami nem azt jelenti, hogy sokat beszéljen, hanem hogy értelmesen lehessen vele kommunikálni. Egyáltalán nem kell extrovertáltnak lennie. Viselkedjen tisztelettel, legyen őszinte.


Egy HR-es

2015. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#9 vagyok. Pontosan igy latom, pedig nem vagyok HRes. Nem kell rímekben beszélni. De az fontos, elsődleges, hogy beleillik-e valaki a csapatba.
2015. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Volt évfolyamtársamtól hallottam, hogy az évfolyamunk legjobbja egy éve nem talál állást. Summa cum laude diploma, nyelvtudás, átlag feletti IQ, tényleges szakértelem minden megvan, de képtelen mással együtt dolgozni és normális munkakapcsolatot kialakítani, ez már az egyetemen is így volt. Ha elolvasod az életrajzást nagyon jó benyomást kelt, behívod interjúra és jól meglepődsz. Saját bevallása szerint is az interjúkon csúszott el minden egyes alkalommal.
2015. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!