Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha úgyse lesz már nyugdíjunk,...

Ha úgyse lesz már nyugdíjunk, mi értelme dolgozni? Hogy fogják valaha is honorálni, hogy 40 évet robotolt az ember?

Figyelt kérdés

Nem is értem, dolgozok egész héten, túlórázom a hétvégén, a fizumból meg levonják azt a rengeteg járulékot meg adót. De mire fel? Mit érek vele?

Nyugdíjat már nem fogok kapni, hiszen épp összeomlóban van a teljes nyugdíjrendszerünk...

Ami az egészségügyi ellátást illeti, fizetem a TB-t, miközben évente kb 1x megyek orvoshoz, és akkor is olyan az ellátás, amilyen (és sajnos nem az orvos tehet róla...). Katasztrófa az egész egészségügyünk, mert állítólag "nincs rá pénz"... érdekes, akkor vajon mire megy el minden hónapban a fizetésem egy része?


Mi értelme így dolgozni? 65 évesen már menni is alig fogok tudni, nem hogy még dolgozzak?! Erre még nyugdíjat se fogok kapni, pedig most vidáman vonogatják ám tőlem a nyugdíjjárulékot...! Ahha! Hát köszi. Nyugdíj az nincs, de cserébe addigra legalább totálisan tropára megy majd mindenem, viszont naná, hogy az eü-be is hiába nyomattam a pénzt 40 évig, mert amilyen állapotok ott uralkodnak, hát, attól akár nyugodtan fel is fordulhat az ember...


Ezért hol éri meg dolgozni?!



2015. júl. 27. 21:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is megvagyok keseredve,nem is tervezek jövök,mert ebben az országban csak a politikusok és a milliomosok tervezhetnek a többinek Kuss van és robot amig meg nem döglesz!Sajnos ez a szörnyű igazság
2015. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
nem halálmindegy, 9-es? Egyik kormány se mert még érdemleges változásokat elkezdeni a nagy ellátórendszerekben, mert abból tényleg forradalom lenne...Voltak ötletek a személyes nyugdíj- és eüszámlára, csak éppen nincs miből finanszírozni a járulékok nélkül a dolgokat. Mit mondtak volna a 3 millió nyugdíjasnak, hogy holnaptól tessék megdögölni?
2015. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Én már nem tudom, mit csináljak... Felesleges, hasztalan, sutba dobott és elpocsékolt időnek érzem, amit eddig vérrel-verejtékkel, becsülettel ledolgoztam. Mi a jutalom érte? Naná, hogy semmi! Persze, külföld, ki kell menni... Ez a megoldás, de azért ez szégyen, ami itt megy és egyszerűen nem igaz már, hogy a magyar ember Magyarországon csak éhen halni tud! Megette a fene az egészet, komolyan... milyen világ ez?
2015. júl. 27. 21:55
 14/26 anonim ***** válasza:
97%

Azért, hogy legyen miből kifizetned az internet-előfizetést, aminek segítségével ide is írtál. Vagy hogy legyen miből kaját venned. Sorolhatnám még. A kevés még minidg több, mint a semmi.

Persze, beleszakadni nem kell a munkába, nem is arról van szó.

Az ember nem a nyugdíjért dolgozik, hanem a fizetésért.

Mondhatod, hogy minek a TB, ha úgyse mész orvoshoz. De ha nem fizetnék utánad a TB-t, és mondjuk 10 év múlva valami súlyos nyavaja törne rád, mit szólnál, ha csak többszázezer forintért lennének hajlandók ellátni, és még az életmentő műtét árát is kiszámláznák neked? Ha neadjisten fáj a fogad, a fogorvos csak akkor fog szóbaállni veled, ha kezelésenként egy Széchenyit perkálsz neki. Arról nem is beszélve, hogy ha neadjisten állandó gyógyszeres kezelésre lenne szükséged, TB nélkül még a receptet sem írják fel.


Félreértés ne essék, undorítónak tartom, ami itt folyik, de a semminél azért több, amit nyújtanak az adónkért. Nem sokkal, de több. Meg lehet próbálni munkanélküliként élni, nem kell 40 évet robotolni, csak pénz nélkül nem lesz valami kellemes az élet.


U.i.: nem én szavaztam hatalomra ezt a stadionépítő csürhe bűnöző bandát.

2015. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
95%
Még valami: azt senki nem tudja, hogy mi lesz 10, 20, 30, 40 év múlva.
2015. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
9-es válaszolónak: Hát, nem a Narancsokra szavaztam, afelől nyugodt lehetsz!
2015. júl. 27. 21:58
 17/26 A kérdező kommentje:

12-es válaszolóvan és Simon Belmont nevű válaszolóval maximálisan egyet értek!


Igen, igaz, a fizetésért dolgozunk... de az is aránytalan szerintem. Túl sokat dolgozunk, túl kevés fizetésért. Heti 6 napot güzülsz, hogy legyen annyi pénzed, amiből nem csak épphogy kijössz a hónap végére. Vagy hogy pont annyid legyen, ugyebár, mert kinek mi a munkája, az eü. dolgozókat sem irigylem, mert amit ők lehúznak szinte éhbérért, az se semmi... de na! Szóval azért heti 6 nap melóból az ember kicsit többet várna, mint hogy éppen csak rendezni tudja a számláit és a többi. Nem évi három külföldi nyaralást szeretnék (bár nem lenne rossz), de azért az se mindegy, hogy mennyit tudsz félretenni abból a fizetésből, főleg így, hogy a saját nyugdíjadat is magadnak kell lassan összespórolni. :/

2015. júl. 27. 22:02
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

a panaszkodassal semmit nem lehet erni, ezek tenyek es valszeg igy is lesz annyi ev mulva.

megoldas kell, pl felreteszel, vallalkozast nyitsz, olyat dolgozol ami megeri, kepzed magad tovabb stb stb. az allam nem fogja megoldani minden bajat senkinek. ezt meg kene tudom ,de ez a helyzet

2015. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Elég baj az,hogy valaki 40 évig alkalmazottként akar melózni.
2015. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%
Az igaz, hogy panaszkodással nem mész semmire, igazából nekem még nincs is olyan nagy okom rá. Ami bánt, hogy a gyerekeim lassan végeznek az egyetemen, egy pedig középiskolás, most jutottam el odáig, hogy én biztatom őket arra, hogy külföldre menjenek dolgozni. Sose gondoltam volna, hogy eljutok idáig, de a kicsinek már külföldi egyetemeket kezdtem nézegetni, azzal is előbbre lenne...Pedig műszaki vonalon tanulnak, keresett szakmákat, de a kezdő fizetésükből még az én segítségemmel is csak hitelre vehetnek lakást, vagy tömhetik valakinek a zsebét az albérletért, amik egyre drágábbak, a maradékból meg épp csak megélnek, arra nem lehet családot alapítani. még az sincs kizárva, hogy magam is lelépek a fenébe, pedig sose terveztem ilyet.
2015. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!