Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emiatt most kirúghatnak?

Emiatt most kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Megint úgy kellett dolgoznom, hogy 7 nap munka, egy nap szabad, már meg akartam őrülni. Nagy nehezen kaptam egy második szabadnapot is a jövő hétre. Erre ma hívnak, hogy mostantól megosztva dolgozom a cég mindkét kávézójában, ha az egyik helyen szabadnap, akkor munkanap a másikon, nesze neked szabadnap, örülhetek, ha 7 naponta kapok egyet.

Erre a barátom kiakadt, mikor nem voltam a közelben, felhívta őket, leteremtette a főnöknőmet, hogy az "anyjukba már", hagyjanak engem létezni.

Most tartok tőle, hogy ki fognak rakni. Akkor meg a barátom fog leteremteni, mert nem tud eltartani, és pár hétbe beletelik, mire megint munkát kapok.


2015. nov. 22. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha a barátod miatt kirúgnak, akkor ő pont ne teremtsen le. Ha megteszi, hagyd ott. Mi alapon ugat bele a munkádba? Ez sose szerencsés.

Amúgy is jó lenne más munka után nézned, mielőtt kiégsz.

2015. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igaza van a párodnak. Ne hagyd magad, főleg, ha pár hét alatt találsz új munkát
2015. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes helyzet. A barátod belepofázik a dolgaidba és közben ő nem dolgozik, így el kell őt tartani? Nem gondoltál még arra, hogy kilépj a kapcsolatból?


Egyébként igen, kirúghatnak, de mivel a vendéglátóiparban nagy a hiány, nem hinném, hogy találna még egy embert, akit ilyen könnyen madárnak nézhetnek. A pszichológiai hadviselést még nem kezdte el a főnököd ellened?

2015. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is dolgoztam így. Volt, hogy 10 napig folyamatosan mentem 12 órába, ugyanígy kávézóba. Elmondani nem lehet mennyire gyűlöltem a főnököt, a végén már annyira fáradt voltam, hogy állandóan elbőgtem magam. A főnök meg csak azt mondta, mennyire puhány vagyok. Aztán kiléptem. Nem normálisak ezek.


Ennyit nem ér az egész, lépj ki, a beosztásukat meg dugják fel maguknak. Majd találsz másik állást. Vagy miért nem keresel már most? A barátod meg nagyon kedves ember lehet, ha elintézi hogy kirúgjanak, utána meg "nem tart el".

2015. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt mondj fel, mert ezek kizsákmányolnak rendesen, másrészt a barátodnak igaza van, harmadrészt ezért nem rúghatnak ki (nem is fognak szerintem, mert ezek alapján kb lasszóval kell oda fogni az embert).
2015. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

"A barátod meg nagyon kedves ember lehet, ha elintézi hogy kirúgjanak, utána meg "nem tart el"."


"nem tud eltartani"


Nagy különbség van a nem tud és a nem akar között

2015. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A barátod belepofázik a dolgaidba és közben ő nem dolgozik, így el kell őt tartani?" - A kérdező nem azt írta, hogy a barátja nem dolgozik, hanem azt, hogy nem tud még egy embert eltartani.

És valószínűleg nem a "belepofázás" volt a szándéka, hanem már nem bírta nézni a párja szenvedését, és emiatti dühében fordult a főnökhöz, hogy térjen már észre!


Kérdező:

Kirúghatnak, nem csak ezért, bármiért.

De ne várd meg - inkább magad hagyd ott őket!

2015. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.: Nem értem miért nem lépsz ki te magad.

2.: Ha emiatt kirudgnak, fogyatékos volt főnököd. Ilyen emberrel ne kommunikálj.

3.: Megtudod mondani AZ NEM TE VOLTÁL. De nem tenném 2-es pont miatt.

4.: Ha barátod "leteremtene" mond, ő csinálta e állapoot s pár hét alatt találsz melót.

What's problem??????

2015. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!