Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha úgyse lesz már nyugdíjunk,...

Ha úgyse lesz már nyugdíjunk, mi értelme dolgozni? Hogy fogják valaha is honorálni, hogy 40 évet robotolt az ember?

Figyelt kérdés

Nem is értem, dolgozok egész héten, túlórázom a hétvégén, a fizumból meg levonják azt a rengeteg járulékot meg adót. De mire fel? Mit érek vele?

Nyugdíjat már nem fogok kapni, hiszen épp összeomlóban van a teljes nyugdíjrendszerünk...

Ami az egészségügyi ellátást illeti, fizetem a TB-t, miközben évente kb 1x megyek orvoshoz, és akkor is olyan az ellátás, amilyen (és sajnos nem az orvos tehet róla...). Katasztrófa az egész egészségügyünk, mert állítólag "nincs rá pénz"... érdekes, akkor vajon mire megy el minden hónapban a fizetésem egy része?


Mi értelme így dolgozni? 65 évesen már menni is alig fogok tudni, nem hogy még dolgozzak?! Erre még nyugdíjat se fogok kapni, pedig most vidáman vonogatják ám tőlem a nyugdíjjárulékot...! Ahha! Hát köszi. Nyugdíj az nincs, de cserébe addigra legalább totálisan tropára megy majd mindenem, viszont naná, hogy az eü-be is hiába nyomattam a pénzt 40 évig, mert amilyen állapotok ott uralkodnak, hát, attól akár nyugodtan fel is fordulhat az ember...


Ezért hol éri meg dolgozni?!



2015. júl. 27. 21:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Az Egyesült Államokban már azt se tudom hány évtizede van halálán a nyugdíjrendszer. Ott is tényszerű adatokra alapozva kárognak vég nélkül, de mégis mikor akar már összeomlani akkor? Mutatja az ügy jelentéktelenségét. Előremutató gondolatokkal többre megyünk.
2015. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

' .Pedig

műszaki vonalon tanulnak, keresett

szakmákat, de a kezdő fizetésükből

még az én segítségemmel is csak

hitelre vehetnek lakást'


De mi a baj a hitellel? Annyi kezdo fizu kéne, hogy két honap alatt meglegyen egy csaladi haz ára? Vagy mit szeretnel? Mérnök kezdofizu netto 200 ezer. És ez bőven emelkedhet. Na nehogy már ne lehessen ebbol egy kisebb lakasra összesporolni, hitellel megtamogatva. Aztan kesőbb persze nagyobbra is siman van lehetőség.

2015. júl. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Rengeteg az eltartott ember az országban a nyugdíjasokon kívül.

Egy kisebb településen voltam postás, havonta 15-20 millió forintot osztottunk szét különbözõ szociális járulék címen, a rengeteg c típusú honfitársunknak, szerinted azok a milliók(országos szinten évente milliárdok) mibõl adódnak össze?

2015. júl. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem fog összeomlani, max. kevesebb jut majd, amiből ugyan nem biztos, hogy meglehet majd élni normálisan, de itt jön képbe az öngondoskodás.


Mondjuk ahhoz nem árt tanulni sem, hogy valaki félre tudjon rakni annyit, na meg nem elszívni egy doboz cigit naponta, meg ilyenek :)

2015. júl. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Dudok Andrásné ***** válasza:
Sosem honorálták!Én most dolgozom még heti 10 ótában,mert 3 évvel ezelőtt 41 éves munkaviszonnyal 57.000 ft os nyugdijjal mentem el.Az utöbbi 12 évben vállalkozóként,amikok havi 60.000.et fizettem az államnak járulékként.
2015. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Csak 60-at?

Ez kb a minimálbéres fizubol jön ki... Annyira ne legyel büszke rá.

2015. szept. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!